Samsung'un 6000 mAh Bataryası Ortaya Çıktı

Samsung'un 6000 mAh Bataryası Ortaya Çıktı

Güney Kore’deki test laboratuvarlarından gelen bir fotoğraf, Samsung’un yeni telefonlarından birinde 6000 mAh’lik bir batarya kullanacağını gösteriyor. Bu telefonun Galaxy M20s olabileceği iddia ediliyor.


Modern dünyada telefonlarımız akıllandı, ekranları büyüdü ve işlem kapasiteleri arttı. Bu yüzden de artık telefonlara şarj dayandıramaz hale geldik.  Firmaların da bunun için iki çözümü var: Daha az enerji tüketen cihazlar ve daha çok enerji depolayan piller.

Samsung’dan bir süre önce gelen haberlere göre yeni bir telefon, Galaxy M20’lerde bulunan devasa 5000 mAh bataryayı bile gölgede bırakacak. Şimdi ise Güney Kore’de bulunan Samsung Test tesislerinden gelen bir fotoğraf bu bilgiyi doğruluyor. Ürün kodu EB-BM207ABY olan batarya, mantıksal olarak SM-M207F kodlu cihaza ait.

samsung-galaxy-m20s-batarya

Fotoğraf çok kaliteli olmasa da bataryanın kapasitesinin 22,45 Wh olduğu ortaya çıkıyor. Telefonlar ise 3,85 voltta çalışırlar. Bu da bize 5831 mAh kapasite sunar. 6000 mAh’lik bir batarya, hem görüntüye hem de beklentilere uygun olacaktır.

Samsung’un yeni telefonu Galaxy M20s (SM-M207F) hakkında çok da fazla bir bilgi yok. Muhtemelen Galaxy M30s ile birlikte çıkacak olan cihazın ne zaman tanıtılacağı ve hangi ülkelerde satışa süreceği henüz bilinmiyor. Samsung’un daha ucuz telefonlarda daha büyük batarya sunmayı tercih ettiği biliniyor. 2019 yılında pek çok ürün tanıtan Samsung, pek duracak gibi gözükmüyor.

Samsung Galaxy M20S hakkında yeni bilgiler ortaya çıktıkça paylaşacağız. Samsung'un yavaş yavaş detayların sızmasına izin vermesi ve parçaların testlerini sonlandırmaya başlaması, telefonun birkaç ay içerisinde tanıtılacağını gösteriyor. 
AMD, R1000 Serisi Gömülü İşlemcilerini Duyurdu
AMD, R1000 Serisi Gömülü İşlemcilerini Duyurdu

AMD, piyasaya çıkarmaya hazırlandığı R1000 serisi gömülü işlemcileri duyurdu. Duyurulan işlemciler, daha çok sektörel alanlarda kullanılacak özelliklere sahip. ...

Google, Özgün Haberler İçin Algoritmasını Değiştiriyor
Google, Özgün Haberler İçin Algoritmasını Değiştiriyor

Facebook ve Apple'ın haber servislerinin yaptığı ataklara rağmen hâlâ istenen performansı verememesi teknoloji devi Google'ı da bu alanda yenilik yapmaya itti. Google, bir haberin orijinal kaynağının,...

Windows 10 Artık Minimum 32 GB Depolama Gerektiriyor
Windows 10 Artık Minimum 32 GB Depolama Gerektiriyor

Microsoft'un minimum sistem gereksinimleri sayfasına göre Windows 10, Mayıs güncellemesinden sonra minimum 32 GB dahili depolama alanı isteyecek. ...