Samsung Galaxy S10 5G'de İlginç Bir Konektör Bulundu

Samsung Galaxy S10 5G'de İlginç Bir Konektör Bulundu

Geçtiğimiz hafta Güney Kore'de duyurulan Samsung Galaxy S10 5G'nin içinde ilginç bir konektör olduğu keşfedildi.


Samsung Galaxy 10 5G, geçtiğimiz hafta Güney Kore’de satışa sunuldu ancak raflarda yerini alacağı düşünülen birçok pazarda da henüz satışta değil. Galaxy 10 ailesinden daha sonra yayınlanan 5G modeli, birkaç önemli güncellenmiş bileşene sahip olsa da bu farklılıklar aynı tasarım felsefesini sürdürmeye devam ediyor.

Bu tasarım, bazı noktaların tamir edilebilirlik özelliğinin sorun olmaya devam ettiği anlamına geliyor. Özellikle devre kartına lehimlenmiş olan şarj girişi ve mikrofon burada sorun yaratan kısımlar. Ancak tek bir PCB (Baskılı Devre Kartı) bulunduran standart Galaxy S10’ların aksine Galaxy S10 5G, ayrı üst devre kartıyla daha yüksek bir tamir edilebilirlik puanı alıyor. Bu özellik, bazı bileşenlerin yenilenmesini kolaylaştırırken, teknik servislerde ortaya çıkacak masrafı da azaltıyor.

Tüm bunlar haricinde Galaxy S10 5G’nin en ilginç özelliği, ana PCB’nin sağ üst köşesinde konumlandırılmış olan konektör. Şerit kablolarıyla uyumlu olan bu konektörü asıl ilginç yapan şey ise diğer modellerde kullanılmamış olması.

Bu konektörün amacı henüz net olarak bilinmiyor ancak Samsung’un üretim sırasında arka panellere bu konektörü yerleştirmesinin amacının markayı veya taşıyıcının logosunu aydınlatmak olabileceği düşünülüyor. Bu konektörün gerçekten bu amaçla mı kullanılacağı yoksa Samsung’un farklı şekillerde mi kullanacağı bilinmiyor. Bu konektörün ortaya çıktığı Samsung Galaxy S10 5G videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.   
Epic Games'in Gelecek Planları Ne?
Epic Games'in Gelecek Planları Ne?

Epic Games'in gelecek adına ilginç planları var gibi görünüyor. Dev oyun geliştirme şirketi, video oyun sektörünün yanında diğer sektörlerde de gelişim kaydetmeyi planlıyor. ...

Oxford Araştırmacılarından Çığır Açacak Devre Teknolojisi
Oxford Araştırmacılarından Çığır Açacak Devre Teknolojisi

Oxford Üniversitesi’nden bilim insanları, yeni bir nano ölçekli araç geliştirdi. Bu araç, fotonlarla ya da elektronlarla çalışabilmesi sayesinde geleneksel yapıdaki bilgisayarlarla kuantum bilgisayarl...

Fok Dışkısından Çıkan USB'nin Sahibi Aranıyor
Fok Dışkısından Çıkan USB'nin Sahibi Aranıyor

Bilim insanları, fok atıklarından çıkan ve hala çalışır durumdaki USB belleğin sahibini bulmaya çalışıyorlar. ...