Dell 40 inç ultra geniş monitörü görücüye çıkardı 2021

Dell 40 inç ultra geniş monitörü görücüye çıkardı 2021

Teksas merkezli bilgisayar üreticisi Dell 40 inç ultra geniş monitörün tanıtımını yaptı. Monitör ilk bakışta kavisli yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Dell’in mevzubahis ilk monitörü verimlilik ve muhteva oluşturma konularına odaklanmayı amaçlamış vaziyette. UltraSharp 40 Kavisli WUHD ekran (U4021QW), 5120 x 2160 çözünürlüğe sahip.

Ekran, bu yüzden normal bir 4K ekrandan ehemmiyetli ölçüde daha geniş olarak karşımıza çıkıyor. Ancak kimi oyun ekranları gibi geniş değil. Bu arada tam bir 4K görüntü (3840 x 2160) oynatabilen Dell’in yeni ürünü, bir video uygulaması için kontrolleri yandan göstermenize müsaade ediyor.

DELL 40 İNÇ ULTRA GENİŞ MONİTÖR ÖZELLİKLERİ

Firmadan yapılan izaha göre, Dell 40 inç ultra geniş ekran, geniş renk kapsamı ve eşsiz renk performansı sunuyor. Dell’in HDR konusuna değinmediğini belirtelim. Bu da söz konusu özelliğin desteklenmediği mananına geliyor olabilir.

Bilgisayarı için Thunderbolt 3 üzerinden 90W güç şarjı sunan ekran, süper hızlı USB 10 Gbps ve RJ45 internet ile hızlı data aktarımlarına müsaade ediyor.

Dell 40 inç ultra genişDell 65-inch (Model C6522QT) interactive touch monitor.

ÜCRETİ NE KADAR OLACAK

Peki, yukarıda özelliklerini sıraladığımız ekran ne vakit satışa çıkacak. Verilen tarih 28 Ocak 2021. Ücret yaftası ise 2 bin 100 AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ doları, başka bir deyişle takriben 15 bin 500 TL (vergiler hariç).

DELL’İN SÜRPRİZLERİ

Aynı zamanda Dell, tasarım veya beyin fırtınası için Microsoft 365 veya Klaxoon gibi iş birliği araçlarını kullananları unutmadı. 20 noktalı “InGlass” dokunma özelliğine sahip 55 ve 65 inç 4K etkileşimli dokunmatik monitörler tanıtıldı.

Söz konusu ekranlar, ansızın çok kullanıcının aynı anda “hemen hemen sıfır gecikmeyle” gerçek vakitli olarak yazmasına veya çizmesine imkan tanıyor. Hem de yeni avuç içi reddetme özellikleri sayesinde eller ekranda dinlendirilebiliyor.

Bu ekranlar için daha bir fiyatlandırma yok ancak satışa çıkacakları tarih mevcut: 30 Mart 2021.

The post Dell 40 inç ultra geniş monitörü görücüye çıkardı first appeared on .
Acer, Swift 5’i Türkiye’de satışa sundu 2020
Acer, Swift 5’i Türkiye’de satışa sundu 2020

Tayvan merkezli bilgisayar üreticisi Acer, geçtiğimiz aylarda yeni dizüstü aleti Swift 5’i duyurmuştu. Şirket, Acer Swift 5’i Türkiye’de satışa sunduğunu duyurdu. Swift 5 Türkiye...

Açık Kaynaklı Emoji Sistemi: OpenMoji
Açık Kaynaklı Emoji Sistemi: OpenMoji

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte kullanımı artan emojiler artık yeni bir dil oluşturacak seviyeye geldi. Yeni açık kaynaklı emoji sistemi OpenMoji bu dili geliştirmek için...

Android TV'ye Q Güncellemesinin Yakında Gelmeyeceği Söylendi
Android TV'ye Q Güncellemesinin Yakında Gelmeyeceği Söylendi

Dün gerçekleştirilen büyük yeniliklerin duyurulduğu Google I/O Etkinliği'nde pek bahsedilmeyen Android TV hakkında da yeni detaylar geldi. ...