Apple, iPhone'unu Düşürenler İçin Yeni Bir Patent Aldı

Apple, iPhone'unu Düşürenler İçin Yeni Bir Patent Aldı

Apple, cam-metal tasarım yüzünden iPhone'unu sürekli olarak elinden düşüren kullanıcıları memnun edecek yeni bir patent aldı.


Son iki yıl içinde tanıtılan herhangi bir iPhone modeli aldıysanız metal çerçevelere ve cam bir gövdeye sahip olduğunu görmüşsünüzdür. Bu tasarım, cihazların fazlasıyla şık bir görünüme sahip olmasını sağlasa da cam gövde, yuvarlak hatlı metal çerçevelerle birleştiğinde oldukça kaygan bir akıllı telefon ortaya çıkıyor.

Görünüşe göre bu durum Apple’ı da rahatsız etmiş durumda. Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi (USPTO), Apple Inc. tarafından başvurusu yapılan 51 patenti belgeledi. Bu patentlerden en fazla dikkat çekenlerinden biri, şirketin yeni arka panel tasarımı için başvurusu oldu.

Patente göre Apple, yeni iPhone’ların arka panelinde daha mat bir görünüme sahip, fazla kaygan olmayan bir yüzey kullanabilir. Patent belgelerinde yazana göre dokulu yüzey, hem cam panelin üzerine hem de polimer-cam yapının üzerine uygulanabilir. Dolayısı ile iPhone’ların hem mat hem de cam görünümlü bir tasarımla gelmesi mümkün olabilir.

Alınan her patentin gerçek bir ticari üründe kullanılacağının garantisi yoktur. Bununla birlikte cam-metal tasarımlı telefonların kolaylıkla elden kayıp düştüğü kullanıcılar tarafından fazlasıyla dillendirilen bir konu. Apple, dokulu yeni arka panel teknolojisi ile gelecek iPhone modellerinde bu sorunun önüne geçebilir.
Street Fighter'in 15 Yıl Önce Yapılan Turnuvadan Görüntüleri
Street Fighter'in 15 Yıl Önce Yapılan Turnuvadan Görüntüleri

2004 yılında gerçekleştirilen EVO oyun turnuvasında, Street Fighter oyununa ait bir bölüm yayınlandı. Yayınlanan bölümde turnuvada yarı final oynanıyor, seyircilerin heyecanı da doğrusu görülmeye değe...

Fiziğe Göre Hayat, 2 Boyutlu Evrende de Var Olabiliyor
Fiziğe Göre Hayat, 2 Boyutlu Evrende de Var Olabiliyor

Fizikçiler ve filozoflar, uzun süredir yaşamın yalnızca bizimki gibi üç boyutlu uzay ve zamanın olduğu bir evrende ortaya çıkacağını düşünüyordu. Yeni bir çalışma ise bu görüşü temelden sarsacak gibi ...

Spotify'daki Sahte Sanatçıların Nedeni Henüz Anlaşılamadı
Spotify'daki Sahte Sanatçıların Nedeni Henüz Anlaşılamadı

Spotify, geçtiğimiz günlerde yaşanan çalma listelerinde ortaya çıkan sahte sanatçılar ve garip isimli gruplar sorununu kabul etti. Gerçekte var olmayan bu sanatçı ve gruplar, bir süredir kullanıcılara...