Samsung Galaxy Note10+ 5G, DxOMark'ta Listenin Başına Geçti

Samsung Galaxy Note10+ 5G, DxOMark'ta Listenin Başına Geçti

Akıllı telefonları alırken oldukça dikkat ettiğimiz kamera performansı, Samsung'un yeni akıllı telefonunda rahat olmamız gereken bir özellik olacak. Bugün ortaya çıkan bilgilere göre şirketin yeni cihazı Galaxy Note10+ 5G, bugüne kadar üretilen akıllı telefonlar arasında en başarılı kameraya sahip.


Akıllı telefon sektörü daha önce benzeri görülmemiş bir hızla büyümeye devam ediyor. Yeni akıllı telefonlarıyla yepyeni teknolojilerini duyuran akıllı telefon üreticileri de birbirleriyle çekişmeli bir yarış içerisinde.

Geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemisi serisi akıllı telefonu Galaxy Note10 ve Galaxy Note10+'ı duyurarak yarışta öne geçen Samsung'un planlarının henüz bitmediği ortaya çıktı. Görünen o ki şirket, uzun bir süre daha gündemde kendisine yer edinecek.

Galaxy Note10+ 5G, kaç puan aldı? Diğer cihazlara ne kadar fark attı?

dxomark samsung galaxy note10+ 5g

Akıllı telefonların oldukça detaylı testlerden geçirilerek kamera performanslarının ölçüldüğü ve bu ölçümlere göre puanlamanın yapıldığı DxOMark'ta görünen Galaxy Note10+ 5G, tüm akıllı telefonlar arasındaki en yüksek puana sahip oldu.

Galaxy Note10+ ile arasında sadece 5G modem farkı bulunan ve DxOMark üzerinde fotoğraf için 118 puana sahip olan Galaxy Note10+ 5G, fotoğraf klasmanındaki 113'lük puanıyla Huawei'nin amiral gemisi P30 Pro'nun önünde geçti. P30 Pro'nun sahip olduğu bu skor, Samsung'un bir diğer amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S10 5G ile aynı düzeyde.

Samsung bunu nasıl başardı?

samsung galaxy note10+

Güney Koreli akıllı telefon üreticisinin Galaxy S10 5G ile elde ettiği 113 puanı 118'e yükseltmesinin arkasındaki sır ise şirketin yeni akıllı telefonuyla beraber görüntü işleme algoritmalarını daha da iyileştirmiş olması.

Samsung'un yeni akıllı telefonu Galaxy Note10+ 5G'nin Huawei'nin telefonu P30 Pro'dan geri kaldığı tek istatistik ise düşük ışık performansı. Cihaz üzerinde gerçekleştireceğimiz detaylı inceleme ile cihazın kamera performansını sizlerin beğenisine sunacağız. Cihaz hakkındaki en güncel bilgiler için bizleri takipte kalmayı unutmayın.
Reynmen'in Derdim Olsun Şarkısının Klibi Çalıntı mı?
Reynmen'in Derdim Olsun Şarkısının Klibi Çalıntı mı?

Reynmen olarak bilinen Yusuf Aktaş, YouTube'a 2 ay süreyle hiç video yüklememiş, ardından çıkardığı Derdim Olsun şarkısı ile YouTube Türkiye'de rekorlar kırmıştı. Fakat şarkının klibi, bir yerlerden f...

Sony, Üç Kameralı Bir Telefon Üzerinde Çalışıyor
Sony, Üç Kameralı Bir Telefon Üzerinde Çalışıyor

Artık yavaş yavaş piyasadan silinmeye başlamış olsa da Sony telefon pazarını bırakmayacağa benziyor. Zira ortaya çıkan görüntü, üç kameralı bir Sony telefona işaret ediyor. ...

CoD: Modern Warfare Oyuncuları, Haritalardan Şikayetçi
CoD: Modern Warfare Oyuncuları, Haritalardan Şikayetçi

Bu yıl fazlasıyla konuştuğumuz Call of Duty: Modern Warfare sonunda oyuncularıyla buluştu. Ancak oyunun değişen oyun stili haritalara da yansıdı. Eski CoD oyunlarına göre büyüyen haritalar, oyuncuları...