Pakistanlı Politikacı, GTA 5 Uçak Videosunu Gerçek Sandı

Pakistanlı Politikacı, GTA 5 Uçak Videosunu Gerçek Sandı

Pakistanlı politikacı, GTA 5'ten bir uçağın manevra yapıp tırdan kurtulduğu bir videoyu gerçek sanıp uçağın olmayan pilotunu övdü. Sonrasında ise nasıl bir hata yaptığının farkına varıp tweet'ini kaldıran politikacı, sosyal medya kullanıcılarının alay konusu oldu.


Gittikçe artan deepfake videolarının da etkisiyle Pakistan'dan bir politikacı, hâlâ gerçek hayattan görüntüleri bilgisayarda üretilmiş görüntüler ile karıştırıyor gibi görünüyor. Yerel politikacı, bir pilotun son anda bir faciayı engellemek adına tırdan kaçış yaptığı bir videoyu paylaşarak pilota övgülerde bulundu. Burada garip olan durumsa görüntülerin GTA 5'ten elde edilmiş görüntüler olmasıydı.

Pakistan'ın Awami Tehreek bölgesinin genel sekreteri Khurram Nawaz Gandapur, videoyu paylaştıktan kısa bir süre sonra olayı anladığı anda sildi ancak bazı kullanıcılar, bu paylaşımı çoktan arşivlemişlerdi. Tweet'i aşağıdan okuyabilirsiniz.

pakistanlı yetkili gta 5 videosunu gerçek sanıyor

"Felaketle sonuçlanabilecek olan bir uçağın kıl payı kaçışı. Pilotun akıllılığı sayesinde muhteşem bir kurtarış."

Tahmin edebileceğiniz gibi Twitter'ın "troll" olarak nitelendirilebilecek kullanıcıları, Gandapur'un etrafını çevirmekten geri durmadılar. Bir kullanıcı, durumu şöyle açıkladı:

"Merhaba, bu bir simülasyon videosudur. Bu tarz durumlar gerçek hayatta mümkün değildir. Eğer olsaydı KLM ve Panam'ın çarpışması engellenebilirdi. Fizik öğrenmeniz gerekiyor."

İlgili videonun orijinalini merak ediyorsanız aşağıdan izleyebilirsiniz.

Gandapur, son zamanlarda teknolojiyle başı derde giren tek yetkili değil. Birkaç hafta öncesinde bir başka yönetici, Facebook'tan canlı yayınladığı bir konferans sırasında artırılmış gerçeklik filtrelerini açık unutmuştu ve olay sosyal medyada gündeme oturmuştu.




Family Locator'da Büyük Bir Veri İhlali Tespit Edildi
Family Locator'da Büyük Bir Veri İhlali Tespit Edildi

Ebeveynlerin çocuklarının konumlarını anlık olarak izleyebilmeleri için geliştirilmiş birçok uygulama olsa da bu uygulamalardan bazıları sağladığı ekstra özelliklerle öne çıkıyor. Gerçek zamanlı izlem...

'Skype for Business Online', 2021 Yılında Emekli Olacak
'Skype for Business Online', 2021 Yılında Emekli Olacak

Microsoft, Temmuz 2021 tarihinde Office 365 ile birlikte gelen Skype for Business Online hizmetinin sonlandırılacağını duyurdu. ...

Google Chrome Ekibi Yeni Özellikleri Test Ediyor
Google Chrome Ekibi Yeni Özellikleri Test Ediyor

Google Chrome geliştirici ekibi, sekmeleri gruplandıran ve kaydeden, kaydettiği bu grupları daha sonradan tekrar erişilebilir kılan bir özelliği test ettiğini duyurdu. Bu özellik Google Chrome'un Cana...