Apple, iPhone'unu Düşürenler İçin Yeni Bir Patent Aldı

Apple, iPhone'unu Düşürenler İçin Yeni Bir Patent Aldı

Apple, cam-metal tasarım yüzünden iPhone'unu sürekli olarak elinden düşüren kullanıcıları memnun edecek yeni bir patent aldı.


Son iki yıl içinde tanıtılan herhangi bir iPhone modeli aldıysanız metal çerçevelere ve cam bir gövdeye sahip olduğunu görmüşsünüzdür. Bu tasarım, cihazların fazlasıyla şık bir görünüme sahip olmasını sağlasa da cam gövde, yuvarlak hatlı metal çerçevelerle birleştiğinde oldukça kaygan bir akıllı telefon ortaya çıkıyor.

Görünüşe göre bu durum Apple’ı da rahatsız etmiş durumda. Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi (USPTO), Apple Inc. tarafından başvurusu yapılan 51 patenti belgeledi. Bu patentlerden en fazla dikkat çekenlerinden biri, şirketin yeni arka panel tasarımı için başvurusu oldu.

Patente göre Apple, yeni iPhone’ların arka panelinde daha mat bir görünüme sahip, fazla kaygan olmayan bir yüzey kullanabilir. Patent belgelerinde yazana göre dokulu yüzey, hem cam panelin üzerine hem de polimer-cam yapının üzerine uygulanabilir. Dolayısı ile iPhone’ların hem mat hem de cam görünümlü bir tasarımla gelmesi mümkün olabilir.

Alınan her patentin gerçek bir ticari üründe kullanılacağının garantisi yoktur. Bununla birlikte cam-metal tasarımlı telefonların kolaylıkla elden kayıp düştüğü kullanıcılar tarafından fazlasıyla dillendirilen bir konu. Apple, dokulu yeni arka panel teknolojisi ile gelecek iPhone modellerinde bu sorunun önüne geçebilir.
PlayStation Plus'ın Mayıs Ayı Ücretsiz Oyunları Açıklandı
PlayStation Plus'ın Mayıs Ayı Ücretsiz Oyunları Açıklandı

PlayStation Plus üyeleri için her ay yepyeni oyunları ücretsiz olarak sunan Sony, bu ay da farklı kategorilerde 2 oyunu ücretsiz olarak sunacak. ...

PlayStation 4 Disk Sorunu ve Çözümü
PlayStation 4 Disk Sorunu ve Çözümü

Eğer PlayStation 4 cihazınıza disk yerleştirmekte sorun yaşıyorsanız, birden fazla sebebi bulunabilir. Bu sebepler hem donanımsal, hem de yazılımsal olabilir. Ancak hepsinin bir çözümü var. ...

iOS 12.2 Geliştirici Betası Yayınlandı: İşte Tüm Yenilikler
iOS 12.2 Geliştirici Betası Yayınlandı: İşte Tüm Yenilikler

iOS 12.2 sürümü için geliştirici betasını yayınlayan Apple, mobil işletim sisteminin yeni sürümü ile birlikte gelecek özellikleri ve iyileştirmeleri de ortaya çıkarmış oldu. ...