Google, Stadia İçin Bir Hız Testi Aracını Duyurdu

Google, Stadia İçin Bir Hız Testi Aracını Duyurdu

Buluttan oyunculuk kavramını son zamanlarda ciddi anlamda domine eden Stadia, sistemini kullanmak isteyen ancak internet hızı konusunda kaygıları bulunan kişiler için bir hız testi aracını duyurdu.


Google Stadia şu an için oyuncuların dikkatini en çok çeken teknolojiler arasında yer alıyor. Oyuncuların heyecanlanmasının sebebiyse neredeyse hiçbir donanım gereksinimi olmadan herkesin son çıkan oyunları oynayabilecek olması fikri.

Google Stadia, internet hızının yeterli olduğu alanlarda donanımın ne olduğuna bakmaksızın oyun deneyimi yaşamanızı sağlayan bir sistem olacak. Tabii ki bu sistem yalnızca oyuncuların değil, aynı zamanda oyun geliştiricilerinin de yüzünü güldürecek. Stadia sayesinde oyun geliştiricileri, ortalama bir kullanıcı profili çıkarıp ortalama bir donanıma göre oyun geliştirmek zorunda kalmayacak.

Kısaca özetlemek gerekirse Stadia’dan yararlanmak için öncelikle hizmetin ülkenizde desteklenmesi, sonra da nispeten iyi bir internet bağlantısı gerekiyor. Tabii ki bu durum da birçok soruyu beraberinde getirdi. Birçok kişinin “Acaba benim internet hızım yeterli mi?” sorusundan sonra Google, bir hız testi aracını duyurdu.

Şu an için Stadia’nın ülkemizde bulunmaması sebebiyle test ülkemizde gerçekleştirilemiyor ancak testi gerçekleştirdiğiniz zaman nasıl bir oyun kalitesi beklemeniz gerektiği de not olarak düşülüyor.

Kasım ayında başlayacak olan Stadia’nın şu an için ülkemize dair bir açıklaması henüz bulunmuyor.
Efsane Skyrim'in Abisi Morrowind, Bugüne Özel Ücretsiz
Efsane Skyrim'in Abisi Morrowind, Bugüne Özel Ücretsiz

6. oyunu bir türlü gelmeyen The Elder Scrolls serisinin 3. oyunu Morrowind, bugüne özel geliştirici Bethesda'nın mağaza sayfasında ücretsiz. ...

En İyi 7 WhatsApp Alternatifi
En İyi 7 WhatsApp Alternatifi

Facebook'a karşı güven kaybınız varsa, verilerinizi topladığına dair iddiaları çok önemsiyorsanız, platformun her hizmetinden kurtulmak isteyebilirsiniz. WhatsApp da bunlara dahil. ...

Saniyede 1,000,000,000,000,000,000 İşlem Yapan Bilgisayar
Saniyede 1,000,000,000,000,000,000 İşlem Yapan Bilgisayar

Aurora adlı yeni bir süper bilgisayar, saniyede 1 kentilyon işlem yapabilme kapasitesine sahip. Peki ne için kullanılacak? ...