Twitter, Twemoji’yi Duyurdu! 2021

Twitter, Twemoji’yi Duyurdu! 2021

Emojiler akıllı telefonlara katıldığında kullanıcılar duygularını iletiler yerine emojilerle anlatmaya başladı ve Twitter, Instagram, Snapchat gibi uygulamalarla çok daha popüler hale geldi.

.

Emojiler her uygulama veyahut işletim sistemi için fark gösteriyor. iOS platformunda memojiler bulunurken Snapchat’te bitmojiler bulunuyor. Artık Twitter’da da Twemoji isminde yeni emojileri bulunacak.

.

Twitter, Twemoji’yi Duyurdu!

.

Artık Twitter’ın Emojileri Olacak

.

Bugün Twemoji‘yi tanıtan Twitter artık uygulama içerisinde kendi emojilerini kullanabileceğini paylaştı. Ayrı olarak kullanıcılara hikayelerine kolaylıkla yeni gelen emojileri ilave etmek için arama seçeneği dahi sunduğunu belirtti. Bunun yanı sıra Twemoji, kullanıcıların ruh hallerini Fleet çerçevesi ile göstermelerine de olanak sunuyor.

.

Hikayeler özelliği nedir?

.

Snapchat, insanların resimler ve videolar yükleyerek arkadaşları ve aileleriyle etkileşime geçebilecekleri hikayeleri olan ve ayrı olarak kamera seçeneklerine filtre ekleme imkanı sunan ilk sosyal medya platformuydu. Bu özellikleriyle bir hayli kullanıcı tarafından beğeniyle karşılandı ve bir anda popülaritesi arttı.

.

Twitter, Twemoji’yi Duyurdu!

.

Snapchat’in sonrasında, Instagram “hikayeler” ile bu özellikleri kendi uygulamasına taşıdı. Diğer platformda olduğu gibi özel efektleri ve filtreleri de ilave etti. Hemen peşinden Facebook ve WhatsApp da bu özelliği kendi uygulamalarında kullanıcılarına sunmaya başladı.

.

Twitter da kısa müddet önce ‘Fleets’ isminde kendi özelliğini paylaştı. Ancak bu özellikte daha filtrelerin ve özel AR efektlerin bulunmayışı kullanıcı tarafından pek de hoş karşılanmış değil.

 .

 

 

Türkçe makale özgünleştirme tarafından yapılmıştır.
2019 Model iPhone'un Ön Kamerası 10 MP Olabilir
2019 Model iPhone'un Ön Kamerası 10 MP Olabilir

Bu yıl çıkması beklenen ve bir sürpriz olmasa iPhone 11 adıyla göreceğimiz telefon, ön kamera kalitesinin yükseldiği bir iPhone olabilir. ...

LG V35 ThinQ Android Pie Güncellemesi Aldı
LG V35 ThinQ Android Pie Güncellemesi Aldı

LG, bu hafta V35 ThinQ için Android Pie güncellemesini nihayet başlattı. LG, şu an Android...

HMD Global, Yeni Tuşlu Telefonu Nokia 110'u Satışa Sundu
HMD Global, Yeni Tuşlu Telefonu Nokia 110'u Satışa Sundu

HMD Global, modern tuşlu telefonu Nokia 110'u piyasaya sürdüğünü duyurdu. Sadece 22 dolar fiyat etiketine sahip olan Nokia 110, 32 GB dahili depolama alanına sahip ve 27 saat boyunca müzik...