Verizon, FCC 5G Spektrum Açık Artırmasında Tüm Taşıyıcıları Geride Bıraktı! 2021

Verizon, FCC 5G Spektrum Açık Artırmasında Tüm Taşıyıcıları Geride Bıraktı! 2021

Federal İletişim Komisyonu bu hafta en son Verizon’un da bulunduğu kablosuz çeşitlilik açık artırmasında kazanan öneri sahiplerini ve son teklif toplamlarını izah etti. Açık artırmanın neticeleri aşağı yukarıya analistlerin beklediği gibi. Verizon, mmWave kurulumlarını desteklemek için büyük bir yola ihtiyaç duyuyordu. T-Mobile, Sprint ile yakın vakitte birleşmesi hasebiyle bol miktarda yelpazeye sahip olduğu için çılgına dönmeyecekti.

.

Verizon, FCC 5G Çeşitlilik Açık Artırmasında Tüm Taşıyıcıları Geride Bıraktı!

.

Verizon Wireless olarak da bilinen Cellco Partnership, 3.511 lisans karşılığında toplam 45.5 milyar dolar harcadı . AT&T, toplam 23.4 milyar dolarlık harcama ile 1.621 lisansı alan ikinci sırada bulunurken, T-Mobile 142 lisansı almak için 9.3 milyar dolar harcadı. US Cellular ayrı olarak 254 lisansı almak için 1,3 milyar dolar harcadı.

.

Toplamda 21 öneri sahibi, mevcut 5.684 lisansın tamamını kazandı ve bunun için toplu olarak 81.168.677.645 $ harcadı.

.

.

FCC Başkan Vekili Jessica Rosenworcel, her yerde herkes için yeni nesil kablosuz hizmetler vaadini yerine getirmelerinin Amerika’nın ekonomik iyileşmesi için çok ehemmiyetli olduğunu söyledi. “Bu açık artırma, ülkemizin 5G yaklaşımında, global meslektaşlarımızla rekabet eden hızlı, emin ve her yerde bulunan hizmeti destekleyebilen orta bant spektrumuna doğru bir kaymayı yansıtıyor” diye konuştu.

.

Arka görüşteki kolay kısımla, taşıyıcıların artık aldıkları çeşitlilik lisanslarını desteklemek için altyapıyı sahiden oluşturmaya odaklanmaları gerekiyor.

 .

 

 

Türkçe makale özgünleştirme tarafından yapılmıştır.
Red Magic 3s, Tüm AnTuTu Rekorlarını Alt Üst Etti
Red Magic 3s, Tüm AnTuTu Rekorlarını Alt Üst Etti

Nubia'nın yeni oyuncu telefonu Red Magic 3s, AnTuTu'da ortaya çıktı. AnTuTu skorlarıyla bugüne kadarki rekorları alt üst etmeyi başaran Red Magic 3s, 5 Eylül'de Çin'in Şanghay kentinde...

Kafa Topu 2, Adeta 'Kafa Topu 2.5' Oldu: İşte Tüm Yenilikler
Kafa Topu 2, Adeta 'Kafa Topu 2.5' Oldu: İşte Tüm Yenilikler

Kardeş şirketimiz Masomo’nun bütün dünyada ses getiren mobil oyunu Kafa Topu 2, bu zamana kadar yapılan en önemli güncellemelerinden birisini aldı. Karakter geliştirmeden yeni karakter...

Otuz Yıllık Nostalji: İlk Nintendo Game Boy Reklamları
Otuz Yıllık Nostalji: İlk Nintendo Game Boy Reklamları

Bir zamanların PSP'si Nintendo Game Boy, reklamlarıyla insanların ilgisini fazlasıyla çekiyordu. ...