YouTube Artık Arama Geçmişinizi Otomatik Olarak Silecek

YouTube Artık Arama Geçmişinizi Otomatik Olarak Silecek

Gizlilik günümüzde çok önemli bir kavram. Google da gizliliğinizi korumak için yeni bir özelliği YouTube'a ekledi. Bundan sonra YouTube'da yaptığınız aramalar belli bir süre sonra otomatik olarak silinebilecek.


Google, gizlilik seçeneklerini çeşitli platformlarıyla genişletme çabasında. Bu yılın başlarında bir otomatik silme özelliği sundu.YouTube'da gezinme deneyiminiz biraz daha 'kişiye özel' bir hale geldi.

Google, artık YouTube için bir otomatik silme özelliği sunduğunu duyurdu. Yeni özellik kullanıcıların verileri otomatik olarak silmeden önce video aramalarını sürdürmelerini ve platformda önceden belirlenen bir süre boyunca geçmişlerini tutmalarını sağlıyor.

Silinme süresi seçilebiliyor

YıuTube

Kullanıcılar YouTube’un sunduğu seçenekler ile geçmiş verilerini 3 ay, 18 ay veya el ile silmeyi seçinceye kadar saklayabiliyor. Daha sonrasında ise bu veriler kendi kendine siliniyor. Kullanıcılar geçmiş verilerini saklama özelliğini tamamen kapatma seçeneğine de sahip ancak bazı kullanıcılar izlenen videoları ve aramaları tekrarlarken kolaylık olması açısından bu bilgileri tutmayı tercih edebiliyor.

Bu özellik şu anda kullanılabiliyor. Hesap ayarlarından, "Otomatik olarak sil" i bulun ve Google’ın verileri ne sıklıkta temizlemesini istediğinizi seçin.

Google, mayıs ayında kullanıcıların Google hesabına eklenen konum geçmişi için benzer bir otomatik silme özelliği başlattı. Güncelleme, çarşamba günü Google’ın platformlar ve ürünler grubundaki bir dizi gizlilik odaklı yeni özellik duyurusu ile birlikte geldi. Ayrıca bu ay, Android için Google Haritalar'da uzun zamandır beklenen 'gizli mod'da kullanıma sunuldu.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Çentiğin Babası Essential, Yeni Bir Ürün Tanıtacak
Çentiğin Babası Essential, Yeni Bir Ürün Tanıtacak

Essential’ın kurucusu Andy Rubin, şirketin yeni bir ürün geliştirdiğini Twitter hesabından duyurdu. ...

Mortal Kombat İçin Zafere Götüren 5 Taktik (Android - iOS)
Mortal Kombat İçin Zafere Götüren 5 Taktik (Android - iOS)

Atari salonlarının efsanesi olan ve şimdilerde teknolojinin fazlasıyla ilerlemesi ile cebimize kadar gelen efsane dövüş oyunu Mortal Kombat X’in mobil sürümü için sizleri zafere kolayca götürecek 5 ba...

PS4 ya da Xbox One Kolunu iPhone'larda Nasıl Kullanırsınız?
PS4 ya da Xbox One Kolunu iPhone'larda Nasıl Kullanırsınız?

iOS 13 ve iPadOS 13, beraberinde sürpriz yeniliklerle geliyor. Bunlardan biri, iki popüler oyun konsolu kollarının artık Apple cihazları tarafından desteklenmesi. ...