Microsoft, Windows 1.11 Stranger Things Sürümünü Yayınladı

Microsoft, Windows 1.11 Stranger Things Sürümünü Yayınladı

Microsoft'un geçtiğimiz hafta Twitter üzerinden yaptığı nostaljik paylaşımların sebebi belli oldu. Şirket, Netflix'in sevilen dizilerinden Stranger Things ile ilgili özel bir Windows 1.11 sürümü yayınladı.


Microsoft, geçtiğimiz hafta orijinal Twitter hesabı üzerinden Windows'un eski sürümlerinin gösterildiği bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşım, şirketin bugüne kadar ürettiği Windows sürümlerini gösteriyor, takipçilerine nostaljiyı yaşatıyordu. Hatta şirket, bu paylaşımla yetinmeyip profil fototğrafını da Windows 1.0'ın logosu yaptı.

İlk başta bunun sadece bir video olduğu düşünüldü, altından herhangi bir şey aranmadı. Ancak şirketin neden böyle bir paylaşım yaptığı, dün akşam saatlerinde belli oldu.

Paylaşılan bu nostaljik videonun nedeni, Netflix'in sevilen dizilerinden Stranger Things'ti. Windows 1.11, Windows 10 içerisinde çalışabilen özel bir sürümdü. Bu sürüm özel bir açılış ekranına ve oyunlara sahipti. 

Windows 1.11, Microsoft Store üzerinden ücretsiz olarak sunuluyor. 775 megabyte'lık bu dosyayı indirdiğiniz zaman kendinizi, Stranger Things dizisini konu edinen kasaba olan Hawkins'te buluyor ve gizemleri çözmeye çalışıyorsunuz.

Ancak Windows 1.11, şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri üzerinden indirilebiliyor. İndirme bağlantısına buradan erişebileceğiniz Windows 1.11, ilerleyen dönemlerde başka ülkelerde de kullanıma sunulacak mı, henüz bilinmiyor.
Microsoft'un 20 Yıl Önce Gerçekleştirdiği Fare Devrimi
Microsoft'un 20 Yıl Önce Gerçekleştirdiği Fare Devrimi

Microsoft, bundan tam 20 yıl önce Nisan 1999'da bilgisayar fareleri için devrim niteliğinde bir yenilikle karşımıza çıkmıştı. Fare, ilk bakışta hâlâ eskisi gibi görünüyordu fakat asıl değişiklik altın...

Firefox Focus'a Bir Dahili Reklam Engelleyici Geliyor
Firefox Focus'a Bir Dahili Reklam Engelleyici Geliyor

Bugzilla'da yer alan bir etikete göre Mozilla, Firefox Focus'ta daha iyi bir kullanıcı deneyimi oluşturmak için tarayıcıya bir dahili reklam engelleyici ekleyecek. ...

Telltale Çalışanları, Şirketin Kapanma Sebebini Açıkladı
Telltale Çalışanları, Şirketin Kapanma Sebebini Açıkladı

İş akışının aksaması, stüdyoyu maddi olarak zarara sokmakla kalmayıp stüdyo çalışanlarının da planlanan tarihe yetişebilmek için uzun saatler boyunca mesai yapmaları ve fazlasıyla yorulmaları anlamına...