Google Meet’ in Sunduğu Yeni Seçenekler 2021

Google Meet’ in Sunduğu Yeni Seçenekler 2021

Google Meet, 2020 seneninde her şeyin internet üzerinden yapıldığı hayata geçildiği için hiç kullanılmadığı kadar kullanıldı. Milyonlarca kişinin sanal ortamdan toplantılara katılması, derslerine girmesi veyahut sevdikleriyle görüntülü konuşma gibi eylemleri gerçekleştirmesi, video konferans uygulamalarına olan talebi da artırdı. Google Meet de talebin artış gösterdiği uygulamalar arasında yerini alıyor. Toplantı başlatmanın oldukça kolay olduğu uygulama arayüzü yeni kullanıcıların uygulamaya dahil olmasıyla fonksiyonel özellikler kazanmaya başladı. Kısa müddet önce Google Meet yeni seçenekler kazandı.

.

Google Meet’ in Sunduğu Yeni Seçenekler

.

Google Meet ile Toplantı Oluşturulabilecek

.

Google Meet, kullanıcılardan daha fazla talep gelmesinin hemen peşinden yeni özellikler ilave etmeye başlamıştı. Geçen nisan ayında Google Meet’in Gmail entegrasyonunun sağlandığını sizlere duyurmuştuk, böylelikle müzakerelerin tesir alanı genişletilmişti. Şimdi ise Google’ın video konferans uygulaması için daha pratik bir arayüz sunuyor.

.

Google Meet’ in Sunduğu Yeni Seçenekler

.

Google Meet toplantısı başlatmak için bir takma isim oluşturmanız veya Google’ın sizin için bir tane oluşturmasına müsaade etmeniz gerekiyordu. Bu işlemi yaptıktan sonra size başkalarıyla paylaşabileceğiniz bir irtibat veriyordu. Google şimdi bunu meet.google.com adresinde yeni bir arayüzle hızlandırıyor. Başka bir deyişle kullanıcılar artık bir toplantı isimi belirmek zorunda değil. Anlık toplantı sayesinde bu zorunluluk ortadan kalkmış oluyor.

.

Kullanıcılar artık yeni bir toplantı oluşturmak için tıkladıklarında, ‘ daha sonrası için toplantı oluştur, anlık toplantı başlat veya Google Takvim’de tasarıyla‘ seçenekleriyle karşılaşıyor. Size uygun olan seçeneği seçtiğinizde ise kolayca toplantı başlatabiliyorsunuz.

.

 

 

.

Türkçe makale özgünleştirme tarafından yapılmıştır.
Can Sıkıntınızı Sünger Gibi Çekecek 7 İlginç İnternet Sitesi
Can Sıkıntınızı Sünger Gibi Çekecek 7 İlginç İnternet Sitesi

İnternette yapacak herhangi bir şey bulamamaktan şikayetçiyseniz, bu internet siteleri sıkıntınızı sünger gibi alacak. Sizin için farklı içeriklere sahip 7 internet sitesini derledik. ...

Apple, Önceden Düzelttiği Bir Hatayı Tekrar Etkinleştirdi
Apple, Önceden Düzelttiği Bir Hatayı Tekrar Etkinleştirdi

Akıllı telefon sektöründe güvenlik denince akla ilk gelen markalardan biri olan Apple'ın iOS 12.4 sürümünde bulunan bir hata tekrardan ortaya çıktı. Daha önceden yayınlanan yamanın...

Samsung Galaxy S10'un Kamerası Kaydırmayla Açılacak
Samsung Galaxy S10'un Kamerası Kaydırmayla Açılacak

Samsung'un en son amiral gemisi S10'un kamerası oldukça güzel bir hareketle aktif hale getirilebilecek. ...