Pokémon Sword & Shield’da Rekabetçi Oyun Kolaylaşacak

Pokémon Sword & Shield’da Rekabetçi Oyun Kolaylaşacak

Pokémon’un 8. neslinde oyuncuların birbirlerine karşı mücadelesinin önündeki engeller azaltılacak. Pokémon Sword & Shield’da oyuncuların birbirleriyle mücadele etmesi kolaylaşacak.


Pokémon Sword and Shield, gerçek anlamda farklı olan ilk Nintendo Switch oyunu olma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Daha önceki değişiklikler, serinin hayranları tarafından çok da beğenilmemiş ve beklenen heyecanı yaratamamıştı. Oyunda, bu defa uzun süredir hayali kurulan bir şey gerçek olacak gibi duruyor. 

Game Informer’a konuşan planlama yöneticisi Kazumasa Iwao, oyun mekaniklerinde değişiklikler olacağının ipuçlarını verdi. Pokémon oyunlarında oyuncular, çalılardan çıkan Pokémon'ları umursamaz; Pokémon’larını çiftleştirerek “mükemmel” özelliklere ve karaktere sahip Pokémon'u üretmeye çalışırlar. Yeni sistemde ise Pokémon'ların pek çok gizli özelliği olacak ve bu sayede bir Pokémon'u yakalar yakalamaz dövüşte kullanabilmek mümkün hâle gelecek.

Oyun, gizli özelliklerin açılmasıyla çok daha rekabetçi olacak:

pokemon sword and shield

Anlatılanlara göre yeni oyunda, şimdiye kadarki oyunlarda gizli olan özellikler de açık hâle getirilecek ve bu özelliklerin istenilen şekilde değiştirilebilmesi sağlanacak. Bu da saatlerce aynı Pokémon'dan üretmekten daha başarılı olacaktır. 

Oyun, bu özelliği sayesinde rekabetçi olarak oyunu oynamak isteyen herkesin hayal ettiği hemen her türlü Pokémon takımı ile mücadele edebilmesini sağlamış olacak. Ayrıca Pokémon'lar aktarılırken özellikleri değişmeyecek. Pokémon Sword & Shield hakkında önce bu haftaki 24 saatlik yayında, sonra da 4 Ekim’den itibaren başlayacak olan oyun tanıtımlarında daha fazla bilgi edineceğiz. 
Google Stadia Çıkış Tarihi, Fiyatı, Özellikleri ve Oyunları
Google Stadia Çıkış Tarihi, Fiyatı, Özellikleri ve Oyunları

Neredeyse internete bağlanan her bilgisayar ve televizyondan kullanılabilen Google Stadia, bir aydan az bir süre içerisinde kullanıma açılacak. Peki Google Stadia nedir? Kullanmak için neler yapmak ge...

Google, Flash İçerikleri Arama Motorundan Kaldırmaya Başladı
Google, Flash İçerikleri Arama Motorundan Kaldırmaya Başladı

Bir devrin sonu yaklaşıyor. Google Chrome, 1996 yılında hayatımıza giren Flash'a verdiği desteği 2020 yılının başında kesecek. Flash'ın nihai sonu yaklaşırken Google, arama motorundaki Flash içerikler...

İnternette İşlenen Suçların Gerçek Suçlardan Ne Farkı Var?
İnternette İşlenen Suçların Gerçek Suçlardan Ne Farkı Var?

Bir farkı yok. 3 avukat ve bir psikologdan oluşan İzmir Bilişim Hukuku Komisyonu üyeleri, şehirde yürüttükleri bilişim hukuku seminerleri için Webtekno’ya açıklamalarda bulundular. İnternet ortamında ...