Netflix, AirPlay Desteğini Neden Çektiğini Açıkladı

Popüler yayın platformu Netflix, Apple cihazlardaki AirPlay desteğini "teknik kısıtlamalar" nedeniyle kaldırdığını açıklamıştı. Görünen o ki tek sebep bu değil.


Netflix, geçtiğimiz günlerde iOS cihazlar içi tepki çeken bir karar almış ve iOS cihazlardaki uygulamalarından AirPlay özelliğini kaldırmıştı. Netflix, bu değişikliği geçtiğimiz hafta kendi web sitesi üzerinden duyurmuş ve bu değişikliği “teknik kısıtlamalar” ile ilişkilendirmişti.

Verge’e yapılan bir açıklamada yapılan bu değişikliğin arkasında Apple’ın AirPlay’i üçüncü parti TV’lere açması olduğundan bahsedildi. Üçüncü parti TV’ler yüzünden kapatılmasının sebebi ise kullanıcının içeriği Apple TV’den mi yoksa farklı bir cihazdan mı gönderdiği bilinememesi.

Netflix, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Üyelerimizin kullandıkları cihazlarda harika bir Netflix deneyimi yaşadıklarından emin olmak istiyoruz. AirPlay’in üçüncü parti cihazlara açılmasıyla birlikte, cihazlar arasındaki ayrımı yapmamızın herhangi bir yolu kalmadı.

Bu sebeple, izleme kalite standardını korumak için Netflix’in AirPlay desteğini devam ettirmeme kararı aldık. Üyeler, Apple TV’ler veya diğer cihazlardaki uygulamalardan erişime devam edebilirler.”

Yayın platformunun AirPlay desteğini yeniden getirip getirmeyeceği henüz belli değil ancak görünen o ki yapılan bu değişikliğin tek sebebi “teknik kısıtlamalar” değil.   
Moto G7 Play, Snapdragon 625 İle Gelecek
Moto G7 Play, Snapdragon 625 İle Gelecek

Önümüzdeki ay piyasaya sürülmesi beklenen Moto G serisinin bir üyesi olan Moto G7 Play'in Geekbench skoru açıklandı. Ortaya çıkan test sonuçlarında en dikkat çeken detay ise, Moto G7...

Final Fantasy VII Remake’i İçin Bir Sayaç Yayınlandı
Final Fantasy VII Remake’i İçin Bir Sayaç Yayınlandı

Square Enix, Final Fantasy VII’nin yeniden yapımı için bir zamanlayıcı paylaştı. Bu zamanlayıcı, yeni tanıtım fragmanının çıkış zamanını gösteriyor. ...

Samsung Galaxy A20'nin Geekbench Skoru Görüntülendi
Samsung Galaxy A20'nin Geekbench Skoru Görüntülendi

Samsung'un amiral gemilerine göre daha uygun fiyata satışa sunduğu ve orta-üst segment telefonlarının yer aldığı Galaxy A serisinin, önümüzdeki aylarda tanıtılması bekleniyor. Samsung...