Apple’ın Yeni H1 AirPods Yongası Hakkındaki Tüm Detaylar

Apple’ın Yeni H1 AirPods Yongası Hakkındaki Tüm Detaylar

Apple yeni AirPods'u son teknoloji H1 yongasını kullanıyor. Haberimizde bu yeni yonga hakkında bilinenleri listeledik.


Yeni Apple AirPods; dış görünüş olarak önceki modellere oldukça benzese de yüzde 50 daha fazla konuşma süresi, ahizesiz Siri desteği, daha hızlı cihaz senkronizasyonları, daha yüksek kalitede müzik çalma özelliği, güç yönetimi geliştirmesi gibi yeni özellikleri beraberinde getiriyor. Bu yeni özelliklerin hemen hemen hepsi, Apple'ın yeni H1 yongası sayesinde yeni AirPods’a eklendi.

Daha önceki AirPods'ta kullanılan W1 yongası kablosuz bağlantı odaklıyken H1 yongası, kullanım odaklı bir dizi yeni özellik ekliyor. Ayrıca Apple Watch da W serisi bir yonga kullanmaya devam ediyor.

Apple'ın yonga geliştirme ekibi, şirketin her türlü ürün ekosisteminde hızla büyüyen bir işlemci yelpazesi geliştiriyor. A serisi hızlı mobil işlemciler, Mac'lerde kullanılan T2 yongası, W serisi yongalar, S serisi depolama işlemcileri, Face ID yongaları, sinir motorları, sağlık sensörleri, eSIM, grafik işlemciler ve HomePod'ların içindeki ses yongaları bile tamamen Apple tarafından geliştiriliyor.

Ayrıca Apple, artırılmış gerçeklik ve makine öğrenimi konusunda işlemci gelişimine yatırım yapmaya devam ediyor. Şirketin hedefi, rakiplerinin henüz ulaşamadığı noktalarda sunduğu avantajlarla öne çıkmak.

Son nesil H1 yongası için Apple, “Kulaklıklar için özel olarak geliştirilen yeni Apple tasarımlı H1 yongası; performans verimliliği, daha hızlı bağlantı, daha fazla konuşma süresi ve "Hey Siri" (cihaza dokunmadan bir komutla Siri’yi aktif edebilen) özelliğinin rahatlığını sunuyor” açıklamasını yaptı.

Tüm bunlarla birlikte H1 yongası, diğer cihazlarla daha iyi senkronizasyon sağlıyor. Bu da AirPods kullanırken bir arama aldığınızda aramaya daha hızlı bağlanacağınız ve farklı Apple aygıtları arasında ses kaynağı olarak geçiş yaptığınızda senkronizasyonun daha hızlı olduğu anlamına geliyor. Örnek olarak iPhone'dan Apple Watch'a geçiş süreci verilebilir.

Apple, yeni AirPods'un aktif cihazlar arasında geçiş yaparken 2 kata kadar daha hızlı senkronizasyon yaptığını ve telefon görüşmeleri için 1,5 kat daha hızlı bağlantı süresi sağladığını söylüyor.

H1, üzerindeki optik sensörler ve hareket ivme sensörleri tarafından toplanan bilgileri kullanarak iki Airpods’un da kulağınızda takılı olup olmadığını tespit edebiliyor. Belirleme sonucuna göre sesi uygun şekilde yönlendiren yeni cihaz, görüşme yaparken harici gürültü azaltma sistemini de aktif edebiliyor.

Orijinal AirPods kullanıcıları AirPods'larda oyun oynarken biraz gecikme olduğunu bildirmişti. Apple, H1'in bu gecikmeyi yüzde 30 oranında azalttığını söyledi. Ayrıca Apple, hem birinci hem de ikinci nesil AirPods'lar için yeni bir kablosuz şarj çantası da tanıttı. Şirket, yakında AirPower'ı piyasaya sürmeyi planlıyor gibi gözüküyor.

H1 yongası, pil ömrünün korunmasına da yardımcı oluyor. Tek bir şarjla 5 saat kullanabilen AirPods'larla 3 saate kadar konuşma süresine sahip olabilirsiniz. Apple, 15 dakikalık şarj süresi ile 3 saate kadar dinleme ve 2 saat konuşma süresi sağlandığını söylüyor.
OPPO R15, ColorOS 6 Beta Güncellemesini Aldı
OPPO R15, ColorOS 6 Beta Güncellemesini Aldı

OPPO R15 Dream Mirror Edition'dan sonra OPPO R15 de sistem güncellemesini aldı. İki hafta ön...

Wikipedia, Türkiye'de Yasağın Kalkması İçin AİHM'e Başvurdu
Wikipedia, Türkiye'de Yasağın Kalkması İçin AİHM'e Başvurdu

Wikipedia, Türkiye’de yasaklanmasına sebep olan içeriklerin "ifade özgürlüğü kapsamında olduğunu" belirterek Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvuruda bulundu. ...

Samsung, Bixby’nin Hâlâ Hayatta Olduğunu Kanıtlıyor
Samsung, Bixby’nin Hâlâ Hayatta Olduğunu Kanıtlıyor

Samsung, Bixby’nin hala hayatta olduğunu kanıtlamak için geliştiricilere alan sağlayan Bixby Marketplace’i piyasaya sürdü. ...