Qualcomm'dan Kulaklıklara Google Asistan Torpili

Qualcomm'dan Kulaklıklara Google Asistan Torpili

Qualcomm, üreticilerin Google Asistan uyumlu kulaklıkları üretebilmesi için yeni bir geliştirici kiti duyurdu. Bu kit sayesinde kulaklıklara, Google Asistan ile daha rahat iletişim kurabileceğimiz beceriler kazandıralacak.


Qualcomm, kulaklık üreticilerinin çok fazla işine yaracak bir kit geliştirdi. Hali hazırda bulunan QCC5100 kiti referans alınarak geliştirilen bu yeni kit yardımıyla kulaklık üreticileri, Google Asistan ve Fast Pair özellikli kulaklıkları çok daha kolay bir şekilde tasarlayabilecekler.

Bu kit ile üreticiler, kulaklıklara pek çok özellik ekleyebilecekler. Bu özelliklerden belkide en dikkat çekici olanı Google'ın bulut hizmetlerinin kullanılması. Bu özellik sayesinde, akıllı kulaklığınızı bulut sistemine bir kez tanıtmanız yeterli olacak. Bu sayede Google hesabınızı açtığınız diğer cihazlarda, kulaklıkları yeniden tanıtmanıza gerek kalmayacak. Sistem tamamen birbiriyle entegreli olarak devam edecek. Ayrıca hızlı eşleşme özelliğini de üreticiler bu kit yardımıyla üretmek istedikleri kulaklıklara entegre edebilecekler. 

Elbette bugüne kadar Google Asistan uyumlu kulaklıklar bulunuyordu ancak bu kulaklıkların üretim aşaması çok sancılıydı. Üretici firmalar, Google Asistan uyumunu kulaklık modellerine ekleyebilmek için uzun süre test etmeleri gerekiyordu. Oluşturulan bu kit sayesinde Google Asistan ve Fast Pair gibi özellikler kulaklıklara otomatik olarak eklenebiliyor.

Qualcomm geliştirmiş oldukları bu kitin, üreticilerin ticari sürecini azaltacağını ve onlara yenilikçi fikirlerde yardımcı olacağını düşünüyor. Eğer Qualcomm'un bu düşüncesi doğru çıkarsa, önümüzdeki dönemde Google Asistan uyumlu pek çok kulaklık modeliyle karşılaşacağımız anlamına geliyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
A101'in 14 Şubat'ta Satışa Sunacağı 3 Teknolojik Ürün
A101'in 14 Şubat'ta Satışa Sunacağı 3 Teknolojik Ürün

Aktüel ürünleri ile müşterilerine uygun fiyatlı teknolojik ürünler sunan A101, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde yeni bir TV ve akıllı telefon almak isteyenleri fazlasıyla sevindirecek. ...

Apple, iPhone'lardan Uzak Kalmamızı İstiyor
Apple, iPhone'lardan Uzak Kalmamızı İstiyor

Katıldığı TIME 100 etkinliğinde konuşan Apple CEO'su Tim Cook, kullanıcıların telefon bağımlılıklarından rahatsız olduklarını belirterek iPhone'lara gelen bazı bildirimleri azalttıklarını ifade etti. ...

Google, Apple Arcade’e Rakip Olacak Play Pass’i Duyurdu
Google, Apple Arcade’e Rakip Olacak Play Pass’i Duyurdu

Apple, yeni işletim sistemi iOS 13 ile birlikte Apple Arcade’i de piyasaya sürmüştü. Rakibinden geride kalmak istemeyen Google da bu hamleye kendi oyun abonelik sistemi olan Play Pass ile karşılık ver...