Reklamların kullanıcıları ciddi anlamda rahatsız etmesinin ardından Xiaomi, MIUI arayüzündeki reklamların sayısında bir azalmaya gitti.


Xiaomi’nin özel kullanıcı arayüzü MIUI, şu ana kadar kullanıcılarından birçok iyi yorum almıştı ancak geçtiğimiz aylardan bu yana ciddi eleştiriler altında eziliyor gibi görünüyor. Bu eleştirilerin birincil sebebiyse arayüzü işgal etmiş olan reklam alanları.

Bu şikayetlerin ardından şirket, MIUI platformundaki reklamları denetleyeceğini belirtti. Başka bir deyişle MIUI’daki reklamların sayısında net bir azalmaya gidilecek.

Xiaomi’nin CEO’su ve ortak kurucusu, kullanıcı deneyimini baltalayan reklamların yanı sıra uygunsuz reklamları da kaldıracaklarını belirtti. Xiaomi’nin İnternet Hizmetleri Genel Müdürü ise şirketin MIUI üzerindeki reklam sayısını azaltacaklarını belirtti.

Xiaomi üzerindeki reklam alanları şimdiden azaltılmaya başlandı ve gelecek aylarda bu sayının daha da düşürülmesi bekleniyor. Reklam sayılarındaki azalma sonucunda MIUI sistem araçları aracılığıyla reklamları kolay bir şekilde engelleyebileceğiniz bir özellik de eklenecek. Kısaca özetlemek gerekirse birkaç ay içerisinde daha hafif ve yeni bir MIUI bizleri bekliyor.
Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Apple’ın WWDC lansmanında iOS 13 detaylı bir şekilde tanıtıldı. Biz de size bu özelliklerden Android işletim sisteminde de görmek istediklerimizi...

Belli bir yaşın üstündeki okurlarımız zamanında kullanılan kapaklı telefonları hatırlayacaktır. Bu telefonların kendine has bir havası vardı. Özellikle konuşma sonrası telefon...

EA Origin'de bilgisayar korsanlarının kullanıcıların hesaplarına sızmasına imkan veren bir güvenlik açığı tespit edildi. ...