Samsung, Radeon Grafikli Exynos Destekli Bir Dizüstü Bilgisayar Sunacak İddiaları! 2021

Samsung, Radeon Grafikli Exynos Destekli Bir Dizüstü Bilgisayar Sunacak İddiaları! 2021

Söylentilere göre, Samsung ve Apple uzun vakittir akıllı telefon dünyasında rakipler, ancak yakında rakip dizüstü bilgisayar SoC’ları da olabilir mi? Yeni bir rapora göre, Koreli firmanın mobil aletler için RDNA destekli bir GPU oluşturmak için AMD ile 2019 ortaklığı, entegre Radeon grafiklerine sahip Exynos tabanlı bir dizüstü bilgisayara sebep olabilir.

.

ZDNet Korea’ya göre, entegre AMD GPU’lu bir Exynos SoC’ye sahip bir Windows 10 Samsung dizüstü bilgisayar, bu sene sonlarında, bir sonraki ve muhtemelen son Galaxy Note telefonunun piyasaya sürülmesinden bir müddet sonra gelecek. Samsung’un başka bir Note yayınlamayacağına konusunda söylentiler var , ancak şirketin daha seriden vazgeçmediği görülüyor.

.

Samsung bu sene başlarında, “bir sonraki amiral gemisi ürününün” AMD’nin RDNA grafik teknolojisine sahip bir Exynos SoC kullanacağını söyledi. Bunun, şirketin Galaxy Fold gibi birinci sınıf akıllı telefonlarından birinde görüneceği düşünüldü, ancak önce dizüstü bilgisayarlara inebilirdi. Bunlar AMD’nin APU’larındaki entegre GPU’larından değişik olacaktır; Samsung’un sürümü özel olacak.

.

Samsung, Radeon Grafikli Exynos Destekli Bir Dizüstü Bilgisayar Sunacak İddiaları!

.

Apple’ın M1 çipleri, Intel’in alternatiflerine mukayese et performanslarından dolayı büyük övgüler aldı ve Samsung, bunu şirket içi çözümüyle çoğaltmayı umuyor. Bu, şirketin Arm tabanlı dizüstü bilgisayarlara ilk baskısı olmayacak – Samsung Galaxy Book S , Qualcomm Snapdragon 8cx tarafından desteklenen birkaç makineden biridir – ancak Exynos SoC, Intel / AMD’nin M1 ve CPU’larıyla daha yakından eşleşebilir.

.

Rapor ayrı olarak dizüstü bilgisayarın ekranının, hafızasının, pilinin ve depolamasının hepsinin Samsung’un kendisinden geleceğini belirtiyor ve bu da firmanın yeni OLED ekranlarından birine sahip olacağını gösteriyor.

 .

 

 

Türkçe makale özgünleştirme tarafından yapılmıştır.
Uluslararası Siber Suç Çetesi 'None' Çökertildi
Uluslararası Siber Suç Çetesi 'None' Çökertildi

Gürcistan polisinin Amerika ve Almanya gibi ülkelerle ortak olarak yaptığı bir operasyonda çökertilen siber suç çetesi, kurbanlarına 'GozNym' isimli bir yazılımla saldırıyordu. Bugüne...

WhatsApp'ın iOS Beta Sürümü Güncellendi: İşte Yenilikler
WhatsApp'ın iOS Beta Sürümü Güncellendi: İşte Yenilikler

WhatsApp geliştiricileri, uygulamanın iOS platformu için sunulan beta sürümünü güncellediler. Yeni sürüm, Facebook Pay'in WhatsApp iOS sürümü için de hazırlandığını gösteriyor. ...

LG V30’a Android Pie Güncellemesi Geldi
LG V30’a Android Pie Güncellemesi Geldi

Google’ın gelecek ay yayınlaması beklenen Android Q öncesinde, geçen yıl çıkan Android Pie işletim sistemine en son kavuşan telefon LG V30 oldu. Güncelleme ile telefon bazı özelliklere...