Pokémon Sword & Shield’da Rekabetçi Oyun Kolaylaşacak

Pokémon Sword & Shield’da Rekabetçi Oyun Kolaylaşacak

Pokémon’un 8. neslinde oyuncuların birbirlerine karşı mücadelesinin önündeki engeller azaltılacak. Pokémon Sword & Shield’da oyuncuların birbirleriyle mücadele etmesi kolaylaşacak.


Pokémon Sword and Shield, gerçek anlamda farklı olan ilk Nintendo Switch oyunu olma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Daha önceki değişiklikler, serinin hayranları tarafından çok da beğenilmemiş ve beklenen heyecanı yaratamamıştı. Oyunda, bu defa uzun süredir hayali kurulan bir şey gerçek olacak gibi duruyor. 

Game Informer’a konuşan planlama yöneticisi Kazumasa Iwao, oyun mekaniklerinde değişiklikler olacağının ipuçlarını verdi. Pokémon oyunlarında oyuncular, çalılardan çıkan Pokémon'ları umursamaz; Pokémon’larını çiftleştirerek “mükemmel” özelliklere ve karaktere sahip Pokémon'u üretmeye çalışırlar. Yeni sistemde ise Pokémon'ların pek çok gizli özelliği olacak ve bu sayede bir Pokémon'u yakalar yakalamaz dövüşte kullanabilmek mümkün hâle gelecek.

Oyun, gizli özelliklerin açılmasıyla çok daha rekabetçi olacak:

pokemon sword and shield

Anlatılanlara göre yeni oyunda, şimdiye kadarki oyunlarda gizli olan özellikler de açık hâle getirilecek ve bu özelliklerin istenilen şekilde değiştirilebilmesi sağlanacak. Bu da saatlerce aynı Pokémon'dan üretmekten daha başarılı olacaktır. 

Oyun, bu özelliği sayesinde rekabetçi olarak oyunu oynamak isteyen herkesin hayal ettiği hemen her türlü Pokémon takımı ile mücadele edebilmesini sağlamış olacak. Ayrıca Pokémon'lar aktarılırken özellikleri değişmeyecek. Pokémon Sword & Shield hakkında önce bu haftaki 24 saatlik yayında, sonra da 4 Ekim’den itibaren başlayacak olan oyun tanıtımlarında daha fazla bilgi edineceğiz. 
iPhone ve iPad'lere Nasıl VPN Kurulur?
iPhone ve iPad'lere Nasıl VPN Kurulur?

iOS cihazlara VPN kurmak, sanıldığı kadar zor değil. Birkaç kısa işlem ile iOS işletim sistemi yüklü cihazlara nasıl VPN kurulacağını gösteriyoruz. ...

Vivo Apex 2019 - Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Apex 2019 - Fiyatı ve Özellikleri

Vivo, hem tasarım da, hem donanım da hem de güvenlikte en yeni nesil teknolojileri kullandığı yeni amiral gemisi Vivo Apex 2019'u resmi olarak tanıttı. ...

MediaTek'in Uygun Fiyatlı Telefonlara 5G Getirecek İşlemcisi
MediaTek'in Uygun Fiyatlı Telefonlara 5G Getirecek İşlemcisi

MediaTek, bütçe dostu telefonlara 5G desteği sunmayı vadeden dahili 5G modemli ilk işlemci olan MediaTek 5G işlemcisini duyurdu. ...