Microsoft Edge'e Gelecek Özellikler Ortaya Çıktı

Microsoft Edge'e Gelecek Özellikler Ortaya Çıktı

Windows ile birlikte yüklü olarak gelen Microsoft'un kendi internet tarayıcısı Edge, kullanıcılarını mutlu edecek yeniliklere kavuşuyor.


Windows'u bilgisayarımıza kurduğumuzda yüklü gelen Internet Explorer, Windows 10 işletim sistemiyle beraber yerini yeni internet tarayıcısı Microsoft Edge'e bırakmıştı. Internet Explorer'a göre oldukça modern olan Edge, çok yakın zamanda yepyeni özelliklerle kullanıcılarına daha da keyifli bir kullanım deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Yenilenen Edge, Google Chrome için eklenti desteğine kavuşacak. Bu sayede Google Chrome'un mağazasında bulunan herhangi bir eklentiyi indirip, Microsoft Edge internet tarayıcısı için de kullanabileceksiniz. macOS işletim sistemiyle de uyumluluk kazanan Edge, aynı zamanda karanlık moda da çok ama çok yakında kavuşacak.

Tarayıcının kendisine karanlık mod gelmesi gözlerin yorulmasını azaltırken, gereksiz dikkat dağınıklığının oluşmasının da önüne geçiyor. Kullanıcılarından gelen geri dönütleri incelediği ve buna yönelik olarak çalışmalarını sürdürdüğü anlaşılan Microsoft, fazlasıyla olumlu yorumlarla karşılanacak gibi duruyor.
Paint ve WordPad, WIndows 10'da İsteğe Bağlı Olacak
Paint ve WordPad, WIndows 10'da İsteğe Bağlı Olacak

Paint’i Windows 10’dan kaldıran Microsoft, gelen tepkilere daha fazla dayanamamış ve uygulamayı platforma isteğe bağlı özellik olarak geri getirmişti. Paint'den sonra WordPad uygulaması da Windows 10 ...

Ekranı Kullanmadığınızda Durduran Uygulama: FacePause
Ekranı Kullanmadığınızda Durduran Uygulama: FacePause

Ekran zaman aşımı durumu telefon kullanıcılarının en can alıcı noktalarından biri olabiliyor. Ayarlanabilir olan bu olay bazen çok kısa bazen de çok uzun olabiliyor. Bunu bir sorun haline getiren tüm ...

Leica, Profesyoneller İçin 35 mm Lensini Duyurdu
Leica, Profesyoneller İçin 35 mm Lensini Duyurdu

Profesyonel kamera lensi denince akla gelen ilk markalardan olan Leica, yepyeni gelişmiş lensini duyurdu. ...