Yeni iPhone'lar, Apple Watch ve AirPods'ları Şarj Edebilecek

Yeni iPhone'lar, Apple Watch ve AirPods'ları Şarj Edebilecek

Ming-Chi Kuo tarafından aktarılan bilgiye göre Apple, Galaxy S10'larda kullanılan kablosuz güç transferi teknolojisinin bir benzerini yeni iPhone modellerinde kullanacak.


Apple, kablosuz şarj teknolojisini uzun yıllar boyunca görmezden geldi. Fakat şirket, hem tüketici taleplerine yanıt vermek, hem de rakipleri ile teknolojik rekabette geri kalmamak için iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X ile birlikte cihazlarına resmi olarak kablosuz şarj desteğini sunmuş oldu. Ancak Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, kablosuz şarj teknolojisine diğer üreticilerden daha fazla önem vermeye başladı. Samsung ve Huawei kadar değil elbette.

Ming-Chi Kuo tarafından ortaya atılan söylentilere göre Apple, bu yıl tanıtacağı iPhone modellerinde Samsung’un Galaxy S10’larda kullandığı Integrated Device Technology’ye benzer bir kablosuz güç transferi teknolojisi kullanacak. Bu teknoloji sayesinde yeni iPhone’ların kablosuz güç transfer modunu açtıktan sonra Apple Watch ya da AirPods’u iPhone’un arkasına koyarak şarj edebileceksiniz.

Kablosuz güç transfer özelliğini ilk kez geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Huawei Mate 20 Pro’da görmüştük. Huawei, Qi kablosuz şarj destekleyen herhangi bir cihazı Mate 20 Pro’nun arkasına koyarak şarj etmeyi mümkün kılıyordu. Samsung ise bu teknolojiyi bir adım ileriye götürdü ve Galaxy S10 sahiplerinin kablosuz kulak içi kulaklıkları Galaxy Buds’ları Galaxy S10’ların arkasına koyarak şarj edebilmeyi mümkün kıldı.

Yine Ming-Chi Kuo’dan gelen bir diğer bilgiye göre Apple, bu yıl tanıtacağı iPhone modellerinin kutusuna Lightning’den USB Type-C’ye kablo yerleştirecek. Dolayısı ile kutudan çıkan şarj cihazı da USB Type-C girişli olacak. Kuo’ya göre Apple’ın bu hamlesinin amacı USB Güç Aktarımını desteklemek. Kuo, Apple’ın 18W hızlı şarj destekli bir şarj cihazı koyabileceğine ihtimal verse de bu olasılığın çok yüksek olmadığını belirtiyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Google Eklentisi Zararlı Yorumları Filtreliyor
Google Eklentisi Zararlı Yorumları Filtreliyor

Ne yaparsak kullanalım internetteki kötü ve zararlı yorumlardan kaçmak pek mümkün değil. Yeni bir Chrome eklentisi olan Tune, bu sorunu çözecek gibi duruyor. ...

Vikipedi İçeriklerinin 3'te 1'inde İmzası Bulunan Yazar
Vikipedi İçeriklerinin 3'te 1'inde İmzası Bulunan Yazar

Çevrimiçi ansiklopedi Vikipedi'de 3 milyondan fazla içerikte düzenleme yapan ve 35.000 özgün içerik üreten Steven Pruitt, bir internet efsanesi olma yolunda ilerliyor. Bu yazımızda Steven Pruitt ve Vi...

2019'un En Çok Beklenen 10 Şahane Oyunu
2019'un En Çok Beklenen 10 Şahane Oyunu

Bu sene oyuncularla buluşmayı bekleyen birçok oyun bulunuyor ancak tabii ki tüm oyunların eşit olması gibi bir durum söz konusu değil. Biz de sizler için bu senenin en çok beklenen oyunlarını listeled...