LG G8 ThinQ’nun Bataryasını Kendiniz Değiştiremeyeceksiniz

LG G8 ThinQ’nun Bataryasını Kendiniz Değiştiremeyeceksiniz

LG G8 ThinQ'nun bataryası kalıcı olarak şirket tarafından mühürlendi. Yani artık herhangi bir telefon tamircisinde değiştirilemeyecek.


LG’nin yazılımı, son birkaç yıldır bazen saçmalayabiliyor. Telefonda bataryayı zaten kendiniz sökemediğiniz halde ‘bataryayı çıkarmayın’ uyarısı veriyor. LG akıllı telefonlarının çoğu için bu uyarı, yazılımının ne kadar kötü bir şekilde geliştirildiğini göz önüne sererken, G8 ThinQ ile birlikte sınırlar zorlandı diyebiliriz. (En azından öyle sanıyorduk.)

Bugünlerde satın alabileceğiniz çoğu akıllı telefonun bataryası kapalı şekilde olacaktır ancak bu değiştirilemedikleri anlamına gelmez. Cihazı yetkili bir tamir merkezine götürebilir veya kendiniz yapmak istiyorsanız internetten gerekli parçaları tamir edip bunu yapabilirsiniz. Tabii böyle yaptığınız zaman cihaz garanti kapsamı dışına çıkıyor.

Ancak LG, G8’in bataryasının çıkarılmasıyla gerçekleşebilecek sorunlardan bahsederken mübalağa etmiyor. Görünüşe göre G8’in bataryası, çıkarılmaması için kalıcı yapıştırıcıyla panele sabitlenmiş ve bu madde gerçekten tehlikeli bir madde. Bataryayı çıkarmaya çalıştığınızda kolayca bükülebilir, bu da anot ve katot katmanlarını bir araya getirerek kıvılcımlar ve hatta patlamalar meydana getirebilir.

Bu olay, JerryRigEverything isimli YouTuber tarafından keşfedildi. Videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Yani G8 ThinQ’da bulunan ‘bataryayı çıkarmayın’ uyarısı yazılımsal bir hata değil, gerçekten güvenliğiniz için yerleştirilmiş bir uyarı. Tabii masum bir uyarı değil çünkü bunun sebebi, şirketin tamir işlemlerini sadece LG’nin teknik servislerinde gerçekleştirmenizi istemesi.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Mate 30 Pro'nun Ekranında Daha Büyük Kavisler Olacak
Mate 30 Pro'nun Ekranında Daha Büyük Kavisler Olacak

ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşından en çok etkilenen şirketlerden biri olan Huawei’nin yeni amiral gemisi Mate 30 Pro ile ilgili bazı yeni bilgiler ortaya çıktı. Iceuniverse isimli Twitter hesabı...

Microsoft, Öğrenciler İçin Bütçe Dostu 7 Yeni Cihazı Duyurdu
Microsoft, Öğrenciler İçin Bütçe Dostu 7 Yeni Cihazı Duyurdu

Londra’daki Bett eğitim teknolojileri etkinliğine katılan Microsoft, öğrenciler ve öğretmenlere yönelik yeni ürünlerini duyurdu. ...

12 Bin TL'lik Kamera, Basit Bir Hatayla Çöp Oldu
12 Bin TL'lik Kamera, Basit Bir Hatayla Çöp Oldu

12 bin TL değerindeki bir Sony kamerada insan teninden yansıyan bir lazer ışık yansıması nedeni ile saniyeler içinde pek çok sensör hasarı oluştu. ...