Galaxy S9 ve Note9, Android 10 Beta Güncellemesine Kavuşuyor

Galaxy S9 ve Note9, Android 10 Beta Güncellemesine Kavuşuyor

Dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticilerinden olan Samsung, 2018 model amiral gemileri Galaxy S9 ve Galaxy Note9'un Android 10 beta güncellemesini ne zaman alacağını açıkladı.


Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi konumunda olmasına rağmen Samsung, amiral gemileri için henüz Android 10 yükseltmesini yayınlamadı. Bu noktada şirketin geride bıraktığımız ekim ayında kapalı beta testlerine başladığı biliniyor ancak ne zaman herkese açılacağı bilinmiyordu. Firma tarafından bugün yapılan açıklamayla birlikte en azından iki Samsung markalı amiral gemisinin Android 10 güncellemesine ne zaman kavuşacağı belli oldu.

Hâlihazırda Samsung’un en üst model Galaxy S10 ve Galaxy Note10’un Android 10 güncellemesini alacağı zaten biliniyordu. Firmanın bugün yapılan açıklaması ise bu modellerin bir önceki yıla ait versiyonları olan Galaxy S9 ve Galaxy Note9 kullanıcılarını sevindirdi.

Galaxy Note9 kullanıcıları bu hafta, Galaxy S9 kullanıcıları ise gelecek hafta Android 10 beta güncellemesini kurabilecekler:

Samsung Android 10

SamMobile, Samsung Kore’nin bir müşteriye Galaxy Note9 için Android 10 beta programının bu hafta başlayacağını onayladığını bildirdi. Galaxy Note9 kullanıcıları, sürümün beta versiyonunu bu hafta kullanmaya başlayabilecekken Galaxy S9 kullanıcıları ise bunun için bir hafta daha beklemek zorunda kalacaklar.

Android 10 beta ile gelen özelliklerin başında ise Android kullanıcılarının uzun zamandır hasretini çektiği Ekran Kaydı özelliği geliyor. Bununla birlikte güncelleme; 5G optimizasyonu, Live Caption, Wi-Fi tasarrufu, akıllı cevap sistemi, odak modu ve 50’den fazla yeni güvenlik ayarını beraberinde getiriyor.

Bu Android 10 beta sürümleri, ilk olarak Güney Kore'de piyasaya sürülmekle birlikte yazılımın ABD de dâhil olmak üzere diğer ülkelerde de yayılması bekleniyor. Samsung, bahsi geçen iki amiral gemisi telefon Android 10'u test etmeye hazır olduğunda, beta programının kayıtlarını açacak. Güncellemenin Türkiye’de ne zaman indirilebilir duruma getirileceği ise henüz bilinmiyor. Bu süreçte yaşanan tüm gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip edebilirsiniz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Hitman 2'den Oyuncuları Sevindiren Haber
Hitman 2'den Oyuncuları Sevindiren Haber

Hitman serisinin haklarını Eidos'tan satın alan IO Interactive, Hitman 2'nin ilk bölümünün süresiz şekilde ücretsiz olacağını açıkladı. ...

Google, Apple Arcade’e Rakip Olacak Play Pass’i Duyurdu
Google, Apple Arcade’e Rakip Olacak Play Pass’i Duyurdu

Apple, yeni işletim sistemi iOS 13 ile birlikte Apple Arcade’i de piyasaya sürmüştü. Rakibinden geride kalmak istemeyen Google da bu hamleye kendi oyun abonelik sistemi olan Play Pass ile karşılık ver...

Microsoft, Chrome'a Zaman Çizelgesi Desteği Getirdi
Microsoft, Chrome'a Zaman Çizelgesi Desteği Getirdi

Microsoft, Windows 10 cihazlar arasında tarayıcı geçmişinin senkronize edilmesini sağlayan Zaman Çizelgesi özelliğini Chrome tarayıcı için de yayınladı. ...