Samsung, 12 GB’lık LPDDR5 Mobil DRAM’lerin Üretimine Başladı

Samsung, 12 GB’lık LPDDR5 Mobil DRAM’lerin Üretimine Başladı

Samsung, mobil pazarında 12 GB LPDDR5 mobil DRAM seri üretimine geçen ilk firma oldu. Koreli dev bu DRAM ile birlikte 5G’ye geçişi ve yapay zeka kullanımını kolaylaştırmayı amaçlıyor.


Son yıllarda mobil cihazlar büyük gelişmelere sahne oluyor. Artık oyun için özel telefonlar, sinema filmlerine uyumlu ekrana sahip telefonlar gibi farklı ve niş alanlara hitap eden ürünler üretiliyor. Haliyle akıllı telefon üreticileri, piyasadan gelen talebi karşılamak için daha gelişmiş bileşenlere ihtiyaç duyuyor. 

Samsung, yeni 12 GB LPDDR5 mobil DRAM’lerin seri üretimine başladığını duyurdu. Böylece bu alanda seri üretime başlayan ilk firma olmayı başaran Samsung, bu DRAM’leri 5G ve yapay zeka çalışmaları için kullanılmaya hazır olarak üretecek. Firma ayrıca bu ayın ilerleyen dönemlerinde 12 GB LPDDR5 paketlerini de üretmeye başlayacaklarını açıkladı. Bu paketlerin her biri, sekiz adet 12 GB çipten oluşuyor. Böylece Samsung, cep telefonlarından beklenen performans ve kapasite artışını sağlayabileceğini umuyor. 

Samsung, daha düşük enerjiyle daha fazla performans sunacak

samsung

Firmanın iddiasına göre yeni çip seti, %30 daha az güç harcayacak ve yeni tasarımı da daha yüksek hızlarda bile daha iyi performans elde edilmesinin yolunu açacak. Ayrıca yeni nesil telefonlar, bu DRAM sayesinde 5G ve yapay zeka teknolojilerinden sonuna kadar yararlanabilecek. 

Samsung, 12 GB LPDDR5 üretimini Güney Kore’deki Pyeongtaek kampüsüne kaydırmayı planlıyor. Firma böylece üretim kapasitesini daha iyi kontrol edebileceğine inanıyor. Son karar ise küresel müşterilerin taleplerine göre belirlencek. 

Samsung, gelecek yıl da 16 GB LPDDR5 üretmeyi ve bu alanda elini iyice güçlendirmeyi amaçlıyor. 
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
State of Decay 2, Gelecek Sene Steam’de Satışa Sunulacak
State of Decay 2, Gelecek Sene Steam’de Satışa Sunulacak

2018 yılında Xbox ve PC platformuna çıkışını yapan State of Decay 2, bilgisayar platformu için yalnızca Windows 10 Store’a özel olarak çıkmıştı. Geliştirici ekip, oyunu gelecek sene Steam’de satışa su...

iFixit Bu Sefer iPhone 11 Pro Max'i Parçalarına Ayırdı
iFixit Bu Sefer iPhone 11 Pro Max'i Parçalarına Ayırdı

Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 11 Pro Max, iFixit tarafından parçalarına ayrıldı. Telefonun parçalarını inceleyen iFixit, tamir edilme kolaylığını da puanladı. ...

Meizu, Uygun Fiyatlı Akıllı Telefonu 16Xs'i Tanıttı
Meizu, Uygun Fiyatlı Akıllı Telefonu 16Xs'i Tanıttı

Çinli teknoloji üreticisi Meizu'nun üretmiş olduğu son uygun fiyatlı telefonu 16Xs tanıtıldı. Farklı renk ve dahili depolama alanı seçenekleriyle müşterilerini bekleyen 16Xs, 10 Haziran'dan satışa sun...