LG G8 ThinQ’nun Bataryasını Kendiniz Değiştiremeyeceksiniz

LG G8 ThinQ’nun Bataryasını Kendiniz Değiştiremeyeceksiniz

LG G8 ThinQ'nun bataryası kalıcı olarak şirket tarafından mühürlendi. Yani artık herhangi bir telefon tamircisinde değiştirilemeyecek.


LG’nin yazılımı, son birkaç yıldır bazen saçmalayabiliyor. Telefonda bataryayı zaten kendiniz sökemediğiniz halde ‘bataryayı çıkarmayın’ uyarısı veriyor. LG akıllı telefonlarının çoğu için bu uyarı, yazılımının ne kadar kötü bir şekilde geliştirildiğini göz önüne sererken, G8 ThinQ ile birlikte sınırlar zorlandı diyebiliriz. (En azından öyle sanıyorduk.)

Bugünlerde satın alabileceğiniz çoğu akıllı telefonun bataryası kapalı şekilde olacaktır ancak bu değiştirilemedikleri anlamına gelmez. Cihazı yetkili bir tamir merkezine götürebilir veya kendiniz yapmak istiyorsanız internetten gerekli parçaları tamir edip bunu yapabilirsiniz. Tabii böyle yaptığınız zaman cihaz garanti kapsamı dışına çıkıyor.

Ancak LG, G8’in bataryasının çıkarılmasıyla gerçekleşebilecek sorunlardan bahsederken mübalağa etmiyor. Görünüşe göre G8’in bataryası, çıkarılmaması için kalıcı yapıştırıcıyla panele sabitlenmiş ve bu madde gerçekten tehlikeli bir madde. Bataryayı çıkarmaya çalıştığınızda kolayca bükülebilir, bu da anot ve katot katmanlarını bir araya getirerek kıvılcımlar ve hatta patlamalar meydana getirebilir.

Bu olay, JerryRigEverything isimli YouTuber tarafından keşfedildi. Videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Yani G8 ThinQ’da bulunan ‘bataryayı çıkarmayın’ uyarısı yazılımsal bir hata değil, gerçekten güvenliğiniz için yerleştirilmiş bir uyarı. Tabii masum bir uyarı değil çünkü bunun sebebi, şirketin tamir işlemlerini sadece LG’nin teknik servislerinde gerçekleştirmenizi istemesi.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Marvel's Avengers, Kaç Oynanabilir Karakterle Çıkış Yapacak?
Marvel's Avengers, Kaç Oynanabilir Karakterle Çıkış Yapacak?

Şu sıralar geçtiğimiz günlerde yayınlanan Death Stranding ile meşgul olan oyun dünyası, Marvel's Avengers oyununu da dört gözle beklemeye devam ediyor. Oyunun neler sunacağı kadar hangi karakterlerin ...

Microsoft'un Skype Kullanıcılarını Dinlediği Ortaya Çıktı
Microsoft'un Skype Kullanıcılarını Dinlediği Ortaya Çıktı

Teknoloji devi Microsoft'un Skype hizmetinin Android için geliştirilmiş olan sürümünde de bulunan tercüman özelliğini kullanarak kullanıcılara ait konuşmaların kaydedildiği ve çalışanlar tarafından di...

Hintli Araştırmacılar Einstein’ın Teorilerini Reddetti
Hintli Araştırmacılar Einstein’ın Teorilerini Reddetti

Hindistan Bilim Kongresi’nde bazı araştırmacılar Einstein, Newton gibi bilim insanlarını reddederken, pek çok bilimsel atılımı da antik Hint Dini Kayıtları’na bağladılar. ...