Safari Technology Preview 95 Güncellemesi Yayınlandı

Safari Technology Preview 95 Güncellemesi Yayınlandı

Safari'nin gelecek versiyonlarında yayınlanmak üzere geliştirilen özelliklerin test edildiği Safari Technology Preview, bugün yeni bir güncelleme aldı. Apple, Safari Technology Preview'ın hatalarını gideren ve performansını iyileştiren bir güncelleme yayınladı.


Amerikan teknoloji ve akıllı telefon devi Apple, bundan 3 sene önce 2016'nın mart ayında Safari Technology Preview isimli uygulamasını duyurmuştu. Bu program, Safari için ileriki zamanlarda getirilebilecek olan bazı özelliklerin ve yeniliklerin daha önce test edilebilebilmesini ve bu şekilde sorunların düzeltilebilmesini sağlıyor.

macOS Mojave ve macOS Catalina işletim sistemine sahip bütün kullanıcıların kullanabildiği Safari Technology Preview'e bugün yeni bir güncelleme getirildi. 'Safari Technology Preview 95' güncellemesi, birçok hatayı gideriyor ve Shadow DOM, Resimler, WebRTC, Pano API, Fotoğraf içinde Fotoğraf Web API, İleri-Geri Önbellek ve Web Inspector için performans iyileştirmeleri sunuyor.

Programın amacı, geliştiricilerden ve kullanıcılardan geri bildirim almak

Safari Technology Preview

Safari Technology Preview 95 sürümü yayınlanan programın asıl amacı, programı kullanan geliştiricilerden ve normal kullanıcılardan alınan geri bildirimler ile Safari'yi daha iyi bir hale getirebilmek. Bu yüzden Safari Technology Preview, Safari ile yan yana aynı anda çalışabiliyor ve bunu yapabilmek için herhangi bir geliştirici hesabına gerek duyulmuyor zira Apple, tüm kullanıcılarından geri bildirim almak istiyor.

Safari Technology Preview 95 güncellemesi şu anda Mac App Store'daki Yazılım Güncellemeleri kısmında yerini alıyor. Güncelleme, Apple'ın internet sitesinden direkt olarak indirilemiyor olsa da temiz bir kurulum yapmak isteyenler için Safari Technology Preview 95 sürümü, internet sitesinde indirilebilir durumda.
Galaxy S10 Ailesi, Türkiye'de Resmi Olarak Satışa Sunuldu
Galaxy S10 Ailesi, Türkiye'de Resmi Olarak Satışa Sunuldu

Samsung'un en güncel amiral gemileri olan Galaxy S10 ailesinin Türkiye lansmanı gerçekleştirildi. Lansmanla birlikte cihazlar Türkiye'de resmen satışa sunulmuş oldu. ...

Redmi, Snapdragon 855'li Bir Akıllı Telefon Tanıtacak
Redmi, Snapdragon 855'li Bir Akıllı Telefon Tanıtacak

Xiaomi'nin giriş ve orta segment telefonlarını barındıran Redmi, ayrı bir marka haline geldi ve artık kendi amiral gemisi cihazlarını da tüketicilerle buluşturacak. ...

Poco F1'e İçin Yeni MIUI Güncellemesi Yayındandı
Poco F1'e İçin Yeni MIUI Güncellemesi Yayındandı

Xiaomi'nin fiyat/performans noktasında tercih edilen modellerinden birisi olan Poco F1 için güvenlik yamalarını içeren, birkaç yeni özellik ekleyen ve performans iyileştirmeleri yapan MIUI v10.3.5.0 ...