Control'ün Optimizasyonu, Quantum Break'ten Daha İyi Olacak

Control'ün Optimizasyonu, Quantum Break'ten Daha İyi Olacak

Max Payne, Max Payne 2, Quantum Break ve Alan Wake gibi oyunların geliştiricisi olan Remedy, en yeni oyunu Control hakkında oldukça iddialı açıklamalar yaptı. Stüdyonun iletişim yöneticisi Control’ün Quantum Break’ten daha iyi çalışacağını ifade etti.


2016 yılında Remedy Entertainment tarafından Xbox One ve Windows platformlarına çıkan Quantum Break, görüntü kalitesiyle birçok oyuncuyu etkilemeyi başarmıştı. Tabii oyunun bugün dahi oldukça güzel gözükmesini sağlayan kalitesi, bilgisayarlar için oldukça yüksek bir sistem gereksinimi gerektiriyordu.

Dolayısıyla bilgisayar oyuncuları, stüdyonun bir sonraki oyunu olan Control’ün de Quantum Break kadar çetin olup olmayacağını merak etmeye başlamıştı. Stüdyodan bugün yapılan açıklamada Control’ün Quantum Break’ten daha iyi olacağı belirtildi.

Daha ileri seviyede optimizasyon:

Control oyun

Remedy’nin İletişim Yöneticisi Thomas Puha, Control’ün motor gücünün oldukça iyi bir şekilde optimize edildiğini ifade etti. Thomas Puha, oyun performansını konusunda ise “O, üç yıl önceydi. O günden sonra birçok optimizasyon gerçekleşti. Yakında göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

Bu, en nihayetinde Control’ün Quantum Break’ten daha iyi çalışacağı anlamına geliyor. Görsel açıdan da daha iyi olması beklenen oyunun yıkım sisteminin de gelişmiş olması bekleniyor.

Quantum Break; 4K, 30 fps ve ultra ayarlarda NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti’da dahi bazı sorunlar yaşıyordu. Oyun, oldukça yüksek çözünürlüklerde bile 40~46 fps değerlerini görebiliyordu. Dolayısıyla Control’ün de yüksek ayarlarda nasıl bir performans sergileyeceği oyuncular tarafından merakla bekleniyor.

Remedy Entertainment tarafından geliştirilen ve 505 Games tarafından yayınlanacak olan Control’ün çıkış tarihi ise 27 Ağustos 2019. Yani oyun hakkındaki sorular oldukça kısa bir süre içerisinde cevaplanabilecek.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Samsung Galaxy S11'in Kalbinde 5nm İşlemci Yer Alacak
Samsung Galaxy S11'in Kalbinde 5nm İşlemci Yer Alacak

Samsung, verimlilik ve performansı arşa çıkaracak 5nm ve 3nm işlemciler konusunda izleyeceği geliştirme ve üretim planını açıkladı. ...

Asus Zenfone 5 Lite, Android 9.0 Pie Güncellemesini Alıyor
Asus Zenfone 5 Lite, Android 9.0 Pie Güncellemesini Alıyor

Asus'un Android 7.1 Nougat işletim sistemiyle piyasaya sürdüğü uygun fiyatlı akıllı telefonu Zenfone 5 Lite, Android 9.0 Pie güncellemesi almaya başladı. ...

Kısa Süreliğine Ücretsiz 6 iOS Uygulama
Kısa Süreliğine Ücretsiz 6 iOS Uygulama

App Store'da sürekli olarak gerçekleştirilen indirimler ve ücretsiz hâle gelen uygulamaların listelendiği bu haberimizde, kısa süreliğine ücretsiz olan farklı kategorilerdeki 6 uygulamayı sizler de in...