Indiegogo Tarafından Sunulan Bittle – Palm Büyüklüğünde Bir Robot Köpek, 600.000 Dolardan Fazla Topladı

Indiegogo Tarafından Sunulan Bittle – Palm Büyüklüğünde Bir Robot Köpek, 600.000 Dolardan Fazla Topladı

STEM (Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) ile eğlenceyi birleştirmek her zaman imkansız görünüyordu. Aksini kanıtlamak adına,  Bittle-A Palm Büyüklüğünde Robot Köpek, insanları büyülemek ve eğlendirmek için kısa süre önce Indiegogo tarafından tanıtıldı . Gerçek hayvanlar gibi oyunlar oynayabilir ve şimdiden 600,00’den fazla para toplamayı başardı. Bittle, öğrenmek, öğretmek, araştırmak veya aile ve arkadaşlar için şaşırtıcı bir hediye için ideal bir araçtır. 

Bittle, çipin karmaşık hareketleri koordine etmek için tamamen kullanıldığı, zengin çevre birimlerine sahip özelleştirilmiş bir Arduino kartı olan NyBoard V1 üzerinde çalışır. Bu kart 12 adede kadar PWM servo çalıştırabilir ve birimin bir IMU (Atalet Ölçüm Birimi) ile dengelenmesine yardımcı olabilir. Ek olarak, kas hafızasını depolar ve stabilite için vücut durumunu tespit eder. Bu ünite, “yürümek” veya “oturmak” gibi temel dizi komut hareketlerini tetiklemek için bir kızılötesi uzaktan kumanda ile birlikte gelir.

Pi’yi monte etmek adına NyBoard V1 , Pi’ye güç imkanı  sağlar ve bir I2C ağı üzerinden iletişim kurar. Pi, Bittle’a duyusal verileri analiz etme, İnternete bağlanma ve kendi başına kararlar alma yeteneği verir. Isırık, dört ayakla hareket eder, burada bacaklı hareket ona yapılandırılmamış arazilerde gezinme özgürlüğü verir. Bittle’ın kendi kendine bir araya getirilebilen tasarımı eğlenceyi daha da artırıyor. Basitlik ve estetik için simetrik gövde parçalarına sahip, 3D bulmacaya benzer birbirine kenetlenen bir çerçeveye sahiptir. Ünitenin tamamı neredeyse bir saat içinde sıfırdan kurulabilir ve bu da kullanımı nispeten kolaylaştırır. Bunun dışında genişletilebilir modüller ekleyerek işlevlerini ve tasarımını geliştirebilir. Bu kurulumu kolaylaştırmak için Bittle’ın kafası sağlam bir tutuş için bir klips olarak tasarlanmıştır.

Başın etrafındaki vida deliği, ek modüllerin sabitlenmesini sağlar.Bittle bir dizi özellikle doludur ve hala gelişmektedir. Özelleştirilebilir ve kullanıcı dostu tasarımı, daha geniş bir izleyici kitlesinin yolunu açar.

DAHA FAZLA HABER İÇİN Resimlink

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Indiegogo Tarafından Sunulan Bittle – Palm Büyüklüğünde Bir Robot Köpek, 600.000 Dolardan Fazla Topladı yazısı ilk önce Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi üzerinde ortaya çıktı.
Samsung Galaxy S10'a Ait En Net Fotoğraflar Ortaya Çıktı
Samsung Galaxy S10'a Ait En Net Fotoğraflar Ortaya Çıktı

AllAboutSamsung, Galaxy S10 amiral gemilerinin prototiplerine ait fotoğrafları yayınladı. Fotoğraflar, cihazın tüm tasarım özelliklerini açık bir şekilde gösteriyor. ...

Adobe, Photoshop Elements 2020'yi Yapay Zekâ ile Güçlendirdi
Adobe, Photoshop Elements 2020'yi Yapay Zekâ ile Güçlendirdi

Fotoğraf ve video düzenleme programları konusunda akla ilk gelen şirketlerden bir tanesi olan Adobe, Photoshop Elements’in yeni sürümünü çıkarttı. Programın yeni sürümünde gelişmiş...

Uluslararası Siber Suç Çetesi 'None' Çökertildi
Uluslararası Siber Suç Çetesi 'None' Çökertildi

Gürcistan polisinin Amerika ve Almanya gibi ülkelerle ortak olarak yaptığı bir operasyonda çökertilen siber suç çetesi, kurbanlarına 'GozNym' isimli bir yazılımla saldırıyordu. Bugüne...