Samsung, Radeon Grafikli Exynos Destekli Bir Dizüstü Bilgisayar Sunacak İddiaları! 2021

Samsung, Radeon Grafikli Exynos Destekli Bir Dizüstü Bilgisayar Sunacak İddiaları! 2021

Söylentilere göre, Samsung ve Apple uzun vakittir akıllı telefon dünyasında rakipler, ancak yakında rakip dizüstü bilgisayar SoC’ları da olabilir mi? Yeni bir rapora göre, Koreli firmanın mobil aletler için RDNA destekli bir GPU oluşturmak için AMD ile 2019 ortaklığı, entegre Radeon grafiklerine sahip Exynos tabanlı bir dizüstü bilgisayara sebep olabilir.

.

ZDNet Korea’ya göre, entegre AMD GPU’lu bir Exynos SoC’ye sahip bir Windows 10 Samsung dizüstü bilgisayar, bu sene sonlarında, bir sonraki ve muhtemelen son Galaxy Note telefonunun piyasaya sürülmesinden bir müddet sonra gelecek. Samsung’un başka bir Note yayınlamayacağına konusunda söylentiler var , ancak şirketin daha seriden vazgeçmediği görülüyor.

.

Samsung bu sene başlarında, “bir sonraki amiral gemisi ürününün” AMD’nin RDNA grafik teknolojisine sahip bir Exynos SoC kullanacağını söyledi. Bunun, şirketin Galaxy Fold gibi birinci sınıf akıllı telefonlarından birinde görüneceği düşünüldü, ancak önce dizüstü bilgisayarlara inebilirdi. Bunlar AMD’nin APU’larındaki entegre GPU’larından değişik olacaktır; Samsung’un sürümü özel olacak.

.

Samsung, Radeon Grafikli Exynos Destekli Bir Dizüstü Bilgisayar Sunacak İddiaları!

.

Apple’ın M1 çipleri, Intel’in alternatiflerine mukayese et performanslarından dolayı büyük övgüler aldı ve Samsung, bunu şirket içi çözümüyle çoğaltmayı umuyor. Bu, şirketin Arm tabanlı dizüstü bilgisayarlara ilk baskısı olmayacak – Samsung Galaxy Book S , Qualcomm Snapdragon 8cx tarafından desteklenen birkaç makineden biridir – ancak Exynos SoC, Intel / AMD’nin M1 ve CPU’larıyla daha yakından eşleşebilir.

.

Rapor ayrı olarak dizüstü bilgisayarın ekranının, hafızasının, pilinin ve depolamasının hepsinin Samsung’un kendisinden geleceğini belirtiyor ve bu da firmanın yeni OLED ekranlarından birine sahip olacağını gösteriyor.

 .

 

 

Türkçe makale özgünleştirme tarafından yapılmıştır.
Microsoft, Android, iOS ve Switch Kullanıcılarını Bağlayacak
Microsoft, Android, iOS ve Switch Kullanıcılarını Bağlayacak

Microsoft, Xbox Live'ı daha geniş kitleleri yaymak için çalışmalara başladı. Geliştirilmeye başlanan araç ile Android, iOS ve Switch platformundaki kullanıcılar, Xbox Live'ı kullanarak...

Windows 10 Lite'tan İlk Ekran Görüntüsü Paylaşıldı
Windows 10 Lite'tan İlk Ekran Görüntüsü Paylaşıldı

Petri’den Brad Sams, Windows 10'un Lite sürümüne ait olduğu iddia edilen ilk ekran görüntüsünü paylaştı. Lite OS adını taşıması beklenen işletim sistemi, Chrome OS'a direkt rakip...

Lenovo, Intel Tiger Lake CPU’lu Dizüstü Bilgisayarlarını Tanıttı
Lenovo, Intel Tiger Lake CPU’lu Dizüstü Bilgisayarlarını Tanıttı

Lenovo bugün erken saatlerde çok sayıda farklı ürünü piyasaya sürdü (21 Ekim 2020). Bu, yeni ultrabook Xiaoxin serisini ve Yoga 13s, Yoga 14s ve Yoga 14c’yi içeren yeni Yoga...