Samsung Galaxy Note10+ 5G, DxOMark'ta Listenin Başına Geçti

Samsung Galaxy Note10+ 5G, DxOMark'ta Listenin Başına Geçti

Akıllı telefonları alırken oldukça dikkat ettiğimiz kamera performansı, Samsung'un yeni akıllı telefonunda rahat olmamız gereken bir özellik olacak. Bugün ortaya çıkan bilgilere göre şirketin yeni cihazı Galaxy Note10+ 5G, bugüne kadar üretilen akıllı telefonlar arasında en başarılı kameraya sahip.


Akıllı telefon sektörü daha önce benzeri görülmemiş bir hızla büyümeye devam ediyor. Yeni akıllı telefonlarıyla yepyeni teknolojilerini duyuran akıllı telefon üreticileri de birbirleriyle çekişmeli bir yarış içerisinde.

Geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemisi serisi akıllı telefonu Galaxy Note10 ve Galaxy Note10+'ı duyurarak yarışta öne geçen Samsung'un planlarının henüz bitmediği ortaya çıktı. Görünen o ki şirket, uzun bir süre daha gündemde kendisine yer edinecek.

Galaxy Note10+ 5G, kaç puan aldı? Diğer cihazlara ne kadar fark attı?

dxomark samsung galaxy note10+ 5g

Akıllı telefonların oldukça detaylı testlerden geçirilerek kamera performanslarının ölçüldüğü ve bu ölçümlere göre puanlamanın yapıldığı DxOMark'ta görünen Galaxy Note10+ 5G, tüm akıllı telefonlar arasındaki en yüksek puana sahip oldu.

Galaxy Note10+ ile arasında sadece 5G modem farkı bulunan ve DxOMark üzerinde fotoğraf için 118 puana sahip olan Galaxy Note10+ 5G, fotoğraf klasmanındaki 113'lük puanıyla Huawei'nin amiral gemisi P30 Pro'nun önünde geçti. P30 Pro'nun sahip olduğu bu skor, Samsung'un bir diğer amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S10 5G ile aynı düzeyde.

Samsung bunu nasıl başardı?

samsung galaxy note10+

Güney Koreli akıllı telefon üreticisinin Galaxy S10 5G ile elde ettiği 113 puanı 118'e yükseltmesinin arkasındaki sır ise şirketin yeni akıllı telefonuyla beraber görüntü işleme algoritmalarını daha da iyileştirmiş olması.

Samsung'un yeni akıllı telefonu Galaxy Note10+ 5G'nin Huawei'nin telefonu P30 Pro'dan geri kaldığı tek istatistik ise düşük ışık performansı. Cihaz üzerinde gerçekleştireceğimiz detaylı inceleme ile cihazın kamera performansını sizlerin beğenisine sunacağız. Cihaz hakkındaki en güncel bilgiler için bizleri takipte kalmayı unutmayın.
ESET Araştırmacıları, Yetişkin Sitelerde Virüs Buldu
ESET Araştırmacıları, Yetişkin Sitelerde Virüs Buldu

ESET güvenlik uzmanları, Varenyky isimli bir zararlı yazılımı ortaya çıkardı. Kişilerin e-posta adreslerine resmi gibi görünen bir e-posta göndererek zararlı yazılımı cihazlara yerleştiren hackerlar, ...

İnterneti Sınırlı Olanlara Video İndirme Sitesi: Offliberty
İnterneti Sınırlı Olanlara Video İndirme Sitesi: Offliberty

Youtube ve birçok web sitesi üzerinden video indirmeye yarayan, aynı zamanda videoları mp3 formatında indirme imkanı veren web sitesi Offliberty bu haberimizde. ...

Rockstar Games, GTA 3 ile İlgili Bir Duyuru Yapacak
Rockstar Games, GTA 3 ile İlgili Bir Duyuru Yapacak

Rockstar Games, Avustralya'da yeni bir sertifika aldı. Şirketin almış olduğu sertifika, önümüzdeki günlerde Rockstar Games'in yeni bir GTA oyununu duyurabileceğinin habercisi. Ancak şu an için bu oyun...