Microsoft, Kendi Hizmetlerine Uyumlu Mini Hoparlör Yapacak

Microsoft, Kendi Hizmetlerine Uyumlu Mini Hoparlör Yapacak

Microsoft’un mini hoparlör projesi ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Bu cihaz muhtemelen Microsoft’un Teams gibi hizmetlerine uyumlu olacak, doğrudan piyasadaki rekabetin içine girmeyecek.


Microsoft’un kendi Echo benzeri hoparlörünü yaptığı konusunda pek çok söylenti dolaşıyordu. Yeni ortaya çıkan patent başvuruları da firmanın kendi ürününü piyasaya çıkaracağını ancak ürünün beklenenden farklı olduğunu gösterdi. 

Microsoft aslında asistan pazarında Cortana ile bir şansını denemiş ancak başarıya ulaşamamıştı. O zamandan bu yana Microsoft’un Echo gibi bir hoparlör yapmayacağı düşünülüyordu. Microsoft bu pazara daha farklı bir stratejiyle döndü. Firmanın yeni hoparlörü, rakiplerinin aksine bağımsız bir asistan olarak değil Teams özelliği ve şirketlere yönelik hizmetleri ile bağlantılı olarak kullanılacak. Yani bu cihaz özel bir pazarda kullanılacak. Ağustos 2017 tarihli ürün patenti bugün itibarıyla kamuya açıldı. 

microsoft speaker

Artık yardım aracı haline gelen Cortana ve şirketlere yönelik ürün projeleriyle dikkat çeken Microsoft, bu pazarda ürün yelpazesini genişletmek istiyor. Son tanıtımlarında da koni şeklinde, birden fazla konuşmacıyı algılayabilen fonksiyonel hoparlörlerini sergileyen Microsoft, üretici firmalarla daha uyumlu bir cihaz üretmeyi amaçlıyor. Firma bu ürünün daha sonra geliştirici olmayan müşterileri için satışa sunulacağını açıklamıştı.

Bu ürün en nihayetinde bir patentte yer alıyor ve gerçekten de üretilmek zorunda değil. En azından Microsoft’un bu fikre kafa yormuş olduğunu göstermesi açısından ise önemli bir cihaz. Hiç de şaşırtmayan bir şekilde Microsoft planlarını açıklamıyor ve gizliliğini koruyor.
773 Milyon e-Mail ve 21 Milyon Şifre İnternete Yayıldı
773 Milyon e-Mail ve 21 Milyon Şifre İnternete Yayıldı

Ağızları açık bıraktıran miktarda e-mail ve şifre internet ortamında yayınlandı. Gelmiş geç...

İnternette En Özgür Ülkeler Belli Oldu
İnternette En Özgür Ülkeler Belli Oldu

Freedom House, internet özgürlüğü konusunda ülkeleri özgür, kısmen özgür ve özgür değil olarak sıraladı. Peki Türkiye internet konusunda özgür bir ülke mi? ...

Google Chrome, Otomatik İndirmeleri Engelleyecek
Google Chrome, Otomatik İndirmeleri Engelleyecek

Kullanıcıdan habersiz başlayan indirmeler Chrome ile artık engellenecek. Virüslerin olduk&cc...