Samsung, Radeon Grafikli Exynos Destekli Bir Dizüstü Bilgisayar Sunacak İddiaları! 2021

Samsung, Radeon Grafikli Exynos Destekli Bir Dizüstü Bilgisayar Sunacak İddiaları! 2021

Söylentilere göre, Samsung ve Apple uzun vakittir akıllı telefon dünyasında rakipler, ancak yakında rakip dizüstü bilgisayar SoC’ları da olabilir mi? Yeni bir rapora göre, Koreli firmanın mobil aletler için RDNA destekli bir GPU oluşturmak için AMD ile 2019 ortaklığı, entegre Radeon grafiklerine sahip Exynos tabanlı bir dizüstü bilgisayara sebep olabilir.

.

ZDNet Korea’ya göre, entegre AMD GPU’lu bir Exynos SoC’ye sahip bir Windows 10 Samsung dizüstü bilgisayar, bu sene sonlarında, bir sonraki ve muhtemelen son Galaxy Note telefonunun piyasaya sürülmesinden bir müddet sonra gelecek. Samsung’un başka bir Note yayınlamayacağına konusunda söylentiler var , ancak şirketin daha seriden vazgeçmediği görülüyor.

.

Samsung bu sene başlarında, “bir sonraki amiral gemisi ürününün” AMD’nin RDNA grafik teknolojisine sahip bir Exynos SoC kullanacağını söyledi. Bunun, şirketin Galaxy Fold gibi birinci sınıf akıllı telefonlarından birinde görüneceği düşünüldü, ancak önce dizüstü bilgisayarlara inebilirdi. Bunlar AMD’nin APU’larındaki entegre GPU’larından değişik olacaktır; Samsung’un sürümü özel olacak.

.

Samsung, Radeon Grafikli Exynos Destekli Bir Dizüstü Bilgisayar Sunacak İddiaları!

.

Apple’ın M1 çipleri, Intel’in alternatiflerine mukayese et performanslarından dolayı büyük övgüler aldı ve Samsung, bunu şirket içi çözümüyle çoğaltmayı umuyor. Bu, şirketin Arm tabanlı dizüstü bilgisayarlara ilk baskısı olmayacak – Samsung Galaxy Book S , Qualcomm Snapdragon 8cx tarafından desteklenen birkaç makineden biridir – ancak Exynos SoC, Intel / AMD’nin M1 ve CPU’larıyla daha yakından eşleşebilir.

.

Rapor ayrı olarak dizüstü bilgisayarın ekranının, hafızasının, pilinin ve depolamasının hepsinin Samsung’un kendisinden geleceğini belirtiyor ve bu da firmanın yeni OLED ekranlarından birine sahip olacağını gösteriyor.

 .

 

 

Türkçe makale özgünleştirme tarafından yapılmıştır.
Starfield Daha Erken Gelebilir! 2021
Starfield Daha Erken Gelebilir! 2021

Kısa müddet önce Microsoft tarafından satın alınan Bathesda suskunluğunu savunuyor. Fallout 76 fiyaskosundan sonra yeni bir yapım çıkarmayan stüdyo, daha geliştirme sürecinde olan iki...

Google'ın Yeni Telefonu Pixel 3a Onaylandı
Google'ın Yeni Telefonu Pixel 3a Onaylandı

Geçtiğimiz hafta Google, çevrimiçi mağazasında Nest Hub Max'in detaylarını sızdırmıştı. Şimdiyse internet sitesi yoluyla orta segmentli akıllı telefonu Pixel 3a'yı doğruladı. ...

Verizon, FCC 5G Spektrum Açık Artırmasında Tüm Taşıyıcıları Geride Bıraktı! 2021
Verizon, FCC 5G Spektrum Açık Artırmasında Tüm Taşıyıcıları Geride Bıraktı! 2021

Federal İletişim Komisyonu bu hafta en son Verizon’un da bulunduğu kablosuz çeşitlilik açık artırmasında kazanan öneri sahiplerini ve son teklif toplamlarını izah etti. Açık...