DJI, Aksiyon Kamerası Çıkaracak

DJI, Aksiyon Kamerası Çıkaracak

Drone şirketi DJI'ın aksiyon kamerası çıkarcağı iddia edildi.


Bir zamanlar GoPro, aksiyon kamera pazarının en bilinen markasıydı. GoPro hâlâ bu pazarda oldukça bilinen bir marka ancak şirket, ufak kan kayıpları yaşarken piyasaya yeni giren diğer şirketler de kendi payını almaya çalışıyor. Bu şirketlerden bir tanesi de drone şirketlerinden DJI. İddialara göre DJI OSMO aksiyon kamerası, birkaç gün içerisinde görücüye çıkacak.

Şu an piyasada çok fazla aksiyon kamerası bulunuyor, bunlardan kimisi ilginç özellikler sunarken, çoğu fiyat üzerinden müşterilerin aklına girmeye çalışıyor. Şu an için DJI OSMO’nun etiket fiyatı bilinmiyor ancak ortaya çıkan bazı özellikleri fiyat konusunda da iddialı olabileceğini gösteriyor. Photo Rumors tarafından ortaya çıkarılan özelliklerden bazıları:

  • Görüntü sabitleştirme sistemi
  • Çift LCD ekran
  • 1/2,3 inç 12 MP CMOS görüntü sensörü – Sony IMX377
  • Ambarella H2 görüntü işlemcisi
  • Görüş alanı: 145 derece, f/2,8
  • Perde: 1/8.000 – 120 
  • Video özellikleri: 4K 60p 8x yavaş çekim, 1080p video
  • HDR ve otomatik hızlandırılmış fotoğrafçılık
  • Çekim modu: tek, AEB devamlı çekim, geri sayım çekimi, çoklu devamlı çekim, zaman aralıklı çekim

Cihazda çift LCD ekran olması DJI OSMO’yu, kendi alanında bir ilk yapıyor. Aksiyon kameraları selfieler için tasarlanmış olmasa da vlog ve canlı yayın çekimleri için oldukça sık kullanılıyorlar. Böylelikle ikinci ekran, çerçeve ve manzara kontrolü için kullanılabilir.

Ortaya atılan iddialara göre DJI OSMO Action, su geçirmez özelliğine de sahip olacak. İronik de olsa bu özellik birçok aksiyon kamerasında bulunmuyor. Bu aksiyon kamerasının tartışılabilecek olan kısmı ise neredeyse bütçeli kameralara eşit olan kamera özellikleri.
Dünyanın En Hızlı Oyun Faresinin Yeni Sürümü Duyuruldu
Dünyanın En Hızlı Oyun Faresinin Yeni Sürümü Duyuruldu

Çevre birimleri üreticisi Razer, oyuncu faresi olan Viper farelerinin Ultimate versiyonunu duyurdu. Razer, Viper Ultimate’in, Viper serisinin son faresinden yüzde 25 daha hızlı olduğunu açıkladı. ...

Facebook'tan Kaliteli Fotoğraf Paylaşımları İçin Yazılım
Facebook'tan Kaliteli Fotoğraf Paylaşımları İçin Yazılım

Facebook, bir süredir beta olarak sunduğu Spectrum adlı fotoğraf sıkıştırma aracını, GitHub üzerinden yeni versiyonuyla yayınladı. ...

Samsung Galaxy A9 Pro (2019) Duyuruldu
Samsung Galaxy A9 Pro (2019) Duyuruldu

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, kendi evinde gerçekleştirdiği lansmanla Galaxy A9 Pro (2019)'u duyurdu. ...