Huawei Mate X'in Ekran Onarım Ücreti Belli Oldu

Huawei Mate X'in Ekran Onarım Ücreti Belli Oldu

Huawei, katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefonu Mate X'in onarım fiyatlarını açıkladı. Huawei'nin açıklamaları, Mate X'in ekranının hasar görmesi durumunda tamir için bir akıllı telefon fiyatı kadar ödeme yapılması gerektiğini gösteriyor.


Çinli teknoloji devi Huawei'nin katlanabilir ekranlı ilk telefonu Mate X, kısa bir süre önce hayatımıza girdi. Telefon, Çinli teknoloji tutkunlarından büyük bir ilgi gördü ve adeta yok sattı. Şimdi ise Huawei, sektöre yön verebilecek olan yeni akıllı telefonunun çok önemli bir detayını paylaştı. Paylaşılan detay, Huawei Mate X'in ekranının, olası bir hasar görme durumunda ne kadara tamir edilebileceğini gösteriyor.

Huawei tarafından yapılan açıklamalar, katlanabilir ekranlı Mate X'in ekranına herhangi bir şekilde hasar gelmesi halinde, 1.000 dolar ödeme yapılacağını gözler önüne seriyor. Yani ürünü satın aldıktan sonra olası bir kaza durumunda ekranı değiştirmek ya da tamir ettirmek isterseniz, Huawei'ye gerekli işlemler için 1.000 dolar ödeme yapmak zorundasınız.

Huawei Mate X

Huawei'nin açıkladığı bilgi, Mate X'in sadece ekran onarım ücretini göstermiyor. Öyle ki; Huawei Mate X'in bataryasını değiştirmek isteyen bir kullanıcının ödemesi gereken bedel 40 dolar olarak belirlenmiş. Huawei, Mate X'in anakartında oluşacak hasarları tamir edebilmek içinse 509 dolar ödeme yapılmasını istiyor. Olur da Mate X'in kamerasına hasar verirseniz ve tamir ettirmek isterseniz, bu sefer de 99 dolar ödeme yapmanız gerekecek. 

Bu fiyatlar yüksek görünüyor olabilir. Ancak Huawei'nin katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefonu Huawei Mate X'in fiyatının 2.400 dolar olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Yani 2.400 dolar verip bu telefona sahip olmanız halinde, olası sorunlara karşı da cömert davranmalısınız. 
Honor 9X Büyük Yeniliklerle Geliyor
Honor 9X Büyük Yeniliklerle Geliyor

Honor 9X, bir önceki versiyonuyla kıyaslandığı zaman çok büyük farklılıklarla geliyorlar. Yeni telefonda, halefinin neredeyse bütün özellikleri değişim gösteriyor. Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak i...

Microsoft'un Yayın Platformu Mixer Yeni Bir Özelliği Tanıttı
Microsoft'un Yayın Platformu Mixer Yeni Bir Özelliği Tanıttı

Twitch'e benzer bir yayın platformu olan Mixer, yayıncıların izleyiciler tarafından direkt olarak desteklenebileceği yeni bir özelliği sunmaya hazırlanıyor. Bugün tanıtılan Mixer Embers özelliği ile M...

Xiaomi, Eşi Benzeri Görülmemiş Bir Ön Kamera Patenti Aldı
Xiaomi, Eşi Benzeri Görülmemiş Bir Ön Kamera Patenti Aldı

Teknoloji konusunda birçok yenilik gerçekleştiren Xiaomi, bu zamana kadar eşi benzeri görülmemiş bir ön kamera tasarımını patentledi. ...