Steam İndirimleri Ne Zaman? 2021

Steam İndirimleri Ne Zaman? 2021

Steam İndirimler Ne Vakit?

Steam hem ülkemizin hem de dünyanın en popüler oyun platformlarından bir tanesi. Dünyanın en tanınmış oyunlarını Steam üzerinden satın aldıktan sonra güvenli bir biçimde oynayabiliyoruz.

Son senelerde döviz piyasalarında yaşanan yükseliş oyun ücretlerinin çok yükselmesine neden oldu. Oyunlar ekseriyetle Dolar üzerinden satışa sunulduğu için ülkemizden satın almak oyunseverleri zorlayabiliyor. Ücretlerdeki yükselişten asgari düzeyde etkilenmenin yolu ise indirimleri izlemekten geçiyor.

Steam indirimleri hem haftalık hem de mevsimlik olarak gerçekleşmektedir. Tabi ki mevsimlik indirimler çok daha büyük ve tesirli olur. Ancak kısa müddet içerisinde rastgele bir oyunu oynamak istiyorsanız haftalık indirimleri de izleyebilirsiniz.

Steam Haftalık İndirimler Ne Vakit?

Steam üzerinden indirimler her hafta düzenli olarak gerçekleşmektedir. Beğendiğiniz bir oyun varsa bu oyunun haftalık indirim kampanyasına dâhil olmasını bekleyebilir ve daha avantajlı alışveriş yapabilirsiniz.

Steam haftalık indirimler Pazartesi saat 21:00’da başlayıp haftanın sonuna kadar devam ediyor. Buna ek olarak hafta ortası indirimleri de var. Bu indirimler Salı 21:00 ile Cuma 21:00 arasında devam etmekte. Hafta sonu indirimleri ise Perşembe 21:00’da başlayıp Pazartesi 21:00’da bitiyor. Her hafta gerçekleşen bu indirimleri de izleyebilirsiniz.

Steam Mevsimlik İndirimler Ne Vakit?

Steam tarafından her sene tertip eden mevsimlik indirimler oyunseverler için bulunmaz bir nimet. 2021 yılı için tertip edecek olan indirimlerin tarihi net olarak izah etmemiş olsa da geçmiş senelerdeki indirim dönemlerine bakarak aşağı yukarıya bu tarihler belirlenebilir.

2021 yılında ay takvimi yeni sene indirimleri 10 Şubat ile 14 Şubat arasında olacak. Bu tarihler yaklaşırken kampanyaları izlemeye başlayabilirsiniz. Yaz indirimleri içinse biraz beklemeniz ihtiyaç duyulan. Steam 2021 yaz indirimleri 24 Haziran ile 8 Temmuz arasını kapsayan dönemde başlayacak.

Steam İndirimleri Ne Kadar Sürüyor?

Haftalık indirimlerin geçerlilik müddetinden söz etmiştik. Mevsimlik indirimlerde ise süre oldukça geniş. Ters bir vaziyet olmadığı sürece mevsimlik indirimler 2 hafta sürüyor. 2 hafta süresince bu indirimlerden yararlanma olanağınız olacaktır.

Mevsimlik indirimlerin yanı sıra yılın kimi özel günlerinde de indirimler yaşanabilir. Bu indirimler de genelde 1-2 gün süreyle aktif kalıyor.

Türkçe makale özgünleştirme tarafından yapılmıştır.
Kısa Süreliğine Ücretsiz 6 iOS Uygulama
Kısa Süreliğine Ücretsiz 6 iOS Uygulama

Bedava uygulamaya kim hayır demez ki? Yaptığımız bu liste, iOS kullanıcıları için büyük kolaylıklar sağlayan ve bedava indirebileceğiniz 6 mükemmel uygulamayı sizlere sunuyor. ...

Jio Phone 4G’yi Hindistan’da Q1 2021’e kadar yeniden başlatmaya güven: Rapor 2020
Jio Phone 4G’yi Hindistan’da Q1 2021’e kadar yeniden başlatmaya güven: Rapor 2020

Reliance Jio’nun Hindistan pazarı için 50 dolarlık bir Android Telefon üzerinde çalıştığı bildirildi . Şimdi, en son ET raporuna göre önümüzdeki sene özellikli bir telefon...

Kısa Süreliğine Ücretsiz 8 Android Oyun ve Uygulama
Kısa Süreliğine Ücretsiz 8 Android Oyun ve Uygulama

Google Play Store’da yer alan uygulama ve oyunlar, düzenli olarak kısa süreliğine çeşitli indirimlere giriyor ya da kısa süreliğine ücretsiz hâle geliyor. Bu yazımızda da kısa...