Samsung, Galaxy Fold'un Ekran Sorunlarını Nihayet Düzeltti

Samsung, Galaxy Fold'un Ekran Sorunlarını Nihayet Düzeltti

Bloomberg'ün son haberine göre Güney Koreli teknoloji devi, katlanabilir telefonlarındaki kırılma sorununun üstesinden gelebilecek bir tasarım buldu.


Nisan ayında katlanabilir telefonu Galaxy Fold'un çıkışını belirsiz bir tarihe erteleyen Samsung, telefonunun ekranında ciddi sıkıntılar çekiyordu. Bloomberg'ün bazı kaynakları, Samsung'un uygun çözümü nihayet bulduğuna dair haberler yayınladı. Daha da kesin olmamız gerekirse Samsung, ekranlara daha büyük koruma filmleri ekleyerek çıkarılmasını imkansız hale getirecek.

Menteşelerin de büyük problemler çıkarttığı Samsung Galaxy Fold'da bu soruna da el atıldı. Mayıs ayının sonunda, bu sorunlara çözüm üretildiğini iddia eden haberlerden sonra Samsung Galaxy Fold'un geleceğine dair net bir bilgiyle karşı karşıya olabiliriz.

Kaynakların açıklamalarına göre Samsung, çözümü bulmuş olsa da şu an için bataryalar ve ekranlar gibi yeni bileşenlerin sevkiyatına başlamadı. Bu sebeple Samsung mobil bölüm başkanı DJ Koh'un Galaxy Note10 etkinliğinde Galaxy Fold ile ilgili yeni açıklamalar yapacağı düşünülüyor.

Samsung, Galaxy Fold'un lansmanını büyük bir gürültüyle gerçekleştirmiş ve akıllı telefon sektörünün tüm dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştı.

Son zamanlarda Samsung CEO'sunun 'utanç verici' Samsung Galaxy Fold sürecinin sorumlusu olarak kendisini göstermesi ve hazır olmayan bir cihazı satışa sunmasının ardından Samsung'un çok daha sade bir sunum yapması bekleniyor.
Google Chrome Ekibi Yeni Özellikleri Test Ediyor
Google Chrome Ekibi Yeni Özellikleri Test Ediyor

Google Chrome geliştirici ekibi, sekmeleri gruplandıran ve kaydeden, kaydettiği bu grupları daha sonradan tekrar erişilebilir kılan bir özelliği test ettiğini duyurdu. Bu özellik Google Chrome'un Cana...

Intel, Felçlilere Yapay Zeka ile Umut Olacak
Intel, Felçlilere Yapay Zeka ile Umut Olacak

Intel’in yapay zeka ekibi, felçli insanların yeniden hareket edebilmesini sağlayacak olan bir teknolojinin peşinde. Yapay zeka, yatağa ya da tekerlekli sandalyeye mahkum hastalar için umut olabilir. ...

Fortnite'ın Eski Yöneticisi, Oyunu Neredeyse İptal Edecekmiş
Fortnite'ın Eski Yöneticisi, Oyunu Neredeyse İptal Edecekmiş

Game Informer’ın Epic Games'in eski yapım yönetmeni Rod Fergusson’la yaptığı röportajda, Fergusson’un şirketten ayrılmasaydı Fortnite’ı iptal edeceği ortaya çıktı. ...