Twitter, Twemoji’yi Duyurdu! 2021

Twitter, Twemoji’yi Duyurdu! 2021

Emojiler akıllı telefonlara katıldığında kullanıcılar duygularını iletiler yerine emojilerle anlatmaya başladı ve Twitter, Instagram, Snapchat gibi uygulamalarla çok daha popüler hale geldi.

.

Emojiler her uygulama veyahut işletim sistemi için fark gösteriyor. iOS platformunda memojiler bulunurken Snapchat’te bitmojiler bulunuyor. Artık Twitter’da da Twemoji isminde yeni emojileri bulunacak.

.

Twitter, Twemoji’yi Duyurdu!

.

Artık Twitter’ın Emojileri Olacak

.

Bugün Twemoji‘yi tanıtan Twitter artık uygulama içerisinde kendi emojilerini kullanabileceğini paylaştı. Ayrı olarak kullanıcılara hikayelerine kolaylıkla yeni gelen emojileri ilave etmek için arama seçeneği dahi sunduğunu belirtti. Bunun yanı sıra Twemoji, kullanıcıların ruh hallerini Fleet çerçevesi ile göstermelerine de olanak sunuyor.

.

Hikayeler özelliği nedir?

.

Snapchat, insanların resimler ve videolar yükleyerek arkadaşları ve aileleriyle etkileşime geçebilecekleri hikayeleri olan ve ayrı olarak kamera seçeneklerine filtre ekleme imkanı sunan ilk sosyal medya platformuydu. Bu özellikleriyle bir hayli kullanıcı tarafından beğeniyle karşılandı ve bir anda popülaritesi arttı.

.

Twitter, Twemoji’yi Duyurdu!

.

Snapchat’in sonrasında, Instagram “hikayeler” ile bu özellikleri kendi uygulamasına taşıdı. Diğer platformda olduğu gibi özel efektleri ve filtreleri de ilave etti. Hemen peşinden Facebook ve WhatsApp da bu özelliği kendi uygulamalarında kullanıcılarına sunmaya başladı.

.

Twitter da kısa müddet önce ‘Fleets’ isminde kendi özelliğini paylaştı. Ancak bu özellikte daha filtrelerin ve özel AR efektlerin bulunmayışı kullanıcı tarafından pek de hoş karşılanmış değil.

 .

 

 

Türkçe makale özgünleştirme tarafından yapılmıştır.
Gameloft, Xbox Live Destekli Mobil Oyunları Resmen Duyurdu
Gameloft, Xbox Live Destekli Mobil Oyunları Resmen Duyurdu

Mobil oyun sektöründe bir ilk olarak, Xbox Live destekli oyunlar hayatımıza giriyor. Gameloft tarafından yapılan açıklamalarda Xbox Live desteğinin mobil oyunlara geleceği resmi olarak...

Windows'un Başın Bela Olan Virüs, Şimdi de Linux'de Görüldü
Windows'un Başın Bela Olan Virüs, Şimdi de Linux'de Görüldü

Windows platformunda çok can yakan Winnti, Linux platformunda kaldığı yerden devam ediyor. ...

2020'de Çıkacak 11 Muhteşem Oyun
2020'de Çıkacak 11 Muhteşem Oyun

2019'un ilk yarısını geride bıraktık ve daha yıl bitmeden, oyun sektörü gözünü 2020 yılına dikti. Gelin önümüzdeki yıl çıkması beklenen oyunlara, tarihi kesinleşmiş yapımlara...