Sizi Anime Karakterine Dönüştüren Sistem Geliştirildi

Sizi Anime Karakterine Dönüştüren Sistem Geliştirildi

Güney Koreli bir oyun stüdyosunun araştırma ekibi, kendi selfielerinizi bir anime karakterine dönüştüren bir sistem geliştirdi. Yapay zeka sayesinde standart bir fotoğrafı en sevdiğiniz animeden fırlamışçasına size geri veren sistem, 'U-GAT-IT' olarak isimlendirildi.


Yapay zeka ve artırılmış gerçeklik teknolojileriyle birlikte özellikle eğlence sektörü için birçok farklı teknoloji ortaya çıktı. Animoji benzeri uygulamalarla yüzünüzü kopyalayıp mimiklerinizi taklit eden uygulamaların yanı sıra size sakal bıyık ekleyen uygulamalar da meydana çıktı.

Bu uygulamalardan sonra geçtiğimiz ay FaceApp uygulamasının tekrardan popülerleşmesiyle birlikte yapay zekanın yaşlandırdığı insanları da görmüş olduk. Şimdi çıkan özellik ise sizi yapay zekanın yardımıyla Japon çizgi dizi karakterleri olarak da bilinen Anime karakterlerine dönüştürüyor.

selfie anime

Güney Koreli NCSoft oyun şirketinden bir araştırma ekibinin çalışmaları sonucunda yapay zeka aracıyla yüzünüzü bir anime karakterine dönüştürecek bir program oluşturuldu. 'U-GAT-IT' isimli yöntemi kullanan araştırmacılar, 'Uyarlanabilir Katman/Durum Normalleştirme' isimli bir sistemi kullandı. Çektiğiniz selfieyi favori anime karakterinize dönüştüren uygulama, bir anime karakterinin olmazsa olmazı göz ve kulakları da unutmuyor.

Araştırmanın açıklama sayfasında yer alan bilgiler ise şu şekilde:

"Kaynaklar ve çıktılar arasındaki geometrik değişiklikleri halledemeyen önceki yöntemlerin aksine modelimiz hem şekilleri hem de (gözler gibi) boyutları değişmesi gereken nesneleri tespit edip üzerinde değişiklikler gerçekleştirebiliyor."

Yeni konseptin nasıl çalıştığını detaylı bir şekilde anlatan videoyu aşağıdaki bağlantı aracılığıyla izleyebilirsiniz.
Google, Uygulama Değerlendirme Sistemini Değiştirecek
Google, Uygulama Değerlendirme Sistemini Değiştirecek

Yazılım geliştirme topluluğu XDA Developers, Google Play Store’un apk dosyalarında yeni bir aktivite keşfetti. “com.google.android.finsky.inappreviewdialog.InAppReviewActivity” ismine sahip olan bu do...

Samsung Galaxy Note10'un Gerçekçi Konsept Tasarımı
Samsung Galaxy Note10'un Gerçekçi Konsept Tasarımı

Geçtiğimiz dönemlerde hazırladığı gerçekçi akıllı telefon tasarımlarıyla ön plana çıkan Waqar Khan, Samsung'un ağustos ayında duyurmaya hazırlandığı yeni amiral gemisi Galaxy Note10 için yeni bir kons...

Dell, Nvidia RTX 2050'yi Yanlışlıkla Duyurdu
Dell, Nvidia RTX 2050'yi Yanlışlıkla Duyurdu

Dell'in G5 15 dizüstü oyun bilgisayarının ürün sayfasında Nvidia'nın henüz duyurusunu yapmadığı RTX 2050 ekran kartının kullanıldığı ifadeleri yer aldı. ...