Turknet, İnternet Tarifelerine Zam Yaptı: İşte Nedeni

Turknet, İnternet Tarifelerine Zam Yaptı: İşte Nedeni

Turknet, kullanıcılarına gönderdiği bir e-posta ile sözleşmesiz internet paketlerine zam yaptığını duyururken, zammın gerekçesini de detaylı bir şekilde açıkladı. Yükselen altyapı masrafları, internet fiyatlarını yukarı çekmeye başladı.


Türkiye’nin fiyatı ve sunduğu tarifeleriyle en sevilen internet servis sağlayıcılarından (İSS) biri olan Turknet, dün akşam itibarıyla abonelerine pek de memnun olmayacakları bir e-posta gönderdi. E-postada bu güne kadar 64,99 TL sabit fiyata sahip olan Özgür İletişim Paketi’nin sabit fiyatı, Haziran ayı itibarıyla 75,99 TL olacağı belirtiliyor. Ayrıca Özgür İletişim Ekstra paketinin fiyatı Haziran ayı faturalarında 85,99 TL'ye çıkmış olacak. 

Turknet, söz konusu fiyat artışından kendilerinin ve memnun olmadığını belirtirtti. Fiyat artışına gerekçe olarak, son bir yılda bağlantı maliyetlerinin %50, veri taşıma maliyetlerinin %40, yatırım maliyetlerinin döviz kuru etkisiyle %50, diğer maliyetlerin ise enflasyona bağlı olarak %20 artması gösterildi.

Turknet, tüm bu maliyet artışlarına rağmen fiyatlarını yalnızca 11 TL yani yaklaşık %17 artırdıklarının altını çizdi. Yine de internet kullanıcılarının cebine yansıyacak taban fiyata sahip ir hizmete gelen zamdan söz ediyoruz. Turknet, gerçekleştirdikleri yatırımlar sayesinde ortaya çıkan maliyet avantajlarını tüketici lehine kullandıklarını belirtirken, bu sayede fiyatların olması gerekenden daha az yükseldiğini söylüyor. 

Yapılan zam ve zamın gerekçeleri hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Renault'dan Duyguları Görselleştiren Yapay Zekâ
Renault'dan Duyguları Görselleştiren Yapay Zekâ

Otomotiv endüstrisinin en önemli firmalarından Renault, Türkiye’de yeni bir iletişim merkezi kurdu. Yapay zeka yazılımları sayesinde, müşterilerinin sesinden anlamlı çıkarımlarda bulunan sistem, içind...

Yapay Zekayla Öğrenciler Daha Verimli Değerlendirilecek
Yapay Zekayla Öğrenciler Daha Verimli Değerlendirilecek

Makine öğrenme teknolojisi eğitimde de çığır açacak. Yapay zekâlar hakkında fazlasıyla kork...

Facebook, Yapay Zeka İçin Sanal Evler Geliştiriyor
Facebook, Yapay Zeka İçin Sanal Evler Geliştiriyor

Facebook, Habitat adında yeni bir platfrom geliştirdi. Bu platfrom, yapay zekâ asistanlarının öğrenim süresini büyük ölçüde kısaltacak gibi duruyor. ...