Samsung Notebook 9 Pro Sınıfta Kaldı

Samsung Notebook 9 Pro Sınıfta Kaldı

Samsung Notebook 9 Pro'nun özellikleri, Samsung Notebook 9 Pen'in gerisinde kaldı.


Samsung Notebook 9 Pro, geçtiğimiz CES 2019 etkinliğinde tanıtılmıştı. Bu cihaza benzer özelliklerde Samsung Notebook 9 Pen adında bir cihaz daha tanıtılmıştı. Farkları ise, birisi normal S Pen, diğeriyse ‘Active Pen’ adı verilen yeni bir donanım kullanıyor.

Samsung Notebook 9 Pro, 13,3 inç Full HD ekranla birlikte geliyor. Notebook 9 Pro, 8. Jenerasyon Intel Core i7 işlemci ve 8 GB ya da 16 GB LPDDR3 RAM ile geliyor. Bu model, 13 inçlik Pen versiyonunun gerisinde kalıyor.

Notebook 9 Pro’nun iki versiyonu bulunuyor. Daha az özelliklere sahip versiyonu 256 GB dahili depolama, daha iyi özelliklere sahip olanı ise 512 GB dahili depolamaya sahip. İkisi de aynı RAM ve işlemci değerlerine sahip. İki cihaz da 1,2 kg ağırlığında ve ikisi de 12,1 x 8,1 x 0,55 inç uzunluğunda. Notebook 9 Pro 2 adet Thunderbolt 3 portu, 1 adet USB-C portu ile birlikte geliyor.

Notebook Pen’den daha düşük özelliklere sahip bu iki modele 1,100 dolar ile 1,300 dolar arasında fiyat biçilmiş. İsmine bakıldığı zaman ‘Pro’ modelinin daha yüksek özelliklere sahip olması beklense de Pen modelinin gerisinde kalarak eleştirmenlerin tepkisini çekti.
Gears 5'in Çok Oyunculu Modu 19 Temmuz'da Teste Açılacak
Gears 5'in Çok Oyunculu Modu 19 Temmuz'da Teste Açılacak

The Coalition ve Microsoft, Gears 5’in kooperatif “Escape” modunu bizlere ufak da olsa göstermişti ancak rekabetçi çok oyunculu oynanış hakkında pek bir fikrimiz yoktu. Eğer serinin takipçisiyseniz iy...

Twitter Dünya Genelinde Çöktü mü?
Twitter Dünya Genelinde Çöktü mü?

Geçtiğimiz hafta Facebook ve Instagram'da yaşanan sorunun bir benzeri bugün Twitter'da yaşanıyor. Popüler sosyal medya sitesine dünya genelinde erişilemiyor. ...

Nokia 9 PureView, Ocak Ayının Sonlarında Çıkabilir
Nokia 9 PureView, Ocak Ayının Sonlarında Çıkabilir

Nokia'nın merakla beklenen telefonu PureView, bu ayın sonlarına doğru raflardaki yerini alabilir. ...