LG G8 ThinQ’nun Bataryasını Kendiniz Değiştiremeyeceksiniz

LG G8 ThinQ’nun Bataryasını Kendiniz Değiştiremeyeceksiniz

LG G8 ThinQ'nun bataryası kalıcı olarak şirket tarafından mühürlendi. Yani artık herhangi bir telefon tamircisinde değiştirilemeyecek.


LG’nin yazılımı, son birkaç yıldır bazen saçmalayabiliyor. Telefonda bataryayı zaten kendiniz sökemediğiniz halde ‘bataryayı çıkarmayın’ uyarısı veriyor. LG akıllı telefonlarının çoğu için bu uyarı, yazılımının ne kadar kötü bir şekilde geliştirildiğini göz önüne sererken, G8 ThinQ ile birlikte sınırlar zorlandı diyebiliriz. (En azından öyle sanıyorduk.)

Bugünlerde satın alabileceğiniz çoğu akıllı telefonun bataryası kapalı şekilde olacaktır ancak bu değiştirilemedikleri anlamına gelmez. Cihazı yetkili bir tamir merkezine götürebilir veya kendiniz yapmak istiyorsanız internetten gerekli parçaları tamir edip bunu yapabilirsiniz. Tabii böyle yaptığınız zaman cihaz garanti kapsamı dışına çıkıyor.

Ancak LG, G8’in bataryasının çıkarılmasıyla gerçekleşebilecek sorunlardan bahsederken mübalağa etmiyor. Görünüşe göre G8’in bataryası, çıkarılmaması için kalıcı yapıştırıcıyla panele sabitlenmiş ve bu madde gerçekten tehlikeli bir madde. Bataryayı çıkarmaya çalıştığınızda kolayca bükülebilir, bu da anot ve katot katmanlarını bir araya getirerek kıvılcımlar ve hatta patlamalar meydana getirebilir.

Bu olay, JerryRigEverything isimli YouTuber tarafından keşfedildi. Videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Yani G8 ThinQ’da bulunan ‘bataryayı çıkarmayın’ uyarısı yazılımsal bir hata değil, gerçekten güvenliğiniz için yerleştirilmiş bir uyarı. Tabii masum bir uyarı değil çünkü bunun sebebi, şirketin tamir işlemlerini sadece LG’nin teknik servislerinde gerçekleştirmenizi istemesi.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Kısa Süreliğine Ücretsiz 10 Android Oyun ve Uygulama
Kısa Süreliğine Ücretsiz 10 Android Oyun ve Uygulama

Play Store, her hafta yapmış olduğu oyun ve uygulama indirimlerine devam ediyor. Listemizde yer alan 10 adet ücretsiz oyun ve uygulamaya göz atmanızı öneririz. ...

Zimambve, İkinci Bir Emre Kadar İnterneti Yasakladı
Zimambve, İkinci Bir Emre Kadar İnterneti Yasakladı

Zimbabve genelinde süren protestolar sonrasında, ülkenin en büyük internet servis sağlayıcısı Econet Wireless, hükümetten gelen emir sonrası interneti kapattı. ...

Apple HomePod 2, Face ID Teknolojisini Destekleyebilir
Apple HomePod 2, Face ID Teknolojisini Destekleyebilir

Apple'ın akıllı hoparlörü HomePod, ikinci nesliyle müşterilerle buluşmaya hazırlanıyor. Çıkış tarihiyle ilgili herhangi bir bilgi verilmemiş olsa da yakın zamanda alınan bir patent, HomePod'un yeni ve...