Tomb Raider İnceleme 2021

Tomb Raider İnceleme 2021

Lara Croft’un tanıyanlar yeni bir serisi çıktığında Google’da arattıkları ilk şey Tomb Raider inceleme olur. Sizler için hazırlamış olduğumuz bilgiler ile bu yazımızda Tomb Raider inceleyeceğiz. Sıra dışı serüvenci olan Lara Croft, 1996 seneninde ilk kabrine baskın yaptığında, beraberinde heyecan verici bir yalnızlık ve bulgu duygusu getirdi. Yıllar geçtikçe, Lara, karanlık dönüşler yaparak ve gelişen üçüncü şahıs (rpg) ve aksiyon serüven türünün yanında geliştikçe doğaüstü olaylarla sık sık karışarak bilinmeyen bölümlere girmeye devam etti. Bu serinin yine başlatılmasının oynanışı, türün aktüel bir titanından Nathan Drake ve Uncharted serisi birkaç emare alıyor, ancak bu bildikliğin sizi ertelemesine müsaade etmeyin. Bu başlangıç ​​hikayesi, suskun bulgu anlarını baştan sona büyülemenizi sağlamak için bol bol kükreyen aksiyonla dengeleyen müthiş bir serüven.

rpg oyunları

Tomb Raider başladığında Lara, bir serüvenciden çok bir akademisyendir. Ancak daha önceki sırlar ve ölümcül tarikatçılarla dolu bir adada kazaya uğradığında, hayatta kalmayı öğrenmekten başka çaresi yok. Lara, oyunun başlarında büyük bir cezaya katlanıyor ve bu ızdırabın küçük bir bölümü fiziksel olmasa da, bir erkeğin kendisini en üzücü olan ona zorlamaya çalıştığı tatsız bir andır. Ancak her ne kadar tatsız olsa da, Lara’nın hayatta kalmak için ne kadar mücadele etmesi gerektiğini anlamasında ehemmiyetli bir dönüm noktasıdır. Fiziksel ve duygusal mücadelelerinin ağırlığı altında çökmek yerine, onlardan daha kuvvetli bir insan çıkar. Tomb Raider incelememize kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Lara’nın adaya ilk geldiğinde olduğu anlaşılır şekilde korkan fertten, haklı olarak kendine güvenen kurtulan olma yolculuğuna şahitlik etmek güçlendiriyor. Oyunun ilerleyen bölümlerinde, yerleşik tarikatçılara, onu yanlış anladıkları kolayca korkulan kişi olmadığını ispat ettiğinde, psikolojik tabloları üzerlerine çevirir ve gevşek savaş çığlıklarının kalplerine korku salmasına müsaade eder. Hikayenin Lara’nın karakter eğrisinin dışında kalan istikametleri o kadar güçlü değil; Mesela, oyunun ilerleyen saatlerinde ortaya çıkan ve saatlerce ileride gördüğünüz bir tür bükülme var ve merkezi kötü adam nüans yolunda çok az şey sunuyor. Ancak efsanevi Lara Croft’a giriş olarak Tomb Raider’ın hikayesi bir başarıdır; o güçlü, karizmatik ve beşeri bir figür olarak ortaya çıkıyor.

Lara’nın orijini ve hikayesi

Olağandışı bir ortamı hak ediyor ve Tomb Raider‘ın bulunduğu ada hayal kırıklığına uğratmıyor. Asırlar önce, Yamatai isminde bir krallığa hane sahipliği yapıyordu. O tarihin pek çok tapınağı, heykeli ve diğer kalıntıları kalır ve çoğu kez, yalnızca bu yerlere gitmek, meşalenizin ışığının hemen dışında ne olduğunu keşfetmeye istekli olarak karanlıkta yavaşça ilerlemek istersiniz. Ada çok güzel bir yer, fakat her keşif hoş bir yer değil; Yamatai’nin karanlık tarihi, kemik yığınları ve çok daha tüyler ürpertici şeylerle canlı bir şekilde aktarılır.

Tomb Raider İnceleme

Yamatai’nin antik yapıları, II.Dünya Savaşı esnasında yapılan sığınaklar, adayı çevreleyen fırtınaların getirdiği uçak yıkıntısı ve adanın mevcut sakinlerinin gecekondu semtleri ve derme çatma makinelerinin yanında bir arada yaşıyor. Güzel ve yararcı olanın büyüleyici bir hodgepodge’u; binalar inandırıcı bir şekilde engebeli tabii etraflarına yerleştirilmiştir ve uygun şekilde yıpranmış, hasar görmüş ve paslanmış görünür. Ada harbiden de insanların yaşadığı, büyük ve korkunç şeylerin yaşandığı bir yer gibi hissediyor. Pek çok istikameti olan bir yer; klostrofobik mağaralara ve soluk kesici manzaralara sahiptir ve hafif kar yağışı, sağanak sağanak yağışlar ve şiddetli, uluyan rüzgarlar gibi fenomenler, onu dönüşümlü olarak sakin ve merhametsiz bir yer gibi gösterir.

