Apple iPhone SE 3, yükseltilmiş işlemci ve 5G desteğiyle gelecek yıl piyasaya sürülecek 2021

Apple iPhone SE 3, yükseltilmiş işlemci ve 5G desteğiyle gelecek yıl piyasaya sürülecek 2021

Bilinen ve emin bir Tianfeng International analisti Ming-Chi Kuo , önümüzdeki birkaç sene içinde Apple iPhone serisine ait tahminini izah etti. Raporda enteresan yorum, daha küçük iPhone SE konusunda.

Gibi rapor başına Apple yeni Apple iPhone SE (2020) bu sene yeni nesil modeli bırakmadan olmayacaktır. Bunun yerine, alet gelecek sene piyasaya sürülecek.

Ayrı olarak akıllı telefonun tasarımı açısından çok fazla farklık olmayacağını ve 4.7 inçlik ekran boyutunun da aynı kalabileceğini belirtiyor. Bununla beraber, şirket işlemciyi yükseltecek ve 5G irtibatı için destek ilave edecektir .

Cihazda yer alan çip setinin yükseltileceği belirtilirken, raporda hangi işlemcinin kullanılacağı izah etmiyor. Spekülasyonumuz, cihazın yaklaşan iPhone 14 serisinde veya mevcut A14 Bionic’te kullanılan aynı yonga setini paketleyebileceği istikametinde .

Apple iPhone SE 3, yükseltilmiş işlemci ve 5G desteğiyle gelecek yıl piyasaya sürülecek

İPhone SE 3’ün gecikmeli piyasaya sürülmesi, bu yıl yeni bir iPhone SE modelinin olmayacağı mananına gelmiyor. Raporlara göre, Cupertino merkezli dev, iPhone SE Plus’ı bu yılın sonlarında piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Yaklaşan iPhone SE Plus’ın , ekranın üstünde bir kesikli 6.1 inçlik bir ekranla gelmesi bekleniyor. Kamera bölümünde 12 megapiksel çift kamera heyetimi olabilir. Kaputun altında, 5G desteği olmayan A14 işlemciyi paketleyecek ve aletin yan tarafa kurulmuş bir parmak izi sensörüne de sahip olduğu söyleniyor.

 

 

Türkçe makale özgünleştirme tarafından yapılmıştır.
Netflix’ten Uyuyakalanlara Yeni Özellik Geliyor! 2021
Netflix’ten Uyuyakalanlara Yeni Özellik Geliyor! 2021

Dünyanın en popüler dizi ve film izleme platformlarından birisi haline gelen Netflix, yeni özelliklerini de test2 ediyor. Yakın vakit önce karışık oynatma özelliğini test eden Netflix,...

Microsoft'un Sallamadığı Özellik; Otomatik Tema Geçişi
Microsoft'un Sallamadığı Özellik; Otomatik Tema Geçişi

Microsoft, kullanıcıların farklı ortamlarda farklı renk modları kullanmak istediğini düşünerek önce karanlık modu yayınladı, şimdi de ışık modunu yayınlamaya hazırlanıyor. Sorun...

DxOmark Artık Ön Kameraları da Test Ediyor
DxOmark Artık Ön Kameraları da Test Ediyor

Akıllı telefonların ön kameralarını da test edeceğini açıklayan DxOmark, analiz ettiği ilk 13 modelin sonuçlarını paylaştı. Arka kamerası ile şov yapan Huawei modelleri, Samsung ve...