Türkiye'deki Depremleri Işık Hızında Haber Veren Uygulama

Türkiye'deki Depremleri Işık Hızında Haber Veren Uygulama

Türkiye'deki depremleri daha detaylı bir şekilde gözlemlemenin yanı sıra geri bildirim vererek araştırmalara katkı sağlama imkanını kullanıcılarına sunan Deprem Bilgi Sistemi isimli uygulama yayınlandı.


Türkiye, konumu itibarıyla bir deprem bölgesi olarak adlandırılıyor ve ülkemizde depremler sıklıkla yaşanıyor. Gerek depremlerin takibi gerek erken uyarı ve güçlendirme konusunda çalışmalar düzenleyen Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, yeni bir mobil uygulama yayınladı.

Deprem Bilgi Sistemi isimli uygulama, hem Android hem de iOS platformlarda indirilebilir durumda. Uygulamayı indiren kullanıcılar, Türkiye ve yakın çevresinde gerçekleşen depremler hakkında bilgi alabilecek ve Türkiye'nin depremsellik tarihinin verilerine de ulaşabilecek. Kullanıcılar aynı zamanda bulundukları konumda daha önceden meydana gelmiş depremleri de görüntüleyebilecek.

deprem uygulaması

Tüm bunların yanı sıra uygulama, kullanıcıların geri bildirim vermesine de olanak sağlıyor. Deprem Bilgi Sistemi isimli uygulama elektronik cihazlarında yüklü olan kişiler, depremi nasıl hissettiklerine dair Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'ne bilgi verebiliyor. Bu sayede depremin nereye ne kadar hasar verdiğinin tespiti de daha kolay hale geliyor.

mobil uygulama

Hem bilgi alabileceğiniz hem de bilgi verebileceğiniz Deprem Bilgi Sistemi isimli uygulamayı indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Bir YouTuber, Tesla Model S'in Motorunu Söktü (Video)
Bir YouTuber, Tesla Model S'in Motorunu Söktü (Video)

Amerikalı bir YouTube kanalı, Tesla elektrikli araçların motorunu merak edenler için bir içerik üretti. 'What’s Inside?' YouTube kanalı, 2012 model bir Tesla Model S'in motorunu çıkararak inceledi. ...

Deepfake, Konuşmaları Metin Dosyasından Değiştirebilecek
Deepfake, Konuşmaları Metin Dosyasından Değiştirebilecek

Deepfake uygulamalarında herhangi bir kişinin konuşmasını değiştirmek, uzatmak ya da kısaltmak için artık bir metin dosyasını düzenlemek yeterli oluyor. ...

Spotify, iOS'te Yeni Bir Arayüz Test Ediyor
Spotify, iOS'te Yeni Bir Arayüz Test Ediyor

Spotify, iOS kullanıcıları için yeni bir arayüz geliştiriyor. Spotify, iOS uygulaması için...