iOS 12.3.1, Eski iPhone'ların Pil Ömrünü İyileştiriyor

Bir YouTuber tarafından yayınlanan teste göre Apple, iOS 12.3.1 güncellemesi ile birlikte eski iPhone modellerinin şarj sürelerinin belirgin bir şekilde iyileştiriyor.


Apple, mobil işletim sisteminde bulunan bazı hataları gidermek için geçtiğimiz hafta iOS 12.3.1 sürümünü yayınlamıştı. İlk bakışta güncelleme yalnızca hataları gideriyor gibi görünse de YouTuber iAppleBytes’ın paylaşmış olduğu test sonuçları, Apple’ın güncelleme ile birlikte eski iPhone modellerinin batarya sürelerinde hatırı sayılır bir iyileştirmeye gittiğini gösteriyor.

iAppleBytes, Apple’ın batarya süresini iyileştirdiğini daha açık bir şekilde göstermek için Geekbench 4 batarya testini sırasıyla iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 7 ve iPhone 8 modellerine uyguluyor. Tüm cihazların şarj süreleri hem birbirleriyle hem de iOS 12.3 ile çalışan sürümleriyle karşılaştırılıyor.

Test sonucunda görülüyor ki iOS 12.3.1 sürümü ile çalışan eski iPhone modellerinin şarj sürelerinde 14 dakika ile 18 dakika arasında bir uzama gerçekleşiyor. Yeni nesil iPhone diyebileceğimiz iPhone 8’de ise şarj süresinin yalnızca 1 dakika uzadığını görüyoruz. Ayrıca test sonuçları, cihazların şarj süreleriyle birlikte performanslarının da iyileştiğini gösteriyor.

Apple, iOS 12’yi yayınlarken mobil işletim sisteminin yeni sürümünün özellikle eski iPhone modellerinin performansını önemli ölçüde iyileştireceğini söylemişti. Çoğu iOS 12 kullanıcısı, şirketin bu vaadini gerçekleştirdiğini düşünüyor. Apple, yalnızca iOS 12’de değil, iOS 12’nin alt sürümlerinde de performans iyileştirmeye devam ediyor gibi görünüyor.
Facebook Etkinlikleri Artık Hikayelerde Paylaşılabiliyor
Facebook Etkinlikleri Artık Hikayelerde Paylaşılabiliyor

Platformu zenginleştirmeye çalışan Facebook, Etkinlikler özelliğini hikaye olarak paylaşma dönemini başlattı. Böylece ilgilendiğiniz etkinliklere gelecek arkadaşlarınızı tek bir liste...

Dünyanın En iyi Macera Oyunları PC 2020 Önerileri 2021
Dünyanın En iyi Macera Oyunları PC 2020 Önerileri 2021

Oyun dünyasının bir çok türde piyasa sürülen dünyanın en iyi serüven oyunları vardır insanı içine sürükleyen. Belki de oyun oynamayı en çok sevdiren macera aksiyon arayışımızı...

Steam'de 11 TL Olan Bu Oyunu Ücretsiz İndirebilirsiniz
Steam'de 11 TL Olan Bu Oyunu Ücretsiz İndirebilirsiniz

Steam’deki fiyatı 11 TL olan Dreaming Sarah, bağımsız oyun geliştiricilerinin oyunlarını sunduğu Indie Gala’da ücretsiz olarak erişime açıldı. Steam’de %91 oranında olumu...