MacBook'ları hızlandırmak için en iyi 5 program

MacBook'ları hızlandırmak için en iyi 5 program

Eğer bir MacBook sahibiyseniz ve bilgisayarınız gereksiz dosyalar ve diğer etkenler nedeniyle yavaş çalışıyorsa,

Eğer bir MacBook sahibiyseniz ve bilgisayarınız gereksiz dosyalar ve diğer etkenler nedeniyle yavaş çalışıyorsa, bilgisayarınızı tekrar eski performansına getirebilmek için birçok MacBook temizleme programından yararlanabilirsiniz.

İşte sizler için hazırladığımız, MacBook’unuzun performansını kolaylıkla artırabileceğiniz 5 temizleme programı:

CLEANMYMAC X

MACBOOK RAM TEMİZLEME

CleanMyMacX , 2019’un en iyi MacBook temizleme programlarından bir tanesidir. Potansiyel güvenlik tehditlerinİ ve performans sorunlarını tespit eden akıllı tarama özelliği sunan bu program, gereksiz birçok dosyayı ve kötü amaçlı yazılımları da temizleyebiliyor.

  • CleanMyMacX

ONYX

MAC RAM TEMİZLEME

OnyX, oldukça gelişmiş araç ve komut seçenekleriyle size biraz karmaşık gelebilir. Ancak programı incelemeye başladıkça ne kadar işe yaradığını kendiniz göreceksiniz. Bakım ve temizlik görevinin yanı sıra, veri tabanları ve dizinler oluşturmak için yardımcı araçlar da içeren program; depolama yönetimi, ekran paylaşımı, ağ teşhisi gibi macOS yardımcı programlarını barındırıyor.

  • OnyX
Önerilen içerik:  En iyi 10 ekran kaydetme programı - 2020

APP CLEANER

macbook performans artırma

Özellikle istenmeyen uygulamaları sisteminizden kaldırmak için oldukça kullanışlı bir temizleme programı olan AppCleaner, dosya temizleme özelliği de barındırıyor. Bu programı diğer temizleyici programlar ile birlikte kullandığınızda, Macbook performanızı bir hayli artırabilirsiniz.

  • App Cleaner

CCLEANER

ccleanar macbook

Yalnızca Mac’te değil, Windows’ta da en popüler ücretsiz dosya temizleme yazılımlarından biri olan CCleaner sayesinde, uygulamaları sisteminizden kaldırabilir, gereksiz dosyaları silebilir ve performansınızı artırabilirsiniz.

  • CCleaner

MALWAREBYTES

Kötü amaçlı yazılımlar ve truva atları nedeniyle MacBook’unuz yavaş çalışıyorsa, Malwarebytes programı tam size göre. Bu program sayesinde Mac’inizdeki virüslerden, fidye yazılımlarından ve truva atlarından kurtulabilirsiniz.

  • Malwarebytes
Microsoft, AirPods'lara Rakip Olmaya Hazırlanıyor
Microsoft, AirPods'lara Rakip Olmaya Hazırlanıyor

Ortaya çıkan bir rapora göre Microsoft, kendi üretimi olan kablosuz kulaklıkları piyasaya sürmek için hazırlanıyor. ...

Intel Core i9'un Beklenmeyen Kardeşi i9-9900T Ortaya Çıktı
Intel Core i9'un Beklenmeyen Kardeşi i9-9900T Ortaya Çıktı

Intel Core i9-9900T olduğu iddia edilen bir işlemci, iki gün önce Yahoo! Auctions'ta açık arttırmaya çıktı. Her T serisi işlemcide olduğu gibi buradaki "T" de, çipin i9-9900K'nın...

Reynmen'in Derdim Olsun Şarkısının Klibi Çalıntı mı?
Reynmen'in Derdim Olsun Şarkısının Klibi Çalıntı mı?

Reynmen olarak bilinen Yusuf Aktaş, YouTube'a 2 ay süreyle hiç video yüklememiş, ardından çıkardığı Derdim Olsun şarkısı ile YouTube Türkiye'de rekorlar kırmıştı. Fakat şarkının...