CoD: Mobile Kontrolcü Desteği Neden Kaldırıldı?

CoD: Mobile Kontrolcü Desteği Neden Kaldırıldı?

Call of Duty: Mobile'in beta versiyonu yayınlandığında oyun kontrolcü desteği sağlıyordu ve ek bir oyun kolu ile oynanabiliyordu. Activision ve Tencent Games, oyunu piyasaya sürdüklerinde bu desteği sonlandırdılar ve bu durum oyuncuların pek de hoşuna gitmedi.


Google Play Store ve App Store'da yayınlandıktan kısa süre sonra zirveye ulaşmayı başaran Call of Duty: Mobile, üç günde 35 milyon indirme sayısına ulaşmıştı. Oyun, fazlasıyla seviliyor olmasına rağmen bazı oyuncular bir durumdan şikâyetçi: Kontrolcü desteğinin oyundan kaldırılması.

CoD: Mobile oyununu erken erişim olarak oynama imkânına sahip olan oyuncular, oyunu bir kontrolcü ile oynayabiliyorlardı ancak oyun resmi olarak yayınlandığında oyuncular oyunu kontrolcü ile oynayamadıklarını fark ettiler. Bu durum, oyunun çok fazla eleştiri almasına sebep olsa da yine de popülaritesini fazla etkilemedi.

Kontrolcü desteğinin yeniden getirilip getirilmeyeceği bilinmiyor

Geliştirici ekip eleştirilerin farkında olsa da henüz kontrolcü desteğinin oyuna tekrardan eklenip eklenmeyeceği bilinmiyor. Oyunun dokunmatik kontrolleri de gayet beğenilse de bazı oyuncular kontrolcü desteğinin getirilmesini istiyorlar. Tencent'in nasıl bir strateji izleyeceği ise şimdilik bir sır olarak kendini gizliyor.

Tencent Games oyunu ilk çıkardığında kontrolcü desteğine sahipken daha sonra neden bu desteği oyundan kaldırdığı hakkında bir açıklama yapmadı. Muhtemelen çok dengesiz bir sistem olduğu için bu sistemi oyundan kaldırdılar. Sizin bu konudaki görüşleriniz nedir? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.
YouTube, Queen Grubunun Efsanevi Şarkılarına Klip Hazırladı
YouTube, Queen Grubunun Efsanevi Şarkılarına Klip Hazırladı

Queen'in "Bohemian Rhapsody" şarkısı YouTube'da 1 milyar izlenmeye ulaştı. Bunun üzerine YouTube dünyanın dört bir yanından hayranlarla efsanevi müzik grubu Queen'in 3 şarkısına klip hazırladı. ...

Days Gone'daki Deacon'un Motosikleti Gerçek Hayata Uyarlandı
Days Gone'daki Deacon'un Motosikleti Gerçek Hayata Uyarlandı

PlayStation Nordic, PlayStation 4 oyunlarının en sonuncusu olan Days Gone'nın ana karakteri olan Deacon hayatta kalmak için en önemli aracı olan motosikletini gerçek hayatta yeniden inşa etti. ...

Windows 10'da Arama Kutusu ve Cortana Ayrılıyor
Windows 10'da Arama Kutusu ve Cortana Ayrılıyor

Windows'un yeni sürümünde Cortana ve Arama Kutusu ayrıldı. Microsoft Windows'un Insider Progr...