Yeni sanal açılım teknolojisi 2021

Yeni sanal açılım teknolojisi 2021

Kral Tut, 1922’de kabrinden çıkarıldığında, mücevherlerini taşıma ve / veya teşhir emeliyle ayırmak için vücudu tesirli bir şekilde parçalara ayrıldı. Modernitede bilim insanları ve arkeologlar, optimum çalışma için malzemeleri savunmak için çok daha tutucu bir yaklaşım benimsiyorlar. Vaktin başlangıcından bu yana, bu hafta yayınlanan bir çalışmanın parçası gibi, daha önceki katlanmış veya “kilitli” belgeler, içerdikleri yazıları okumak için parçalara bölünmüştür.Araştırmacılar tarafından geliştirilen ve burada 2021’de sunulanlarla, antika düşünülen olarak vesika imhası geçmişte kaldı.

Smithsonian Magazine tarafından 2014 seneninde yayınlanan bir yazıda belirtildiği gibi , İngiliz Mısırbilimci Howard Carter, Kral Tut’u tabutlarından çıkarırken bilhassa dikkatli değildi. Carter ve ekibi, Tutankamon’u çevreleyen çeşitli değerli metallere ve mücevherlere erişmenin vücudu, sargıları ve diğer her şeyi savunmaktan daha ehemmiyetli bir gayret olduğuna karar verdi.

Yeni sanal açılım teknolojisi

Araştırmacılar Jana Dambrogio, Amanda Ghassaei, et. al. Bu hafta yayınlanan bir yazıda, antikaların içindeki sırlara erişmek için yeni bir yol ortaya koydu. Belge, özellikle “damgalı belgelerin otomatik sanal olarak açılması” ile alakalıdır. Bu sistemle, x-ışını mikrotomografisi ve hesaplamalı düzleştirme algoritmalarını kullanabilirler.

Bu araştırmacı ekibi, yalnızca yuvarlanmayan veya kolayca katlanmayan belgelerle çalıştı. Kimi vaziyetlerde o kadar karmaşık ve karmaşık olan “harf kilitli” belgelerle çalıştılar ki, rastgele bir kilit açma teşebbüsünün mevzubahis belgelerin yok olmasına yol açacaktı.

https://www.youtube.com/watch?v=HFbrYa5okjw&feature=emb_logo

Yeni “sanal açılım” teknikleriyle, daha önceki ve başka türlü kaybolan vesikaların muhtevanını çözmeye başladılar. Metotlarını “Rönesans Avrupa’sından dört mektup paketi” üzerinde gösterdiler ve 1697’de mühürlendiğinden beri ilk sefer açılmamış bir mektubun muhtevanını sundular.

Bu araştırmanın neticelerini göstermek için Brienne Koleksiyonundan hemen hemen katlanmamış mektuplarla eksiksiz bir Sanal Açılım web sayfası oluşturuldu. Ayrı olarak, YouTube’da bir “harf kilitli videolar” koleksiyonu oluşturdular ve bunlardan biri aşağıda bulunabilir.

Yeni sanal açılım teknolojisi

Bir NPR röportajı Dambrogio’ya göre, 1697 tarihli mektubun içinde “sıradan bir aile işi” var . Mektup, “bir kuzeninin diğerine, akrabalarından birinin resmi ölüm vesikasının bir nüshasını istemek için yazdığı” yazıyı içerir.

Bu araştırma ile ilgili daha fazla bilgi için, X-ışını mikrotomografisi ile görüntülenen damgalı vesikaların otomatik sanal olarak açılması yoluyla Kilit Açma geçmişi isimli yazıya bakın . Bu yazı Jana Dambrogio, Amanda Ghassaei, vd. Tarafından yazılmıştır. al., Nature Communications 12, Madde Numarası 1184 (2021). Bu yazı DOI kodlu: 10.1038 / s41467-021-21326-w 2 Mart 2021 bakımından bulunabilir.

 

 

Türkçe makale özgünleştirme tarafından yapılmıştır.
Tecno Pova 4 Aralık’ta Hindistan’da Başlayacak
Tecno Pova 4 Aralık’ta Hindistan’da Başlayacak

 Özellikler ve resimler Tecno pova akıllı telefonun son ay ortaya, resmi geçtiğimiz gün gerçekleşti. Hintli bir perakende sitesi olan Flipkart’ta Tecno Pova için bir açılış sayfası...

Overwatch, 4 Ocak’a kadar ücretsiz oldu 2020
Overwatch, 4 Ocak’a kadar ücretsiz oldu 2020

Yeni seneye girmemize az bir müddet kala bir hayli oyun şirketi, çeşitli kampanyalarla karşımıza çıkıyor. Bu şirketlerden biri olan Blizzard, oyuncuların yüzünü güldürecek yeni bir...

OnePlus 7T Pro'ya Ait Olduğu İddia Edilen Görüntü
OnePlus 7T Pro'ya Ait Olduğu İddia Edilen Görüntü

OnePlus; 3, 5 ve 6 serilerini piyasaya sürdükten bir süre sonra cihazlarını T markası altında güncelleyerek tekrar sattı. Şimdi ise sıra 7 serisine gelmiş gibi duruyor. Weibo’da ortaya...