Google'a Yeni Podcast Arama Özelliği Geliyor

Google'a Yeni Podcast Arama Özelliği Geliyor

Arama devi Google, platformu üzerinde yaptığı değişiklikler ve geliştirmelerle kullanıcılarının işini kolaylaştırmaya devam ediyor. Şirketin yaptığı son geliştirmelerden bir tanesi de podcastler ile ilgili. Bundan sonra aradığınız konuyla ilgili podcastler, arama sonuçlarında Podcastler modülü altında kullanıcılara sunulacak.


Çeşitli konular hakkında podcast dinlemeyi sevenlerdenseniz Google’dan size güzel bir haber var. Bundan sonra keşfetmek istediğiniz podcastleri Google’a yazdığınızda Google, ayrı bir podcast modülünde sizlere aramanızla ilgili sonuçları sunacak.

Sonuçlara tıkladığınızda podcastleri isterseniz Google Podcast uygulaması üzerinden isterseniz de internet portalı üzerinden dinleyebileceksiniz. Ayrıca oynattığınız bölümün tanıtımını, arkada oynatma kontrollerini ve buna benzer tipik ayarları arayüzde görebileceksiniz.

Google, podcast aramalarını geliştirme niyetinde olduklarını ve Podcastler modülünün, “podcast” yazmadan da kullanıcının karşısına çıkabileceğini söyledi. Arama devi, tarafından geliştirilen bu özellik şu an için İngilizce aramalarda sonuç verirken Türkçe aramalarda sonuç vermiyor. Bu özelliğin Türkçe dil desteğinin ne zaman geleceği ise henüz belli değil.

Peki siz Google’ın yeni Podcastler modülü hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.
Apex Legends, Fortnite'ın İzlenme Rekorlarını Kırdı
Apex Legends, Fortnite'ın İzlenme Rekorlarını Kırdı

Geçtiğimiz haftadan beri oyun dünyasında bomba etkisi yaratan Apex Legends, Fortnite'a ait olan bir rekoru daha tarihe gömdü. ...

Resim Yükle ResimLink Nedir ?
Resim Yükle ResimLink Nedir ?

Hızlı Resim YükleResim yükle 2018 yılında kurulmuş, kullanıcılarına resmin kalitesini bozmadan sınırsız resim yükleyip depolamalarına olanak sağlayan bir resim yükleme sistemdir.Resim yükle ResimLink ...

Xiaomi'den 15 Kat Daha Geniş Alana Sahip Parmak İzi Sensörü
Xiaomi'den 15 Kat Daha Geniş Alana Sahip Parmak İzi Sensörü

Xiaomi, ekranın neredeyse tamamını kaplayan bir parmak izi sensörü teknolojisi üzerinde çalışıyor. Bu teknoloji, yeni Xiaomi Mi 9’da bulunabilir. ...