NVIDIA, RTX 3000 GPU’lar İçin Yeniden Boyutlandırılabilir BAR Desteğini Sunmaya Başladı! 2021

NVIDIA, RTX 3000 GPU’lar İçin Yeniden Boyutlandırılabilir BAR Desteğini Sunmaya Başladı! 2021

Merakla beklenen, NVIDIA, masaüstü RTX 3060 ve birkaç RTX 3000 serisi donanımlı dizüstü bilgisayardan başlayarak nihayet Yine Boyutlandırılabilir BAR desteğini sunmaya başladı. Etkinleştirmekte biraz güçlük çekebilirsiniz, ancak fiyatsız bir yükseltmedir, bu yüzden beğenilmekte.

.

Yine boyutlandırılabilir BAR, bir sistemin CPU’sunun sadece 256 MB’lık küçük bir bölüm yerine GPU’nun hafıza alt sisteminin tamamını görmesini sağlayan bir PCIe standardı özelliğidir. Özelliğin uygulanması, CPU, anakart ve GPU’da düşük düzeyli destek gerektirir; bu, üçünü de tasarlayan AMD, SAM (akıllı ulaşım hafızası) isimi verilen Yine Boyutlandırılabilir BAR uygulamasıyla ilk pazarlayan kişidir.

.

NVIDIA, RTX 3000 GPU'lar İçin Yine Boyutlandırılabilir BAR Desteğini Sunmaya Başladı!

.

Bir RX 6800 tarihinde SAM etkinleştirerek% 20’ye kadar bir oyunun vasati kare hızını artırabilirsiniz veya% 10’a kadar bunu zarar verirler. Yeniden de çoğu başlıkta, özelliği etkinleştirmek hemen hemen hiçbir şey yapmadı, bu da vasati iyileşme ile yansıtılıyor: yalnızca% 3.

.

Anlaşılır bir şekilde, Nvidia değişik bir yol izliyor. Sürücüleri Yine Boyutlandırılabilir Çubuğu düşünülen olarak devre dışı bırakacak ve yalnızca Nvidia’nın performansı iyileştirdiğini bulduğu oyunlarda açacak. Bunlar şöyle:

  • Assassin’s Creed Valhalla
  • Battlefield V
  • Borderlands 3
  • Forza Horizon 4
  • Gears 5
  • Metro Exodus
  • Red Dead Redemption 2
  • Watch Dogs: Legion

.

Nvidia, bu oyunlarda Yine Boyutlandırılabilir BAR’ın performansı “yüzde birkaçtan% 10’a kadar” artırabileceğini söylüyor. Mart ayının sonlarında, RTX 3000 serisinin geri kalanı Yine Boyutlandırılabilir BAR desteği aldığında, listeye daha fazla oyun ilave edecek. Nvidia’nın seçici yaklaşımı kuşkusuz iyi bir fikirdir (doğru yapılırsa), ancak ne yazık ki, Yine Boyutlandırılabilir ÇUBUĞU etkinleştirmenin karmaşıklığı tarafından reddedilen bir avantaj.

.

Dizüstü bilgisayarlarda vaziyet iyidir, ancak mükemmel değildir: kimi dizüstü bilgisayarlar Yine Boyutlandırılabilir BAR etkinken gelir, bazıları olmaz ve bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Nvidia, “Yine Boyutlandırılabilir BAR’ın belirli bir modelde desteklenip desteklenmediğini öğrenmek için her dizüstü bilgisayar üreticisine müracaat edin” diyor.

.

 

 

Türkçe makale özgünleştirme tarafından yapılmıştır.
Apple'dan Dev Adım: iOS ve macOS Uygulamaları Birleşecek
Apple'dan Dev Adım: iOS ve macOS Uygulamaları Birleşecek

Apple, 2021 yılına kadar geliştiricileri iOS ve macOS için ayrı ayrı uygulama geliştirme derdinden kurtarmayı planlıyor. ...

İnternette İşlenen Suçların Gerçek Suçlardan Ne Farkı Var?
İnternette İşlenen Suçların Gerçek Suçlardan Ne Farkı Var?

Bir farkı yok. 3 avukat ve bir psikologdan oluşan İzmir Bilişim Hukuku Komisyonu üyeleri, şehirde yürüttükleri bilişim hukuku seminerleri için Webtekno’ya açıklamalarda bulundular....

Google: Dolandırıcılık İçin Koronavirüs Kullanılıyor
Google: Dolandırıcılık İçin Koronavirüs Kullanılıyor

İnsanların korkularını kendi çıkarları için kullanan art niyetli insanlar bugün yeniden karşımıza çıktı. Koronavirüs salgını nedeniyle dünya genelinde milyonlarca insanın evlerine...