Sizi Anime Karakterine Dönüştüren Sistem Geliştirildi

Sizi Anime Karakterine Dönüştüren Sistem Geliştirildi

Güney Koreli bir oyun stüdyosunun araştırma ekibi, kendi selfielerinizi bir anime karakterine dönüştüren bir sistem geliştirdi. Yapay zeka sayesinde standart bir fotoğrafı en sevdiğiniz animeden fırlamışçasına size geri veren sistem, 'U-GAT-IT' olarak isimlendirildi.


Yapay zeka ve artırılmış gerçeklik teknolojileriyle birlikte özellikle eğlence sektörü için birçok farklı teknoloji ortaya çıktı. Animoji benzeri uygulamalarla yüzünüzü kopyalayıp mimiklerinizi taklit eden uygulamaların yanı sıra size sakal bıyık ekleyen uygulamalar da meydana çıktı.

Bu uygulamalardan sonra geçtiğimiz ay FaceApp uygulamasının tekrardan popülerleşmesiyle birlikte yapay zekanın yaşlandırdığı insanları da görmüş olduk. Şimdi çıkan özellik ise sizi yapay zekanın yardımıyla Japon çizgi dizi karakterleri olarak da bilinen Anime karakterlerine dönüştürüyor.

selfie anime

Güney Koreli NCSoft oyun şirketinden bir araştırma ekibinin çalışmaları sonucunda yapay zeka aracıyla yüzünüzü bir anime karakterine dönüştürecek bir program oluşturuldu. 'U-GAT-IT' isimli yöntemi kullanan araştırmacılar, 'Uyarlanabilir Katman/Durum Normalleştirme' isimli bir sistemi kullandı. Çektiğiniz selfieyi favori anime karakterinize dönüştüren uygulama, bir anime karakterinin olmazsa olmazı göz ve kulakları da unutmuyor.

Araştırmanın açıklama sayfasında yer alan bilgiler ise şu şekilde:

"Kaynaklar ve çıktılar arasındaki geometrik değişiklikleri halledemeyen önceki yöntemlerin aksine modelimiz hem şekilleri hem de (gözler gibi) boyutları değişmesi gereken nesneleri tespit edip üzerinde değişiklikler gerçekleştirebiliyor."

Yeni konseptin nasıl çalıştığını detaylı bir şekilde anlatan videoyu aşağıdaki bağlantı aracılığıyla izleyebilirsiniz.
Android, Kablosuz Kulaklıklar İçin Yeni Özellikler Getiriyor
Android, Kablosuz Kulaklıklar İçin Yeni Özellikler Getiriyor

Google, Android uyumlu kablosuz kulaklar için birtakım yeni özellikler sunmaya hazırlanıyor. Yeni yayınlanacak güncelleme ile beraber kablosuz kulaklıkların şarj durumları en ince ayrıntısına kadar gö...

Kısa Süreliğine Ücretsiz 6 iOS Uygulama
Kısa Süreliğine Ücretsiz 6 iOS Uygulama

App Store'da sürekli olarak gerçekleştirilen indirimler ve ücretsiz hâle gelen uygulamaların listelendiği bu haberimizde, kısa süreliğine ücretsiz olan farklı kategorilerdeki 6 uygulamayı sizler de in...

Twitch'te Bir Yayıncı, Yaptığı Cosplay Yüzünden Banlandı
Twitch'te Bir Yayıncı, Yaptığı Cosplay Yüzünden Banlandı

Twitch'te karupups ismiyle yayın yapan Litvanyalı yayıncı Karina Martsinkevich, Apex Legends oyununda bulunan Lifeline karakterinin cosplayini yaparken Twitch tarafından bir ay süreyle uzaklaştırıldı....