Redmi Note 7'nin Ön Siparişleri 20. Dakikada Durduruldu

Geçtiğimiz hafta Xiaomi tarafından tanıtılan Redmi Note 7, ön siparişe açıldıktan 20 dakika sonra satıştan geri çekildi. Bunun nedenini ise Redmi CEO'su açıkladı.


Geçtiğimiz günlerde orta segmente bomba gibi düşen Redmi Note 7 tanıtımı sonrasında cihazın ön siparişe açılması merakla bekleniyordu. 48MP'lik arka kamerası, göz damlası çentiği ve oldukça ince çerçevesiyle mükemmel bir şıklığa sahip olan telefonun büyük rağbet görmesi bekleniyordu.

Açıkçası telefona olan ilgi tam da tahmin edildiği gibi oldu. Duyurulmasının üzerinden 5 gün geçtikten sonra ön siparişe açılan Redmi Note 7, sadece 20 dakika satışta kaldıktan sonra bir anda geri çekildi. Herkes durumun nedenini merak ederken, ilgili açıklama Redmi CEO'su Lu Welbing'den geldi.

Weibing, ilk etapta binlerce Redmi Note 7 hazırlamalarına rağmen, ön siparişlerin beklentilerini çok aştığını belirtti. Mevcut stok durumunun ön siparişlerin çok gerisinde kalacağını gördükleri anda satışı durdurduklarını belirten Welbing, stok durumunu istenen seviyeye çektiklerinde ön siparişe devam edeceklerini açıkladı.

Redmi Note 7, 3 GB RAM’li sürümü için 999 Çin Yuanı (~808 TL); 4GB RAM’li sürümü için 1199 Çin Yuanı (~970 TL); 6GB RAM’li versiyonu için ise 1399 Çin Yuanı (~1.132TL) fiyatla ön siparişe sunulmuştu.
Samsung, Son Teknolojiyle Kuşattığı Yeni SSD'lerini Duyurdu
Samsung, Son Teknolojiyle Kuşattığı Yeni SSD'lerini Duyurdu

Samsung, 6. nesil V-NAND SSD'lerinin seri üretime geçtiğini ve ilerleyen dönemlerde piyasaya sürüleceğini duyurdu. Samsung'un yeni nesil SSD'leri, şirketin son serisine oranla yüzde 10 daha...

200 TL Altına Alabileceğiniz 13 Bluetooth Hoparlör
200 TL Altına Alabileceğiniz 13 Bluetooth Hoparlör

Bluetooth hoparlörler birçok durumda hayat kurtaran cihazlar olsa da kaliteli ve ucuz olan Bluetooth hoparlörleri bulmak fazlasıyla kolay olmayabiliyor. Biz de sizler için hem tasarım hem de...

Huawei, EMUI 9 Güncellemesini Alacak Cihazları Duyurdu
Huawei, EMUI 9 Güncellemesini Alacak Cihazları Duyurdu

İçinde bulunduğumuz dönemde adını çokça duyduğumuz EMUI 9, daha fazla cihaza ulaşmaya devam ediyor. ...