Nubia Red Magic 3, LoL Turnavası Finalinde Sergilendi

Nubia Red Magic 3, LoL Turnavası Finalinde Sergilendi

Nubia, bir önceki oyun telefonu Red Magic 2'nin halefini, League of Legends LPL Bahar Şampiyonası finalinde sergiledi. Cihazın tasarımı bir öncekine oldukça benziyor.


Geçtiğimiz sene ilk kez gerçek oyun telefonlarını gördüğümüz bir yıldı. Black Shark ve Nubia gibi firmalar, öncelikli olarak oyunları odağına alan telefonlarını tanıtmıştı. Black Shark, oyun telefonunun bu sene için yenileyip halefini piyasaya sürdü. Nubia ise buna 28 Nisan'da tanıtacağını Red Magic 3 ile cevap vermeye hazırlanıyor.

Red Magic 3, bugün League of Legends LPL Bahar Şampiyonası finalinde gösterildi. Turnuvaya katılanlar ve izleyiciler, yakında tanıtılacak olan telefona önceden bakma imkanı buldu.

Fotoğrafı çekilen telefon, görüldüğü üzere bir cam fanus içerisinde muhafaza ediliyor. Fakat yetkililer telefonun ön kısmını gün yüzüne çıkarmayı istememiş olacak ki yalnızca arka tarafı görebiliyoruz. Anlaşıldığı gibi cihazın tasarımı Red Magic Mars'tan çok da farklı değil. Tek bir kameraya sahip olan oyun telefonu, altıgen biçimindeki parmak izi sensörünü de koruyor. Burada gösterilen cihaz kırmızı renkli olsa da, Nubia'nın diğer renkleri de satışa sunacağını tahmin ediyoruz.

Bir oyun telefonundan beklenildiği üzere en yeni ve en güçlü işlemci Snapdragon 855'i kulllanacak olan Red Magic 3, 12 GB RAM ve 5000 mAh'lik devasa bir batarya ile gelecek. Cihazın ekran yenileme oranın diğer akıllı telefonlardakinin aksine 60 Hz değil, daha yüksek olması ise beklenenler arasında. Razer Phone 2 gibi telefonlar 120 Hz'lik yenileme hızı sunarken, bu durum çok daha akıcı animasyonlara ve daha şık bir oyun deneyimine yardımcı oluyor.
Adidas, Ninja ile Ortaklık Anlaşması İmzaladı
Adidas, Ninja ile Ortaklık Anlaşması İmzaladı

Son zamanlarda Twitch’den Mixer’e geçişiyle gündemde fazlasıyla yer alan yayıncı Ninja, bir ilke imza atarak Adidas’ın reklam yüzü olan ilk gamer (oyuncu) olacak. ...

EA Access, Xbox One'dan Sonra En Sonunda PS4'e de Geliyor
EA Access, Xbox One'dan Sonra En Sonunda PS4'e de Geliyor

Ücretli abonelik servisleri dijital dünyada gitgide farklı alanlarda da yayılmaya başladı. Bunun son örneklerinden bir tanesi de oyun dünyasının devlerinden EA’in sunduğu EA Access oldu. 2014 yılında ...

Birden Fazla Gezegende Yaşayan Bir Uygarlıkta Zaman Ölçümü
Birden Fazla Gezegende Yaşayan Bir Uygarlıkta Zaman Ölçümü

İnsanlık olarak başka gezegenlere yayılıp koloniler oluşturmanın eşiğindeyiz. Burada bir sorun var: Farklı gezegenlerde yaşamaya başladığımızda takvim işini nasıl çözeceğiz? ...