Elon Musk’tan Starlink İnternet Hızı Paylaşımı Geldi! 2021

Elon Musk’tan Starlink İnternet Hızı Paylaşımı Geldi! 2021

Dünyanın çevreninde kurulan uydu ağıyla dünyanın her yerine internet irtibatı sunan Starlink için Elon Musk, internet hızı konusunda paylaşımda bulundu. Bir Starlink kullanıcısının heyetim ve ilk kullanım mertebelerini paylaştığı Tweet serisini cevaplayan Elon Musk, kullanımda olan hızın artacağını kaydetti.

.

SpaceX ve Tesla CEO’su olan Elon Musk, sosyal medya üzerinden projeler ile ilgili paylaşımlarına devam ediyor. Bir hayli sefer projeler ile ilgili bilgiler paylaşılan Tweet’lere yanıt yazan ve tekrar paylaşım yapan Elon Musk, Starlink’in hızının 2 katına çıkacağı müjdesini vermiş oldu.

.

Elon Musk’tan Starlink İnternet Hızı Paylaşımı Geldi!

.

Starlink İnternet Hızı 2 Kat Daha Artacak

.

Twitter’da bir kullanıcı Starlink ekipmanını teslim alarak heyetim mertebelerini gösterdiği bir Tweet serisi paylaştı. Bu serinin nihayetinde da sistemin kurulduğu ve hız testi yapıldığı görüldü. Anthony lemole isimli kullanıcı, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Chicago’da kurduğu Starlink sistemiyle önce 77 Mbps sonra 130 Mbps indirme (download) hızı aldı.

.

Elon Musk’tan Starlink İnternet Hızı Paylaşımı Geldi!

.

Sonrasında bir test2 daha yapan kullanıcı, 110.34 Mbps indirme (download), 13.91 Mbps (upload) ve 30 ping değeri aldı. Bu paylaşıma yorum yapan Elon Musk da Starlink internet hızı için “Bu sene içinde hız 300 Mbps hızına kadar ikiye katlanacak. Ping değeri de 20 ms’e kadar düşecek.” izahında bulundu. Böylelikle 2021 seneyin sonuna kadar Starlink aracılığıyla 300 Mbps (37.5 MB/s) hız ele geçirileceği kaydedildi.

.

.

Bir başka kullanıcının “Aktif kapsama haritası?” sualine yanıt veren Elon Musk şunları söyledi;

“Bu sene sonuna kadar Dünyanın büyük bir bölümü. Gelecek seneye kadar kapsama alanını yoğunlaştırmak için çalışma olacak. Dikkat etmek gerekir ki şehirsel alanlarda cep telefonu kullanımının avantajı vardır. Uydular, düşük veyahut orta nüfus yoğunluklu alanlar için en iyisidir.”

 .

 

 

Türkçe makale özgünleştirme tarafından yapılmıştır.
Google, Inbox'u Test Platformuna Çevirecek
Google, Inbox'u Test Platformuna Çevirecek

Google, gelecek ay Inbox uygulamasını sonlandıracağını açıklamıştı. Bazı kaynaklardan gelen bilgilere göre, teknoloji devi bu platformu Gmail uygulamasının, Android için olan...

Galaxy S10'u Yılın Telefonu Yapacak İşlemci: Exynos 9820
Galaxy S10'u Yılın Telefonu Yapacak İşlemci: Exynos 9820

Samsung, Galaxy S10'nun neden yılın en iddialı telefonlarından biri olacağı sorusuna yanıt vermek için Exynos 9820 işlemcisinin bazı yeteneklerinden bahsetti. ...

Google, Apple Arcade’e Rakip Olacak Play Pass’i Duyurdu
Google, Apple Arcade’e Rakip Olacak Play Pass’i Duyurdu

Apple, yeni işletim sistemi iOS 13 ile birlikte Apple Arcade’i de piyasaya sürmüştü. Rakibinden geride kalmak istemeyen Google da bu hamleye kendi oyun abonelik sistemi olan Play Pass ile...