Telefonların Şarj Durumu Bilgisayar Üzerinden Görülebilecek

Telefonların Şarj Durumu Bilgisayar Üzerinden Görülebilecek

Microsoft, Windows 10’un yeni güncellemesi için bir önizleme derlemesi yayınladı. Yapılacak yeni güncelleme ile beraber Telefonunuz uygulamasında daha fazla kontrole sahip olabileceksiniz.


Microsoft, Telefon eşlikçiniz- Windows Bağlantısı için bazı yeni özelliklerin eklendiği, Güvenli Mod’da Windows Hello PIN girişi yapan Windows 10 güncellemesi 20H1 için bir önizleme derlemesini yayınladı. 20H1 güncellemesi, gelecek yılın ilk yarısında yayınlanacak. 

Windows 10’unun yeni güncellemesi ile beraber Telefonunuz (Your Phone) uygulamasıyla telefonunuzun şarj durumunu takip edebileceğiniz yeni bir batarya göstergesi de geliyor. Artık telefonunuz uzakta olduğu durumda bilgisayar ekranınızdan telefonun şarj durumunu takip edebileceksiniz.

windows 10

Microsoft ayrıca akıllı telefonların bilgisayarlara bağlandığı Windows Bağlantısı uygulamasının kapsamını da genişletti. Artık Samsung Galaxy S10, S10+, S10 5G ve Galaxy Fold cihazlar Windows Bağlantısı uygulamasını kullanabilecek. 

Windows Bağlantısı uygulaması, mesaj gönderme, bilgisayardan telefon bildirimlerini yönetme, fotoğrafları senkronize etme ve sesli görüşmeleri direk Windows 10’a sahip bir bilgisayar ile yapmanızı sağlıyor. Ayrıca telefonunuzda olan uygulamaları bilgisayarınızdan klavye ve mouse yardımı ile kullanmanızı sağlıyor. 

Windows Bağlantısı uygulaması kademeli olarak akıllı telefonların kullanımına sunuluyor. Uygulamayı ve bazı özelliklerini bu yüzden şu an kullanamayabilirsiniz. 

Microsoft’un Windows 10 için yaptığı bir başka güncelleme ise Güvenli Mod kısmında. Yeni güncelleme ile beraber, artık Güvenli Mod’da bilgisayarı başlatırken şifre girmeniz gerekmeyecek. Güvenlik Mod’da bilgisayarı başlatırken artık Windows Hello PIN’i kullanabilirsiniz. 
Vivo11i'nin GeekBench Testinin Sonuçları Ortaya Çıktı
Vivo11i'nin GeekBench Testinin Sonuçları Ortaya Çıktı

Android Pie ile karşımızda olacağı kesinleşmiş olan Vivo 11i'nin çok beklenen GeekBench skoru ortaya çıktı. 2018'de Çin'de başlatılan kapalı beta programına dahil edilmeyen cihazın, güncellemeyi ilk a...

iOS 13'le Birlikte Gelen İki Kritik Güvenlik Özelliği
iOS 13'le Birlikte Gelen İki Kritik Güvenlik Özelliği

Apple, iOS 13'le birlikte işletim sistemine bir dizi yeni güvenlik özelliği getirdi. Bluetooth ve konum verilerinin paylaşılmasıyla ilgili getirilen bu özellikler kullanıcıları az da olsa uğraştıracak...

Marvel'in Yeni TV Dizisi WandaVision Duyuruldu
Marvel'in Yeni TV Dizisi WandaVision Duyuruldu

Marvel, Disney+ platformunda yayınlayacağı yeni dizisi WandaVision’u San Diego Comic Con’da duyurdu. ...