Huawei P30 ve P30 Pro, DC Karartma Güncellemesi Alacak

Son zamanlarda pek çok şirketin yaptığı gibi Huawei de P30 ve P30 Pro cihazlarına DC Karartma güncellemesi yayımlayacak. Güncelleme için net bir tarih belirtilmedi.


Bazı telefon üreticileri, son zamanlarda DC Karartma olarak bilinen bir teknolojiye geçiş yapıyor. Bu üreticiler arasına Huawei de eklendi. Yapılan açıklamaya göre Huawei P30 ve P30 Pro telefonlarına DC Karartma güncellemesi gelecek.

DC Karartma, ekrana gelen enerjiyi ortam parlaklığına göre belirli bir yüzde içerisinde otomatik olarak düzenleyebilen bir teknoloji. Bu teknoloji ile telefonun ürettiği ısı takip edilebiliyor ve OLED ekranların klasik titremesi engellenebiliyor. Buna bağlı olarak göz yorgunluğu da hissedilir derecede azalıyor.

Xiaomi Mi 8 ve Mi MIX 3 yakın bir zamanda gerçekleştirilen güncelleme ile bu işleve kavuşmuştu. Yeni Huawei P30 ve P30 Pro da yakında yeni bir güncelleme ile bu özelliğe kavuşacak. Duyuruyu Mukul Sharma, Twitter üzerinden yaptı.

Güncellemenin ne zaman yapılacağı ve telefonlara ne zaman yayılacağı hakkında net bir bilgi yok. Ancak çok uzak bir tarih olmayacağını söylemek mümkün.

2019 yılının ilk çeyreğinde satışlarını %44,5 oranında artıran Huawei, Samsung'un ardından ikinci sıradaki yerini hâlâ koruyor.
Samsung, Yeni Nesil SSD'lerini Duyurdu
Samsung, Yeni Nesil SSD'lerini Duyurdu

Samsung, SSD’lerinde bulunan NAND çiplerinden biri bozulsa bile çalışmaya devam edecek yeni SSD’lerini tanıttı. Yeni nesil Gen4 SSD'ler, iki farklı versiyon ile duyurulmuş durumda. ...

Google, Kişisel Verilerin Gizliliği Tasarısını Reddetti
Google, Kişisel Verilerin Gizliliği Tasarısını Reddetti

Google, World Wide Web Consortium'unun kişisel verilerin gizliliği tasarısını, 'kullanıcı verilerinin kullanımı, interneti ücretsiz ve erişilebilir kılıyor' diyerek reddetti. ...

GTA 5 HİLELERİ - PC, PS4, XBOX
GTA 5 HİLELERİ - PC, PS4, XBOX

GTA 5 hileleri isimli içeriğimizde, yayınlanmasının üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala en çok oynanan oyunlaGTA 5 hileleri isimli içeriğimizde, yayınlanmasının üzerinden yıllar...