Apple, Avustralyalı adamın cebinde patlayan iPhone X’in ardından dava ile karşı karşıya 2021

Apple, Avustralyalı adamın cebinde patlayan iPhone X’in ardından dava ile karşı karşıya 2021

Apple başka bir dava ile karşı karşıyadır. Bu, bir iPhone X modelinin Avustralyalı bir adamın cebinde patlamasından sonra geldi . Olay öncelikle 2019’da oldu, ancak adam, şirketin meseleyle alakalı suallerine cevap vermemesinin hemen peşinden legal işlem başlatıyor.

9To5Mac raporuna göre , Avustralyalı Bilim İnsanı Robert De Rose, bacağında ani bir ağrı hissettiğinde ve cebinden cızırtılı bir ses duyduğunda büronunda oturuyordu. Robert’a göre, “Zayıf bir pop sesi duydum, hemen peşinden bir cızırtı duydum ve sonra sağ bacağımda şiddetli bir ağrı hissettim, bu yüzden hemen ayağa fırladım ve bunun telefonum olduğunu fark ettim.” İPhone X’i cebinden çıkardıktan sonra, yalnızca bir senelik aletinden duman çıktığını fark etti.

Patlayan iPhone X bacaklarında “ikinci derece yanıklara” kapı araladı. Ayrı olarak, “Her yerde kül vardı ve cildim soyulmuştu” diye ilave etti. Dahası, De Rose’un konuyla alakalı olarak Cupertino merkezli deve bir hayli defa eriştiği, ancak asla bir cevapla karşılaşmadığı bildirildi. Bu yüzden, Avustralyalı bilim insanı, Carbone Lawyers ile çalışarak Apple aleyhine tazminat için yasal işlem başlatan davayı açtı.

Apple, Avustralyalı adamın cebinde patlayan iPhone X'in ardından dava ile karşı karşıya

Firma ayrı olarak, “Apple Watch aşırı ısındıktan sonra yanmış bir bilekle kaldığını” iddia eden Melbourne’dan başka bir kişiyi de temsil ediyor. Şu anda şirket, Bölge Mahkemesine yapılan her iki yakıntısı de araştırıyor. Ne yazık ki, şu anda sahip olduğumuz tüm bilgiler bu, bu yüzden daha fazla aktüelleme için bizi izlemeye devam edin.

 

 

Türkçe makale özgünleştirme tarafından yapılmıştır.
WhatsApp karanlık mod nasıl açılır?
WhatsApp karanlık mod nasıl açılır?

WhatsApp karanlık mod özelliği, dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamasını koyu bir tema ile kullanmanızıWhatsApp karanlık mod özelliği, dünyanın en popüler anlık...

Microsoft Edge Chromium Neden Bu Kadar İyi
Microsoft Edge Chromium Neden Bu Kadar İyi

Microsoft, bir türlü rakiplerini geçemediği tarayıcı kısmında önemli uğraşlar veriyor. Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen yeni tarayıcı Edge Chromium, beklentileri karşılamış...

Metro Exodus, Sadece Epic Games Store'da Satılacak
Metro Exodus, Sadece Epic Games Store'da Satılacak

Popüler oyun platformu Steam, The Division 2'den sonra merakla beklenen Metro Exodus'u da Epic Games'e kaptırdı. ...