Microsoft, Windows 1.11 Stranger Things Sürümünü Yayınladı

Microsoft, Windows 1.11 Stranger Things Sürümünü Yayınladı

Microsoft'un geçtiğimiz hafta Twitter üzerinden yaptığı nostaljik paylaşımların sebebi belli oldu. Şirket, Netflix'in sevilen dizilerinden Stranger Things ile ilgili özel bir Windows 1.11 sürümü yayınladı.


Microsoft, geçtiğimiz hafta orijinal Twitter hesabı üzerinden Windows'un eski sürümlerinin gösterildiği bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşım, şirketin bugüne kadar ürettiği Windows sürümlerini gösteriyor, takipçilerine nostaljiyı yaşatıyordu. Hatta şirket, bu paylaşımla yetinmeyip profil fototğrafını da Windows 1.0'ın logosu yaptı.

İlk başta bunun sadece bir video olduğu düşünüldü, altından herhangi bir şey aranmadı. Ancak şirketin neden böyle bir paylaşım yaptığı, dün akşam saatlerinde belli oldu.

Paylaşılan bu nostaljik videonun nedeni, Netflix'in sevilen dizilerinden Stranger Things'ti. Windows 1.11, Windows 10 içerisinde çalışabilen özel bir sürümdü. Bu sürüm özel bir açılış ekranına ve oyunlara sahipti. 

Windows 1.11, Microsoft Store üzerinden ücretsiz olarak sunuluyor. 775 megabyte'lık bu dosyayı indirdiğiniz zaman kendinizi, Stranger Things dizisini konu edinen kasaba olan Hawkins'te buluyor ve gizemleri çözmeye çalışıyorsunuz.

Ancak Windows 1.11, şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri üzerinden indirilebiliyor. İndirme bağlantısına buradan erişebileceğiniz Windows 1.11, ilerleyen dönemlerde başka ülkelerde de kullanıma sunulacak mı, henüz bilinmiyor.
Vivo V15 Pro, Açılabilir Selfie Kamerasıyla Geliyor
Vivo V15 Pro, Açılabilir Selfie Kamerasıyla Geliyor

Vivo'nun V11 Pro'dan sonra çıkartacağı devam cihazının adı uzun süredir merak konusuydu. Kullanıcılar bazı seçenekleri elediler ve V15 Pro adıyla bir cihaz çıkacağını tahmin etmişlerdi. Nitekim tahmin...

Space Apps Hackathon, 19-20 Ekim'de ODTÜ'de
Space Apps Hackathon, 19-20 Ekim'de ODTÜ'de

NASA’nın yüzü aşkın ülkede gerçekleştirdiği Space Apps Challenge etkinliği, 8 yıldır artan ilgi ve katılımcı sayısı ile hızla devam ediyor. ...

Microsoft, IntelliMouse'u Yeniden Tasarladı
Microsoft, IntelliMouse'u Yeniden Tasarladı

Microsoft'un tarihin tozlu sayfalarından getirdiği IntelliMouse, şu an ABD ve Kanada'da satışa sunulmuş durumda. Temmuz ayında ise Avrupa ülkelerinde satışa sunulacak. ...