Adanın güvenli olmadığı bir şeyin güvenli olmadığı hemen anlaşılıyor, bu yüzden Lara’nın yakında ellerini bir pruvaya koyması iyi bir şey. Hayvanları avlayarak onu kullanmayı öğrenirsiniz; Lara’da idare faktörüz şart olan açlık düzeyleri veyahut benzeri bir şey yok fakat adaya yuva diyen geyikler, tavşanlar, yengeçler ve diğer canlılar onu çok daha canlı hissettiriyor. Kendi nedenlerinden dolayı, şu anda adayı işgal eden tarikat sizi tam olarak kollarını açarak karşılamıyor, bu yüzden o yayı (ve yakında bir silah, tüfek ve av tüfeği) insanlara çevirmeniz çok uzun sürmez. 

Savaş çeşitli ve kuşkuludur; Kimi vaziyetler size saklıca yaklaşma, düşmanların arkasına saklıca girip sessiz öldürmeler yapma fırsatı verir, ya da dikkatlerini dağıtmak için duvarlara oklar fırlatmak ve yoldaşları bakmıyorken onları iyi nişan alınmış oklarla uzaktan seçmek. Sisle örtülü bir ormanda bilhassa gergin bir savaş sırasında, devriye gezen düşmanlar sizi fenerlerle avlar; Şayet görünmeden kalmayı muvaffak olursanız, avdan avcıya geçebilir, ışık konilerini kullanarak konumlarını tam olarak belirleyebilir ve onları birer birer ortadan kaldırabilirsiniz.

tomb raider inceleme
Topyekun çatışmalar var.

 Varlığınız bilindiğinde, düşmanlar sizi el bombaları ve Molotoflarla siperden dışarı atma ile ilgili akıllı ve saldırgandır, bu da sizi hareket etmeye ve cesaretle davranmaya zorlar. Diğerleri yaklaşırken bir hayli düşman uzaktan saldırır, bu yüzden daimi ayak parmaklarınızın üzerinde olmanız, hatıranda silahlarınız arasında geçiş yapmanız ve yakın kavga et silahlarıyla saldıran düşmanlardan kaçmanız gerekir. Yakın dövüş saldırılarından kaçmak ve bunlara karşı koymak kolaydır, ancak Lara’nın sayaçlarının vahşi animasyonları, size sürekli olarak tatmin edici bir şekilde yaklaşma hatasını yapan düşmanları ortadan kaldırır.

Lara nihayetinde bir el bombası fırlatıcı ve ateş okları gibi kuvvetli yeni araçlar bulur ve silahlarını geliştirmek için daimi topladığı kurtarmayı kullanır, bu yüzden savaş daha fazla esneklik sunar ve oyunda ilerledikçe daha yoğun hale gelir. Tüm bunlar süresince, mükemmel ses tasarımı, eylemlerinizin tesirini haneye götürür; Yakındaki bir düşmanın yüzüne bir av tüfeği patlaması yapmak, silahın serbest kaldığı yankılanan raporla daha da kuvvetli hale getirilir ve tarikatçılar arasında duyduğunuz konuşmalar, yalnızca etrafa mani olmak için ortaya çıkan düşmanlar olmadığı hissini yaratır. siz, fakat adada geçmişi ve muvaffak olması şart olan görevleri olan insanlarsınız.

Suskun Anlar

Çatışma ne kadar mükemmel olursa olsun, Tomb Raider‘da en çok etkileyen suskun anlar. Mükemmel kontroller ve mükemmel ortamlar sayesinde, kolay hareket etme, sırtlar süresince yalpalama ve sarp kaya duvarlarına tırmanma, bir zevktir. Arada bir Lara, biraz ilahi yardım alıyor ve zamanlamada başarısız olduğunuz bir sıçramayı başarılı bir şekilde yapmak için havada süzülüyor gibi görünüyor, ancak bu nadir istisnalar bir yana, kontroller, sizinle harika bir fiziksel ve çevik ilişki tecrübelemenizi sağlıyor. etraf.

