WhatsApp, bazı telefonlara artık destek vermeyecek 2021

WhatsApp, bazı telefonlara artık destek vermeyecek 2021

Dünyanın en popüler anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, daha önceki telefonlara olan desteğini sonlandırmaya devam ediyor.

Bildiğiniz gibi WhatsApp, 2019 seneyin nihayetinde Windows Phone modellerine olan desteğini tamamiyle sonlandırmış, hemen peşinden da geçtiğimiz şubat ayında iOS 8’in altındaki iPhone modellerine ve Android 2.3.7 sürümünün altındaki telefonlara destek olmayı kesmişti.

YENİ SENEDE WHATSAPP DESTEKLEMEYECEK TELEFONLAR

WhatsApp aktüellediği destek sayfasında, iOS 9’un altındaki sürümlere sahip iPhone kullanıcılarına yeni yılla beraber artık destek olunmayacağını duyurdu.

Hasılı 2021’den itibaren iOS 9’dan daha eski sürümlere sahipseniz, akıllı telefonlarınızda WhatsApp çalışmayacak. Daha doğrusu telefonunuzda şayet WhatsApp zati yüklüyse, kullanmaya devam edebileceksiniz. Ancak uygulamayı sildiğiniz takdirde bir daha yükleseniz dahi hesabınıza giremeyeceksiniz.

Diğer taraftan kullanıcılar, aktüelleme olduğu takdirde iOS 9 veya daha yüksek bir sürüme geçerek uygulamayı kullanabilecek.

iPhone 4 ve öncesi modellere sahip kullanıcılar ise iOS 9 aktüellemesine sahip olmadığı için WhatsApp’ı kullanabilmek için yeni bir telefon almak zorunda kalacaklar.

whatsapp

Facebook bünyesinde bulunan ve dünyanın en popüler anlık iletileşme uygulaması olan WhatsApp, 2021 seneninden itibaren kimi Android telefonlara da destek olmayı bırakacak.

WhatsApp, Android 4.0.3’ten evvelki bir sürüme sahip akıllı telefonlarda çalışmayacak. Sözgelimi HTC Desire, LG Optimus Black, Motorola Droid Razr ve hem de Samsung Galaxy S2 gibi cep telefonu modellerine sahip kullanıcılar, yeni yılla birlikte uygulama desteğini kaybedecek.

The post WhatsApp, bazı telefonlara artık destek olmayacak first appeared on .
Amazon, Alexa İçin Gelişmiş Ses Sistemini Duyurdu
Amazon, Alexa İçin Gelişmiş Ses Sistemini Duyurdu

Amazon, Alexa'nın robotik sesini geliştirmek için yaptığı çalışmalar sonucunda yeni geliştirdiği modeli tanıttı. Neural Text to Speech adı verilen yeni model makine öğreniminden...

Oppo Reno Ace’in Özellikleri, TENAA’da Ortaya Çıktı
Oppo Reno Ace’in Özellikleri, TENAA’da Ortaya Çıktı

Orta segmentli cihazlarıyla adından sıkça söz ettiren Oppo'nun üst segment piyasasını altüst edecek yeni telefonu Oppo Reno Ace, TENAA'da özellikleriyle birlikte ortaya çıktı. Adeta...

Ryzen 3000'in, Linux'te Sorun Çıkardığı Ortaya Çıktı
Ryzen 3000'in, Linux'te Sorun Çıkardığı Ortaya Çıktı

AMD'nin kısa bir süre önce yayınladığı Ryzen 3000 serisi yongalar, bazı yeni Linux sürümlerinde önyükleme sorunlarına sebep oluyor. Yonga ayrıca Destiny 2 oyununda da sorun yaratıyor. ...