Lara ilk mücadeleninden beri çaresizce sıçrayışlar yapıyor ve uzaktaki çıkıntılara tutunuyor, ancak bu hiç burada olduğu kadar iyi hissettirmedi. Ve Lara oyun boyunca yeni silahlar alırken, onu daha çok istikametli bir maceracı yapan ekipmanlara da el atıyor. Özellikle şık olan halat okları ve halat rakımcı, bunlardan ilki belirli alanlara (diğer şeylerin yanı sıra) halat köprüler oluşturmanıza imkan tanır ve ikincisi halatları daha düşük bir konumdan hızla fermuarlamanıza olanak tanır. Bu donanım size daha fazla özgürlük verir ve Lara’nın gittikçe daha becerili ve kendine güvenen bir kaşif gibi görünmesini sağlar.

Kontrol Sizde

Oyun, tamamiyle kontrolün sizde olduğunuzda, Lara koşarken, zıplarken ve tırmanırken direk ona bağlı hissedebileceğiniz en iyi rpg oyunları halindedir. Ancak oyun bu kontrolün bir bölümünü sizden aldığında, bunu çoğunlukla maharet ve güvenle yapar. Bir dizi yarı etkileşimli senaryo hatıra, bir oyuncu olarak sizden daha az şey gerektirir, Lara’nın üzerinde durduğu binanın muhteşem bir şekilde parçalanmaya başladığı veya tehlikeli bir nehirden aşağı sürüklendiği anlar. Bu sekansların etkileşimden yoksun olduğu şeyleri, gösteride yerine koyuyorlar. Birkaç yanlış adım var; Sözgelişi, hızlı, vakit, olay odaklı son karşılaşma, oyunu biraz ezici bir notla bitirir. Ancak çoğunlukla, bu anlar Tomb Raider‘e bir hayli sinema heyecanı getiriyor. Tomb Raider oyunundan esinlenerek bir film çekildiğini biliyor muydunuz ? Şayet bilmiyorsanız fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Ağzı açık bırakan setler mevzubahis olduğunda Lara hala kalbinde bir kaşiftir ve adada eğlenmek için geniş açık alanlar olmamasına karşın, çevreye bakmak ve dayak yolundan çıkmak için pek çok neden vardır. Adanın geçmişine ve adada yaşayanların şimdiki tecrübelerine biraz fikir veren mecmualara konusunda ipuçları sunan kalıntılar bulunuyor. Hepsinden iyisi, yolculuğunuz esnasında karşılaşabileceğiniz çok sayıda isteğe bağlı kabirdir. Bu odalar her vakit çözmeniz şart olan etrafsal bir muammadan oluşur ve bunlar ekseriyetle sizi bir an için durup düşündürmeye yetecek kadar zordur, ancak katiyen serüveninizin hızını düşürmez. Kabirleri bitirmek size tecrübe kazandırır ve bazen silahlarınızı geliştirmek için kullanabileceğiniz parçalar, adanın o bölümüne dağılmış olan koleksiyon eşyalarının yerlerini gösteren haritalar. Bu kabirler bu arada oyun yoluyla karakter oluşturma işlevi görür; Lara’ya bu zorluklarda sizi bekleyen ödüllere kılavuzluk ederken, geleceğini şekillendirecek kabir baskını ve hazine avcılığına nasıl bir zevk verdiğini anlamak kolaydır. Oyunun hikayesi olarak Tomb Raider incelemesinin sonuna gelirken Tomb Raider İnceleme olarak hazırladığımız bunun gibi oyunları merak ediyorsanız Rpg oyunları yazımızı okumanızı öneririm.

Tomb Raider İnceleme

Türkçe makale özgünleştirme tarafından yapılmıştır.
Real Boxing Benzeri 10 Dövüş Sporu Oyunu (Android - iOS)
Real Boxing Benzeri 10 Dövüş Sporu Oyunu (Android - iOS)

Bir dönem atari salonlarında oynadığımız Street Fighter ve benzeri dövüş oyunlarının hepimizin gönlünde ayrı bir yeri vardır. Teknolojinin ilerlemesiyle bu tarz platform oyunları...

A101 Aktüel - Teknolojik Ürünler Güncel Katalog
A101 Aktüel - Teknolojik Ürünler Güncel Katalog

A101'in her hafta yayınlamış olduğu aktüel ürünler kataloğunda yer alan teknolojik ürünleri sizin için seçip listeliyoruz. 5 Eylül 2019 - 11 Eylül 2019 tarihlerini kapsayan son...

WhatsApp'taki 'Herkesten Sil' iPhone'larda Fotoğraf Silmiyor
WhatsApp'taki 'Herkesten Sil' iPhone'larda Fotoğraf Silmiyor

WhatsApp’ın gönderilen bir mesajı silmek için kullanılan özelliği "Herkesten sil"de bir açık ortaya çıkarıldı. iPhone’lara gönderilen fotoğraflar, mesajı silseniz bile iPhone’da...